Пазарът на недвижими имоти във ВАРНА - какво се случва реално? - Тема 17

  • 31 368
  • 736
  •   1
Отговори
# 705
  • Варна
  • Мнения: 1 016
Nikit1997 - имотите ще паднат, но не ценово. Инфлацията излиза от контрол и ще продължава да расте в следващите 3-5 години с по минимум 10%-20% на година. Това е ако няма катаклизми, а според мен може и да има защото в момента се случва забързване на събития в политическият свят.

Та. Ако един имот в момента е 100 000 евро, догодина инфлацията е 15%, а имота струва 110 000 евро дали имотите са се качили или паднали?

Вивиана, аз с моите архаични и теоретични анализи толкова мога, затова и питам. За селските имоти си права, да предпочитам ги, но ти смесваш въпроси и теми които съм повдигал преди с въпрос, които имам сега. А, доходите са си доходи без значение, дали са аристократични или не.

И да разкри ме, аз като мъж имам фетиш да съм на раздумка в женски форум, то си и личи де, по темите в които коментирам.

И друго - когато там вече има инфраструктура имотите няма да са по 900-1000 евро на кв. с пари и инфраструктура всеки може, ама тогава дивеч в гората няма, само в ресторанта.

Somebody happy - браво ЕЖК ли беше, колежката имала лозе и била казала така, тя геолог ли е? Изобщо няма да го коментирам. Дъждове валят постоянно.

Диди - имам предвид, че в Изгев например ако се качиш по основната улицa Орхидея и стигаш до гората и край. В Пчелина виж как се вие Прилеп над него и имаш достъп поне от 3-4 улици (Валери Петров, Никола Петков и Жельо Желев и други ) навътре които се свързват с Патриарх Максим и съответно влизаш от Прилеп и можеш да излезе от Възраджане 3. Докато в Изгрев движението е влизаш и излизаш от едно и също място. Моят интерес даже не е в долната част, която май е основна свлачищна, а горе в края на Жельо Желев примерно където имаш лесен достъп до Прилеп и до спирки.

# 706
  • Варна
  • Мнения: 14 569
Вивиана, а твоите анализи какви са, на база на един брой пребит човек? Искаш ли да ти извадя по една такава статия за всеки един квартал?
Какъв градски транспорт, като в Пчелина няма такъв??
Всичките ти постове звучат като опит за пропаганда, тотално неадекватни, често нямащи общо с темата, един няма общо с действителността.
Не съм коментирала твоите инвестиции, които финишираха в прехваления център, който критикуваше яростно.
Професионалният ми стаж стартира в имотния сектор. Хапливият ти изказ във всички теми няма да коментирам.
Реалните предприемачи имат стратегии. Действат бързо, акуратно и не се съобразяват със ходовете на стадото.

# 707
  • Варна
  • Мнения: 1 016
Е, не си справедлива, тя и парцел си купи на Траката. Не следиш внимателно. За мен нещо няма да ли да кажеш? Да намекнеш колко си изтънчена, пък аз колко съм зле?

# 708
  • Варна
  • Мнения: 14 569
Е, не си справедлива, тя и парцел си купи на Траката. Не следиш внимателно. За мен нещо няма да ли да кажеш? Да намекнеш колко си изтънчена, пък аз колко съм зле?
Не е в стила ми. Самооценката е субективно понятие.

# 709
  • Варна
  • Мнения: 5 421
...
Диди - имам предвид, че в Изгев например ако се качиш по основната улицa Орхидея и стигаш до гората и край. В Пчелина виж как се вие Прилеп над него и имаш достъп поне от 3-4 улици (Валери Петров, Никола Петков и Жельо Желев и други ) навътре които се свързват с Патриарх Максим и съответно влизаш от Прилеп и можеш да излезе от Възраджане 3. Докато в Изгрев движението е влизаш и излизаш от едно и също място. Моят интерес даже не е в долната част, която май е основна свлачищна, а горе в края на Жельо Желев примерно където имаш лесен достъп до Прилеп и до спирки.
Виждам, че имаш грешна представа за обхвата на квартала. Отвори мапс-а и гледай внимателно. Всичко от Прилеп до Мир е Изгрев. Имаш не една основна улица Орхидея, а няколко - Гладиола, Невен, Перуника, както и поне още 5 по-малки, но по същество - основни достъпи до квартала.
В горната част на Пчелина верно имаше някаква спирка, но по нея минава една линия с 5 автобуса за целия ден. Не бих разчитала на нея.

