Всичко за всички марки гел лакове - тема 55

  • 27 816
  • 701
  •   2
Отговори
# 225
  • Мнения: 683
Mariya S , страхотни маникюри, преливането на розовия маникюр се е получило супер, как го направи?
Много благодаря! Все още не мога да изпипам формата, ужасно се дразня, но явно толкова си мога за момента.
Омбрето го направих с тези триъгълните гъбички за грим (взех ги от ДМ), първо лакирах с един слой от светлото розово, и след това на гъбичката от двата цвята, трябваше ми да повторя три пъти.

# 226
  • Мнения: 49
Попаднах на интересен трик, ако някой е пробвал нещо подобно да сподели дали найстина работи.
https://www.instagram.com/reel/C5AXkWxobsg/?igsh=MXE0bDhldnJnNHFkeg==
ПС: много сладурски маникюри украсяват темата напоследък Heart Eyes

# 227
  • Шумен
  • Мнения: 330
Напоследък нямам много време да чета,само влизам да видя новите маникюри,които са качени и да събирам идеики 😄 страхотни красоти,както винаги!Днес правих моя маникюр и това сътворих 😊

# 228
  • Мнения: 548
Купих си нов топ без лепкав на ГР, както и някакъв също техен ягодов цвят. Почивните дни, ще пробвам. Интересно ми е как ще стои.
Ще чакам за мнение и за топа, и за цвета Simple Smile . Благодаря Wink

# 229
  • София
  • Мнения: 276
Имам проблем и макар да не е точно по темата, ще го споделя, може пък на някой от вас да му се е случвало и да даде съвет.

Ппреди няколко дни си правих педикюр и явно заради враснал нокът големият пръст набра. Подуто е, излезе и малко гной. Последните 2-3 дни беше нон стоп намазан или с ихтиол или с йодасепт и превързан, но не виждам подобрение.

При вас случвало ли се е като си правите маникюр или педикюр да ви набере пръст така лошо и как го излекувахте, с какво го намазахте? Ще съм благодарна за съвет 🙏

# 230
  • Мнения: 7 615
Възможно ли е част от врастналия нокът да е останала, забита в месото, и от това да се получава инфекцията? Виждала съм доста такива случаи във видеа на руски подолози.
Можеш да пробваш да го топиш регулярно за по 10-15 мин в чаша топла вода с разтворена 1 ч.л. сол. Но ако не се оправи до няколко дни, ходи на медицински педикюр, за да го видят и обработят. Това е моят съвет.
Със сигурност не е нормално да набира след нормален педикюр/маникюр. Има възпаление.

# 231
  • Мнения: 2 666
sibil1987 - коя е "другата" база на Дидлер, която си си взела и с която си лакирана всъщност?Мисля да ги пробвам скоро...

CruellaDeVilCruellaDeVil - Да ползвам ултрабонд - стъпките са: обезмасляване с nail Cleaner на Коди, ултрабонд на Коди, втриване малко количество от безцветната база на коди с друга четка, после Линт базата в цвят Milky, цвят на Коди, Клареса или ГЛ/или пигмент и нелепкавия топ на Коди отгоре. Печенето е по 60-120 сек на пласт.

И още един въпрос - тези Jelly бази на Коди каучукови ли са? Аз сякаш бях по-доволна от каучуковите бази, с които почнах да се лакирам в началото /ползвах Fiber Base  UV Hybrid на Семилак...Тогава пък след известно време ми се отлепваше целият лак от ноктите с едно движение Laughing

Да, колекцията Jelly са каучукови бази.

# 232
  • Мнения: 180
На мен от топа на Голдън Роуз все ми се набръчкваше лака.. Сега с този на Коди нямам такъв проблем

# 233
  • Мнения: 187
Meoww пробвай с Рефригеранс крем от ветеринарните кабинети. Много помага за такива възпаления. Но ако не започне да минава до два-три дни наистина отиди да го видят да няма останал нокът вътре.

# 234
  • Мнения: 1 860
Meoww имала съм подобен проблем преди години отидох на лекар и ми предписаха сутрин и вечер топене 10-20 мин в разтворен калиев перманганат във вода со розозово и мазане с йодасепт. Аз лично получих подобрение, иначе щяпа да ми махат целия нокът. Тогама още не беше се и чувало за медицински педикюр.

# 235
  • Мнения: 70
Някой ако подарява или продава хубава база или топ да ми каже.

# 236
  • Мнения: 2 311
Момичета, сдаде ми бялата пила...Sob

Сега погледнах кога е купена - миналата година по това време.
Затова е добре човек да си има резервна. Но сивата пила има едно голяма колело за регулиране на оборотите, което никак не ми е удобно. Чакам и някаква друга езтина пила, ще видим как ще е с нея.
Явно е дошло време да разглобявам дръжката и да видя какво има в нея.
Погледнах в Алито - има само дръжки да се продават, но има и само вътрешната част и цените варират от 3-15 долара.
Има дори вътрешна безчеткова част и се чудя дали не пробвам с такава.
Както Принцесата и Кармила казаха, то основният елемент е в дръжката, другата част е пауър банк.

meoww , при такива случаи ми дадоха на мен антибиотиков крем за мазане. Помня едно време имаше прах за рани с антибиотик, но като търсих никъде нямаше и оставам с убеждението, че вече не произвеждат прах. Но с антибиотиковият крем ми се оправи пръста. До тогава - киснене в гореща вода със сол, ала-бала бабини илачи го влачих това възпаление поне седмица и доктора ми се скара, че съм отишла толкова късно.
Така че, отивай на доктор и не се бави.

# 237
  • Down south
  • Мнения: 7 802
Понеже много ме зарибихте с отзиви за Didier lab си поръчах и аз.
Скрит текст:
Цвета е много по-красив на живо и по-розов, уникален е за мен!

Много хвалите тези лакове. Не съм си купувала нещо различно от червено от много време.
Това ли е сайта, от който пазарувате
https://didierlab.com/collections/didier-studios?page=9
и каква е реалната цена? Виждам, че почти всички са намалени от $11 на около $9 в този сайт, в Ибей са $23?
На правилното място ли гледам?
Благодаря!

ПП Съвместими ли са с каучуковата база на Коди и топа на Джелиш?

# 238
  • София
  • Мнения: 276
Благодаря ви за съветите, момичета, както винаги сте много отзивчиви 🌷

# 239
  • Мнения: 145
Благодаря за споделеното мнение Есмералда.
Това ми дава надежда, че проблемът не е изцяло в ноктите ми, а имам да работя по техниката. 💅🏻 .. то при всички положения имам много да работя, как го казах само Joy


Аз имах Sun X5 Plus, не е особено силна, също така губи мощност сравнително бързо (при мен за по-малко от година започна да не изпича добре, освен ако не печеш всичко на 2 минути). Така че не мисля, че от нея можеш да си докараш химическо изгаряне, the 13th. Освен това при изгарянето много често се виждат спукани мини капилярчета под нокътя, изглеждат като малки тъмночервени трески. Не видях ти да имаш такива. Вероятно проблемът е предизвикан от механично нараняване - препилване с ел.пила и препилени точки на растеж.

Общи условия

Активация на акаунт