към всички бъдещи майки на близнаци!

  • 3 959
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 123
http://www.ivfpleven.com/index.php?l=18# ето тук можеш подробно да се запознаеш с изследванията.

# 16
  • Мнения: 4 965
Добре е да си направиш всички възможни кръвни, хормонални и генетични изследвания.
При мен проблемите се оказаха 2 - недоразвита матка и хормонална недостатъчност.
Първото ми детенце се роди в 6-тия месец и не оцеля. Момиченцата ми са родени в последната седмица от 8-ми месец - приблизително в 35 г.с. Те се задържаха толкова дълго, защото аз буквално бях инкубатор - не се движех, лежах максимално, поставяха ми хормонални инжекции, правиха ми всякакви изследвания /при това, всяка седмица/ и, въпреки това, не успяха да забавят раждането. Дори, след като започна, ме взеха в болница и ме държаха 3 дни на системи, за да го спрат, като междувременно ми сложиха инжекции за белия им дроб. Накрая водите ми изтекоха напълно и се наложи да ги извадят, но имах късмет, че дишаха сами и бяха по над 2 кг.
Идеята ми е, че още преди да реши една жена да забременее - трябва да си направи всевъзможни прегледи и изследвания, а не да чака впоследствие лекарите да реагират. Ако аз бях направила въпросните изследвания /които, при това, показаха и нуждата от гинекологична операция, без която изобщо нямаше да забременея втория път/, сега сигурно щях да имам 3 деца, а не 2.
Но за това трябва постоянно да се провеждат кампании, да се говори, да се обяснява, а не да трябва да се молим на джи-пи-тата за направления, а през бременността да ни се полагат 2 или 3 безплатни ехографии. Но това вече е друга тема.

Тина, дано детенцето ти оцелее и да няма последици.
Ейнджълс, дано съвсем скоро имаш едно /или повече/ здраво бебенце.

И аз, обаче, също мисля, че проблемите на Тина са били от по-рано, но нейната лекарка или не ги е виждала, или кой знае какво.


Между  другото, преди 2,5 г., бременните с близнаци имаха право да бъдат преглеждани безплатно 2 пъти в месеца, а след 32 г.с. веднъж седмично. Не знам дали това е така и сега.

# 17
  • varna
  • Мнения: 1 012
azaf, angels_zg ,jump  благодаря ви много за информацията,надявам се проблема да не се окаже сериозен.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 037
Когато аз бях бременна в кабинета на личния ми лекар имаше мн.свястна сестра,която много сериозно ми обясни какво е многоплодна бременост и какви рискове крие.Благодарение на нея аз от 5 месец бях предимно в болнични и може би имах и късмет ,че всичко беше ок,но нейна роднина беше заедно с мен бременна и пометна в 6 месец-но така е случва се.Вярно ,че нашата медицина ,не е на високо ниво,но по-важно е нивото на лекарите е много ниско.Аз лично както казах извадих късмет и нямах сериозни проблеми и затова лекарските грижи ми бяха достатъчни и съм доволна,колкото можаха ми обърнаха внимание,отделно ходих на частен гинеколог който ме и изражда и с направление при друга акушерка ,която се занимава с рискови бремоности,така че ми се събираше по 1 преглед на месец,но все си мислех дали е достатъчно.Моите момчета вървяха едри и притесненията бяха да не родя преждевременно и ми правеха прегледи,но дали заради ген и ли друго родих 9 дена преди термина.Но ако ако беше станало нещо не мисля, че някой от наблюдаващите лекари щеше да помогне.Моята бременост протече предимно с контракции и затова доста си полежах,но аз си ми че трябва да се настоява да се правят повече изследвания,както и преди да се забременее така и по време на самата бременност и тъй като не всеки може да си плати трябва да се направят задължителни и де се поемат от Здравна каса(мечтиииии)
Извинете за дългия постинг

