Бургаско родилно отделение - ПЕТИЦИЯ ЗА ПО-ДОБРО!

  • 64 398
  • 593
  •   1
Отговори
# 510
  • Бургас
  • Мнения: 130
bubabo - проблем има, когато жената е с резус фактор отрицателен (тогава е важно да знаят кръвната група на мъжа, за да са подготвени, при евентуален проблем), но когато жената е с резус фактор положителен - нищо не е необходимо, освен картонче с нейната кръвна група!

# 511
  • у нас
  • Мнения: 5 744
Мацки, искат ли в родилното картонче с кръвната група на таткото, ако майката е положителна?

какво означава положителна  newsm78 Група ли?  Rolling Eyes
Това са  резус факторите. Съществуват положителен резус фактор и отрицателен резус фактор.

Знам какви са резус факторите. Но според горе написаното майката може на много неща да е положителна, затова питах. А  и не може да е положителна кр. група, нито пък положителна резус фактор, нали?  Затова се зачудих какво има предвид.

Последна редакция: сб, 18 окт 2008, 08:52 от Sinara

# 512
  • Бургас
  • Мнения: 328
Мацки, искат ли в родилното картонче с кръвната група на таткото, ако майката е положителна?

какво означава положителна  newsm78 Група ли?  Rolling Eyes
Това са  резус факторите. Съществуват положителен резус фактор и отрицателен резус фактор.

Знам какви са резус факторите. Но според горе написаното майката може на много неща да е положителна, затова питах. А  и не може да е положителна кр. група, нито пък положителна резус фактор, нали?  Затова се зачудих какво има предвид.



Иииии, пак не пропусна да се заядеш Grinning Grinning Grinning

Умните хора ме разбраха! Благодаря за отговорите Hug

# 513
  • София
  • Мнения: 39 954
Прелитам само. Не спорете и не се обиждайте Simple Smile

За резус факторите. Моя съпруг така й не се престраши да си определи кръвната група, последният път му прилоша в лабораторията. Съмнявам се, че е "-".
Като раждаш задължително искат картонче с кръвната група. От лабораторията ми бяха дали бланка с данните. Нея оставих в родилното.
За "-" резус ф-р на майката по нагоре са обяснили.
При "+" на мама и бебе, няма проблеми. При "+" на майката и "-" на бебето (както в нашият случай с Алекс) - по-тежка форма на жълтеница. Стояхме 9 дена в б-цата.

# 514
  • у нас
  • Мнения: 5 744
 Laughing Ей, бубабо, май хормоните ти пак бушуват  и са те ударили там, където не трябва Joy Joy Joy

Явно искаш спор, да ама няма да ти падна на нивото и да ти направя удоволствие.  Laughing

Аз пък ще ти кажа, че по-умните знаят, че бременната може да е с положителна проба Васерман и HbSAg. Следващия път може да питаш на лекцията какво значи последното Heart Eyes Grinning

# 515
  • Бургас
  • Мнения: 328
Не, не искам спор, не смятам, че си ми на нивото Grinning А и няма от къде да знаеш за хормоните ми, не ме и познаваш.  Grinning Просто ми прави впечатление, че явно ти доставя удоволствие да се заяждаш с хората. Grinning
Знам какво значи последното.  Grinning

Въпроса ми беше трябва ли в родилното да се носи и кръвната група и резус фактора на бащата, ако майката е с положителен резус фактор Grinning

Не виждам връзката на въпроса ми с положителен Васерман и антитела на Хепатит В.

Ще приема, че просто не си прочела въпроса ми, а да не говорим за вникването с него. Нямам и намерение повече да коментирам с теб, явно твоите хормони нещо не са наред, а може и друго да е Grinning Grinning Grinning

А за информация на заинтересованите, следващата лекция в Младежкия дом ще я води педиатър и темата ще е за захранването на бебетата. Grinning

# 516
  • у нас
  • Мнения: 5 744
Не те познавам, но и нямам намерение да се запознаваме. Достатъчно ми беше да те видя няколко пъти да те преценя.  Laughing Както виждаш не се заяждам, просто питах.  Ти си тази, която започна.  И да, много обичам да се заяждам с тия дето ме настъпват по опашката   Joy, ама като гледам не съм само аз.  Joy

И не разводнявай темата, придържай се към заглавието. Каква ще е лекцията не е за тук. А и не се знае още, може да е пък ортопед госта.  Grinning.

# 517
  • Бургас
  • Мнения: 328
Няма да е ортопед госта, а педиатър Grinning

Ти започна с разводняването на темата Grinning

А и аз не държа да те познавам. Незнам какво си преценила като си ме видяла няколко пъти. На мен ми стигаше на една снимка да те видя, много преди да те видя на живо, че да те преценя, но както и да е. Grinning

Благодаря на тези, които ми отговориха на въпроса Hug

# 518
  • София
  • Мнения: 39 954
Ударихте го през просото, спрете се Simple Smile

bubabo не ти трябва картонче за кръвната група на бащата ако си с положителен резус ф-р.
Аз силно се надявам Дияна да е взела моя "+". Не ми казаха кръвната й група Sad Мисля в скоро време да я изследвам.

# 519
  • Мнения: 382
Честно казано, на мен ми се струва, че темата заприлича на говорилня.

# 520
  • Бургас
  • Мнения: 328
Мерси, AnMary  Hug

# 521
  • Мнения: 451
Честно казано, на мен ми се струва, че темата заприлича на говорилня.

 Peace

# 522
  • Мнения: 229
 Rolling Eyesмомичета , объркали сте темата.Съгласете се не сме длъжни да четем личните ви нападки , спор и изясняване. Rolling Eyes

# 523
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 774
ААА, аз си мислих че тук се говори за бургаската болница..... newsm78
Както и да е явно вече спорът е приключил. Само исках да кажа че ако ще и 100 петиции да се подпишат Бургаското родилно отделение няма да се оправи. Аз и за това втория път родих в София и съм супер доволна.

# 524
  • Мнения: 1 629
И аз подкрепих. Чувала съм и съм чела ужасни неща за там Confused

Общи условия

Активация на акаунт