"Супер безшумната пералня" шуми ужасно

  • 7 891
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 495
По спецификацията :
http://www.gorenje.bg/3805?aid=6537
шума е 54/68dBA, което като сравнявам с други не е много.

Аз никъде не видях да пише, че е супер безшумна, нещо си се объркала. 68 децибела не е много безшумна центрофуга. Naughty

Всъщност тези стойности нищо не ми говорят, но и в магазина пишеше така в описанието, както е и в долния линк:
http://911.bg/a2/offers.asp?p=1973987&id=3732
Освен това като сравних с няколко други модела, беше с по-малки стойности за нивата на шум от всички.
   

# 16
  • Мнения: 7 640
......Не ползвай повече от 800-1000 оборота.
а защо?
За всики марки ли важи или?

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
принципно за всички, да. Разбиват се много по-бързо лагерите и пералнята се подлага на основен ремонт = ххх лв.  Flutter
А и шайба, ремък и бла, бла подробности. Още повече, ако я въртите с по-малко дрехи или сп. бельо... негативно отвсякъде за машинките ви. Затова и тъй ви съветвам, ако искате да си щадите уреда.

# 18
  • Мнения: 7 640
значи- по-щадящо е да е по-натоварена перанята и да върти на по-мало обороти- така ли?

# 19
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Тиха, може би, но не и супер тиха, при 68 децибела. Peace

# 20
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
значи- по-щадящо е да е по-натоварена перанята и да върти на по-мало обороти- така ли?
да, да.
Съблюдаваш, да не въртиш центрофуга с 2 парцала (образно казано) на 1200 об/мин.
Прането е изпрано много по-добре, при добре напълнена пералня. Но не и затворена с крак  Wink. И съответно ползваш 800 и рядко 1000 об./мин. не повече, независимо, че машината го "предлага".
Лисичке, ти с каква машинка си?

# 21
  • Мнения: 3 777
Вижте и нивелацията. Моята пералня се беше разтропала и разскачала и акто я нивелирах всичко се оправи. Тя си е шумничка де.

The Saint, виждам че разбираш и  искам да попитам - на мен ми махнаха всички транспортни болтове със сигурност (гледах и на упътването), но има картон някакъв отдолу захванат с винтове. Той там ли трябва да бъде? Мерси  Simple Smile

За "картона" - да там трябва да бъде.
Нашия забравиха да ни го дадът, защото взехме последната пералня от този модел и ходихме после да си го си вземем. Обира вибрациите и намалява шума. Нашият е на вафлички - черен на цвят. Даже в упътването си пише, че там си му е мястото и си има болтове специално за него.

# 22
  • Мнения: 1 418
Моята е абсолютно същата и не е шумна.Поне не ми прави впечатление.Само като центрофугира на 1200 оборота много подскача,но това е,защото е върху ламинат.Много съм доволна от нея.Да не би нещо да не и е в ред?Всъщност я чувам само като пълни вода.

# 23
  • Мнения: 7 640
Лисичке, ти с каква машинка си?
електролукс1240

ай наръчки, ако има

# 24
  • Мнения: 966
И ние сме с "горене"ама от по старичките и шуми,но не чак ужастно

# 25
  • Мнения: 2 922
Шани, не знам и затова питам.  newsm78

И ние имаме такъв 'картон' - но не е точно картон, а пластмасово парче. Там си стои, не сме го махали.

# 26
  • Мнения: 6 315
Мерси много! Гледах и в упътването за монтажа - нищо не пише за него, но си предположих, че щом е хванат с винтчета трябва да си стои там Simple Smile. Дано си бачка пералнята че ми е новичка Simple Smile.

# 27
  • Мнения: 472
Намери някой да погледне отзад. Има едни фабрични болтове, на които знам че трябваше да се прави нещо, не помня какво. По някакъв по особен начин се слагали за транспорта, а при монтаж трябвало да се преместят еди как си. Наши познати се стресираха по същия начин:)

Peace
Съседите под нас ,при монтажа бяха забравили да махнат някакви поддържащи части отзад и шума бе ужасен. Нашата е монтираха от гаранционния сервиз ,такова беше условието на гаранцията

# 28
  • Мнения: 96
И ние имаме същата пералня, само че не е плитка. И аз също имам усещането, че на 1200 оборота много шуми, но това е при центрофугата, иначе си е тихичка. Въпреки това се издразних, защото при майка ми ползвам Сименс на 1400 оборота и не е така. После една позната ми каза, че има значение върху каква настилка е поставена - ако е върху цимент на шумяла, а върху паркет/като в нашия случай/ шумяла. Така че в крайна сметка може и да не сме се прекарали Rolling Eyes И си ползвам спокойно 1200-та оборота - нали затова съм я взела Simple Smile

# 29
  • Мнения: 2 109
nie imame aristoн и много спорихме с мъжо дали напоследък шуми повече, или не. аз твърдях , че няма разлика, защото той ми забрани да пускам на 800 оборота, а суша прането вътре.
в края на краищата викнахме техник миналата седмица и се оказа, че някави бетонни тежести се били разкачили и затова така тракала милата.
сега като я пуснах работеща с умиление си спомних колко тихичка е.

Общи условия

Активация на акаунт