# 19
  • Мнения: 2 757
Когато аз бях бременна в кабинета на личния ми лекар имаше мн.свястна сестра,която много сериозно ми обясни какво е многоплодна бременост и какви рискове крие.Благодарение на нея аз от 5 месец бях предимно в болнични и може би имах и късмет ,че всичко беше ок,но нейна роднина беше заедно с мен бременна и пометна в 6 месец-но така е случва се.Вярно ,че нашата медицина ,не е на високо ниво,но по-важно е нивото на лекарите е много ниско.Аз лично както казах извадих късмет и нямах сериозни проблеми и затова лекарските грижи ми бяха достатъчни и съм доволна,колкото можаха ми обърнаха внимание,отделно ходих на частен гинеколог който ме и изражда и с направление при друга акушерка ,която се занимава с рискови бремоности,така че ми се събираше по 1 преглед на месец,но все си мислех дали е достатъчно.Моите момчета вървяха едри и притесненията бяха да не родя преждевременно и ми правеха прегледи,но дали заради ген и ли друго родих 9 дена преди термина.Но ако ако беше станало нещо не мисля, че някой от наблюдаващите лекари щеше да помогне.Моята бременост протече предимно с контракции и затова доста си полежах,но аз си ми че трябва да се настоява да се правят повече изследвания,както и преди да се забременее така и по време на самата бременност и тъй като не всеки може да си плати трябва да се направят задължителни и де се поемат от Здравна каса(мечтиииии)
Извинете за дългия постинг


1 преглед на месец за близнаци?  Струва ми се редичко. Тук са всяка седмица от 20та седмица натам. Та ще си ги ползвам. Ама на лекари не разчитам, а най вече на Господ. Освен това лошо ли е, че децата са вървели едрички? Все си мислех, че по-добре едри отколкото малки  newsm78

# 20
  • София
  • Мнения: 3 123
вчера гледах едно предаване за близнаци,тризнаци и т.н. Там казаха,че при еднояйчните близнаци,се срещал доста често този проблем с кръвоснабдяването.Започвал между 15-та и 28-ма седмица и в някой от случаите спасяват бебетата с лазар.Когато едното притока на кръв към едното бебе е по-голя,то загива от сърдечна недостатъчност,а другото от анемия-така се случи с моите. Това ,в повечето случаи,не се дължало на генетични и т.н. проблеми-просто така се случва.
 Аз обаче ,ще си направя изследванията,защото имам и един мисед миналата година януари.

# 21
  • varna
  • Мнения: 1 012
 NikiFIN непременно си използвай прегледите а и всичко каквото можеш Simple Smile
angels_zg найстина е хубаво да си направим изследвания-генетични и имунологични-аз имам 2 аборта преди това- ама те бяха по мое желание и бяха преди 5 години.иначе съм казала и на лекарите като забременях за тях-никой не ми е казал че може да са проблем Sad няколко месеца преди да забременея ходих и гинеколог-онколог да ме прегледа профилактично-той ми каза че всичко е наред,но че следващата бременност трябва да завърши с раждане

# 22
  • Мнения: 256
Тук,в САЩ,когато отидох на лекар и казах,че започваме с опитите за бебе и какви изслдвания е необходимо да си направим,отговорът беше никакви-всичко се правило по време на бременността/говоря за случаи без проблеми поне на първо четене/.На първия преглед/5г.с./ми взвеха кръв за стандартните:СПИН,сифилис,хемоглобин и др.Всеки път ми казваше да отида след един месец,но аз ходех на 2 седмици и се чудех това ли е по-сериозното наблюдение при близнаци!Все си мисля,че ние сами мовем да си опрделяме броя посещения  и при кого независимо дали ти ги покрива застраховката/говоря за САЩ-тук не можеш и да умреш без нея  Simple Smile/.
След като влязох в болница с контракции на 2 мин  Rolling Eyes/каквото и да значи това/видях какво е грижа!На мен също ми биха инжекции за дробчетата и лекарят ми обясни,че бил израждал бебета в 24 г.с и оцелявали и аз се ужасих!Два пъти ми бе направен fFN test/вагинален секрет се взима/да се види дали предстои раждане в близките 2 седмици/-/ и ме гледаха обстойно и бебетата от патологията.Сега сам под домашен арест и всяка седмица на лекар и тепърва ми предсточт доста сонограми/фетална морфология/ каза лекарчт,тъй като след 28г.с започвали де се конкурират.
Джъмп,би ли казала гестоза дали е гестационния диабет или нещо друго и това ли е била причината да родиш-мерси!Моите в 24 г.с бяха по-големи според патолога спрямо седмицата и той беше зарадван и учуден,но аз се притеснявам ако продължават така да не стане причина това да се родят доста по-рано,защото дебелияки не значи развити-няма угодия Grinning.

