мед по време на бременност

  • 25 647
  • 32
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 500
Може мед.

# 16
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
И аз си хапвам медец.

# 17
  • Мнения: 151
Според мен няма никакъв проблем. Хапвай си каквото ти се яде Peace Simple Smile

# 18
  • Мнения: 5 140
И с двете няма проблем, макар че аз коприва не обичам.
А мед много похапвах вечер преди лягане с кисело мляко, много ми беше любимо.

# 19
  • Мнения: 386
Напоследък и аз доста мед изядох. Това беше основното ми лекарство против грипа. А за килцата - не знам дали са от него или от пуста бременна лакомия. Хапвай спокойно.

# 20
  • Мнения: 19 307
медът е вреден само за деца до 1година.той може да съдържа спори от бактерията Bakteriums Clostridium botulinum.тези спори могат да се заселят в 4ервото на бебчето,защото неговата имунна система не е развита.има опасност от ботулизъм.
имунната система на възрастните обаче е достатъчно добре развита и такава опасност не съществува при тях.бактериите не могат да се развият и размножат в червото на възрастния.така че яденето на мед не вреди нито на майката,нито на зародиша


# 21
  • Мнения: 2 616
......
А мед много похапвах вечер преди лягане с кисело мляко, много ми беше любимо.

Как ми се дояде кисело мляко с мед като го прочетох това ако знаеш  Grinning
Аз си поддържам хемоглобина не само с чай от коприва, но и с мед, смесен със счукани бадеми и сок от червено цвекло и моркови.
До колкото знам, не е много хубаво да се яде много мед, докато кърмиш, за да не алергизираш детенце-ако греша ми кажете, че много обичам мед, да не се лишавам после излишно  Laughing

# 22
  • Мнения: 6 461
Мамчета, сигурно е глупаво, но ще ми кажете ли дали може да се яде мед без ограничения по време на бременност и може ли да се пие чай от коприва. Преди когато ми падаше хемоглобина, това беше комбинацията с която го вдигах. Сега като взе да пада от бременността, дали мога да си помогна както до сега?
Аз пиех по време на бременност чай от коприва подсладен с мед.
Според мен няма проблем. Peace

# 23
  • Мнения: 1 104
Можеш да хапваш и двете.Аз всеки ден пиех чай с мед докато бях бременна. Понякога пиех чай и сутрин и по обяд и следобяд, та доста мед изядох.

# 24
  • Мнения: 535
Няма никакъв проблем, и на мен ми беше комбинацията, защото бях с много нисък хемоглобин(92). Успех и леко раждане!  bouquet

# 25
  • Мнения: 2 159
може аз лично много наблягах на меда

# 26
  • Мнения: 2 040
Никакъв проблем няма .. даже ще е полезно за теб  Peace
Леко бременеене  Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 5 605
Абсолютно подкрепям и меда и копривата!

# 28
  • Мнения: 3 069
Стига да не е повече меда от 2 с.л. на ден няма никакъв проблем.

# 29
  • Мнения: 351
Не мога да кажа нищо за количеството, но определено по време на бремеността и аз съм яла  мед. Не ми е  навредил по никакъв начин (даже не се отрази на килограмите). Не ивждам защо ако ти се яде да не си хапваш по малко. Peace

Общи условия

Активация на акаунт