Не съм коментирала твоите инвестиции, които финишираха в прехваления център, който критикуваше яростно.
Професионалният ми стаж стартира в имотния сектор. Хапливият ти изказ във всички теми няма да коментирам.
Реалните предприемачи имат стратегии. Действат бързо, акуратно и не се съобразяват със ходовете на стадото.
Коментираш и още как, дори с този пост, въпреки че не ти е работа изобщо. Никога не съм критикувала яростно който и да е квартал. Винаги съм повтаряла, че навсякъде има и предимства, и недостатъци. Живяла съм на 10 различни адреса из целия град, отделно активно шофирам абсолютно навсякъде и имам реални наблюдения. Не приемам пискливи подмятания от хора като теб, които не са си подавали носа на 5 метра извън собственото им каре.
Инвестициите в центъра са предимно на мъжа ми. Той държеше да купим тук. Израснал е хибридно във Владиславово и на село, което само потвърждава някои мои теории. Аз мога да живея абсолютно навсякъде и никога не съм има претенции за където и да е. И двамата имаме имои и извън центъра, на различни места, отделно нищо не сме финиширали, млади сме и тепърва животът ще покаже какво и къде ще се случи.

# 710
  • Варна
  • Мнения: 1 016
Диди, знам ги тия улици в Изгрев, точно картата гледам. Аз виждам, че в Изгрев има достъп до различни улици, но тези улици са сами за себе си и не се свързват с други улици, нито пък можеш да влезеш от едно място и да излезеш от друго. Например ако караш по Орхидея, което съм правил, стигаш яките офроуд пътища в гората и накрая имаше един много як баир който въпреки, че съм с високопроходима кола се отказах да щурмувам защото беше кално, но след него започва Каменар. В случая с Пчелина влизаш от долу и излизаш горе. Това имах предвид. Може да заобиколиш отвсякъде.

Относно това което си споделила за теориите, и аз ги имам същите Simple Smile. Пак породени от подобни наблюдения. Аз съм израстнал до Св. Петка и ми е все тая къде ще живея стига да е тихо и чисто, обаче за други близки до мен обекти има значение Simple Smile. Даже бих живял в центъра отново ако е чисто и тихо, само дето не е.

# 711
  • Мнения: 3 934
Целият баир към платото, независимо над кой квартал или местност, е проблемен. Всичко зависи колко ще го натоварят с "инфраструктура"
Ето едно видео от новите гета на Варна, аз по друг начин не мога да нарека подобно местообитание https://www.youtube.com/watch?v=74Rj9XFDaEw.

# 712
  • Варна
  • Мнения: 5 421
О, това е в дясно от Мир, в Сотира. Там е нещо страшно. Реално в която и местност или квартал над околовръстното да живее човек, добра инфраструктура няма. Няма и да има скоро, тъй като на практика има много постоянно живеещи там, но административно се водят на други адреси, най-често в обхвата на синя или бъдещата зелена зона. Та в която и точка на север от Смирненски да си, не ти трябва никаква връзка с уличките наляво или надясно, защото всичко, от което имаш нужда, се намира надолу под булеварда.

# 713
  • Мнения: 25 900
Тая Пчелина много вървежна. Гледам цени на наеми, и не вярвам на очите си.



Или инвеститора иска да си избие парите, преди да се е активирало свлачището.

# 714
  • Мнения: 116
Здравейте групичка! ☺️
Искам да ви попитам имате ли мнение за Astral tower (небостъргача и 10 етажна сграда до него) със строител ВСК?
Бихте ли инвестирали в гараж или паркомясто с идея за наем или за себе си?
Много им се протичиха нещата в годините и това ме притеснява, дали ще се завърши.
На табелата им пише "търговски комплекс", всъщото време продават и апартаменти.

Хубав ден на всички! 🌞

# 715
  • Мнения: 698
Там нямаше ли да строят Мол?
А каква е цената на гаражите?

# 716
  • Варна
  • Мнения: 5 421
Не знам какво се случва точно с този обект, но съм влизала в други сгради на ВСК и всичките според мен са качествени и луксозно завършени.

# 717
  • Мнения: 857
Има ли някаква карта където тия квартали Пчелина, Изгрев са отбелязани? Въобще официално това квартали ли са? С ясно обособени граници примерно от тази улица до някъде си.

# 718
  • Варна
  • Мнения: 821
Изгрев е квартал. Има ПУР от 2012г. Има го в сайта на община Варна , мисля. И в кадастъра може да се види какво представлява квартала. Тесни , криви улици.

# 719
  • Варна
  • Мнения: 5 421
Гугъл:



Общи условия

Активация на акаунт