Оф,стана малко безмислен и дълъг поста-извинявам се и не по темата.Извинения и на Тина!

# 23
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Момичета, извинявам се че така нахално навлизам във форума ви, но тъй като в случая с Тина съм силно пристрастна( Hug), не мога да не изкажа мнение, а имено:
Колкото и невероятно да звучи, лекарска нехайност и некомптентност съществуват, затова търсете всички полагащи ви се прегледи и се пазете много.Желая на всички ви здрави бебчета!

# 24
  • varna
  • Мнения: 1 012
Galfi гестозата била натравяне на бременноста-събиране на вода,отделяне на белтък в урината,повишено кръвно налягане-така прочетох в един сайт Simple Smile виж за конкурирането на бебчетата незнам-предполагам че има и такова нещо.мога ли да попитам в кой седмица ти биха ижекцията  за дробчетата на бебоците Simple Smile
тука някаде в сайта имаше една мама-май ника и  беше ruriana или нещо такова- на нея са и правили изследвания-и установили че и били малко околоплодните води и така и били инжекция за дробчетата.тя е писала темата-сигорно е тук всеоще.

# 25
  • Мнения: 7 640
Galfi гестозата била натравяне на бременноста-събиране на вода,отделяне на белтък в урината,повишено кръвно налягане-така прочетох в един сайт Simple Smile

в БГ на гестозата казват прееклампсия, точно това е.

# 26
  • Мнения: 7 803
вече са обяснили за гестозата. имах и гестационен диабет, но го овладяхме само с диета  Peace . та диагнозата с която отидох в болницата беше гестоза 1 степен. 5 минути след като ме приеха, ми изтекоха водите и раждането започна. вече не помня в коя седмица ми биха инжекциите за дробовете, но беше някъде към  23-25 г. с.

# 27
  • Мнения: 256
Тина,ПоларФокс: Благодаря за разяснението-не знаех,че това  е гестоза  Embarassed

Джъмп,благодаря ти за отговора,значи това е предизвикало раждането...

Тина,инжекциите ми биха в средата на 24 г.с..Ако раждането започне в този период не знам дали тези инжекции биха помогнали особено...... newsm78

# 28
  • varna
  • Мнения: 1 012
Galfi-да мила найстина не биха помогнали в тази седмица  Sad -да пази господ и такива неща на никой на пожелавам.

# 29
  • Мнения: 31
az xodex vseki mesez na konsoltazij,moj lekar smjta6e 4e vsi4ko e nared.misle6e 4e 6te gi iznosj do krai no 34g .s.se rodixa .ne sa mi slagali inzekzei za drob4etata.postapix s 5sm.razkritie sas iztekla voda.slogexa mi sestema i me ostavixa.sled 3 4asa doide lekarkata pregleda me imax 10 sm razkritie i zapo4na razdane.4esno da v kaza [bez nadzor,bez slu6ane na tonove....ostvexa me v stajta i nikoi ne doide da me vide 3 4asa]mislex 4e vsi4ko 6te svar6i fatalno.no mislj 4e imax goljm kasmet.vtorij be6e 2100gr.i mi izpisaxa za 10 dni,no parvij razvi virosna infekzij [40%se bjxa razboljli v otdelenieto]go darzaxa30 dni.tova prestavljva  4e za mik im spira sarde4nij ritam,imat temperatura.biexa im antebiotik 6iroko spektaren i  njkakvi imuno stimolanti.kogato otidax na svizdane da pitam kak e edna ljbezna lekarka mi kaza"do 4 dni 6te videm 6te zivee ili ne ,dali mu pomagA ANTEBIOTIKA.togav ne moga da vi opi6a kakvo prezivjx,no vsi4ko se opravi.boza rabota.

Общи условия

Активация на акаунт