Термин Август 2024 ♥ - тема 5

  • 21 980
  • 733
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 809
Хриси, и моите гърди омекнаха отдавна. Болят ме още, но това го отдавам на прогестерона, който продължавам да слагам (200 мг). Мисля, че няма нищо притеснително в тази седмица, важно е да усещаш бебето Hug
Първият ми син е роден в края на юли. Изписаха ни в голяма жега. Бях му приготвила дълъг панталон, боди с къс ръкав, чорапи и тънко одеало. Като се прибрахме го оставих по боди и махнах чорапите, дори спа отвит. Беше голяма горещина и апартаментът ни беше южен. Правилото е: в началото както ти си облечена с една пеленка отгоре. После става просто както ти си облечена, а понеже аз съм зиморничава, мъжът ги промени на "както той е облечен"

# 181
  • София
  • Мнения: 251
Споделяла съм ви графики за изчисляване на грстационните седмици в месеци по-назад - 6-ти месец започва от 23г.с. (в някой източници от 22-ра). Месеците не съответстват точно на седмиците, защото месеците не са по 28 дни.

За д-р Павлова аз бях писала на предишната фетална. Правих обременяване в 14-та седмица и сега ми иска пак в 24-та, макар че резултатите ми бяха добри и размерите на бебето и водите също. Забрани ми всякакви въглехидрати, даже плодове каза, ако много ми се дояде 1 мандарина да ям. Общо взето на месо, млечни, яйца, зеленчуци да съм. Каза ми и да не качвам килограми, за да изляза от болницата след раждането по-слаба. Ако не знаех, че е лекарка бих предположила, че е някоя фанатична фитнес треньорка. Sweat Smile Консултирах се със следящата ме по здравна каса, ходих и на ендокринолог и на двете места ми казаха, че проблем нямам. Другата седмица съм на фетална при д-р Павлова и ще видим какво ще види този път. Мен  ме вика в 23+5 г.с.

# 182
  • Мнения: 23
Извинявай за въпроса,нопзащо още слагаш прогестеронов препарат,моята бременност е инвитро и го спрях в 17?
Хриси, и моите гърди омекнаха отдавна. Болят ме още, но това го отдавам на прогестерона, който продължавам да слагам (200 мг). Мисля, че няма нищо притеснително в тази седмица, важно е да усещаш бебето Hug
Първият ми син е роден в края на юли. Изписаха ни в голяма жега. Бях му приготвила дълъг панталон, боди с къс ръкав, чорапи и тънко одеало. Като се прибрахме го оставих по боди и махнах чорапите, дори спа отвит. Беше голяма горещина и апартаментът ни беше южен. Правилото е: в началото както ти си облечена с една пеленка отгоре. После става просто както ти си облечена, а понеже аз съм зиморничава, мъжът ги промени на "както той е облечен"

# 183
  • Мнения: 231
Извинявай за въпроса,нопзащо още слагаш прогестеронов препарат,моята бременност е инвитро и го спрях в 17?
Хриси, и моите гърди омекнаха отдавна. Болят ме още, но това го отдавам на прогестерона, който продължавам да слагам (200 мг). Мисля, че няма нищо притеснително в тази седмица, важно е да усещаш бебето Hug
Първият ми син е роден в края на юли. Изписаха ни в голяма жега. Бях му приготвила дълъг панталон, боди с къс ръкав, чорапи и тънко одеало. Като се прибрахме го оставих по боди и махнах чорапите, дори спа отвит. Беше голяма горещина и апартаментът ни беше южен. Правилото е: в началото както ти си облечена с една пеленка отгоре. После става просто както ти си облечена, а понеже аз съм зиморничава, мъжът ги промени на "както той е облечен"
Аз също все още слагам утрогестан вагинално от 100 мг сутрин и вечер. Ще го слагам до края на бременността, а сега съм 18 седмица.

# 184
  • Пловдив
  • Мнения: 13 550
Моето първо е есенно /2020 беше лято почти до ноември/. Никога не е носил шапки и ръкавици, тази зима на три и нещо, явно гледайки другите деца започна да слага. До преди това купя, каквото му хареса и стои в гардероба.
На изпесването беше с боди дълъг ръкав и ританки и тънка завивка. Първите дни прекарвахме на двора на 10-15 дни започнахме дългите разходки навън.
Сега на изписванено мисля боди с къс ръкав, ританки или ромпърче с къс ръкав
 и муселинова или ленена пелена.
Околополодните води се гледат на ФМ, предполагам, че и следящият АГ също им хвърля по едно око.

# 185
  • Мнения: 1 651
Моите гърди ме отпуснаха едва преди около 2 седмици, но това не е никакъв повод за притеснение на този етап. Повече се притеснявах, че бяха напрегнти толкова дълго. Все пак, трябва им и на тях малко почивка. Още месец - два и пак ще почват маратона, та чак до след раждането.

И аз слагам утрогестан 200мг, доколкото разбрах е полезен за шийката на матката и не вреди. Някои мами се оплакват от гъбички заради него, но аз мисля че нямам такъв проблем.

# 186
  • Мнения: 23
Аз съм чувала обратното дори,че предпазва от инфекции.Но го спрях ,защото от него задържах много вода,сега на прегледа ще питам отново да го започна ли .Шииката ми беше 3,5 см в 19 седмица и уж не се налагаше….но знам ли
Моите гърди ме отпуснаха едва преди около 2 седмици, но това не е никакъв повод за притеснение на този етап. Повече се притеснявах, че бяха напрегнти толкова дълго. Все пак, трябва им и на тях малко почивка. Още месец - два и пак ще почват маратона, та чак до след раждането.

И аз слагам утрогестан 200мг, доколкото разбрах е полезен за шийката на матката и не вреди. Някои мами се оплакват от гъбички заради него, но аз мисля че нямам такъв проблем.

# 187
  • Мнения: 1 809
Хриси, бях го спряла, но доктор Чучумишев ми каза, че 200 гр. Прогестерон, магнезий и алеракт (АЛА) действат превантивно на скъсяване на шийката...та затова слагам

# 188
  • Мнения: 23
Да така е ,дано всичко е наред🙏🥰
Хриси, бях го спряла, но доктор Чучумишев ми каза, че 200 гр. Прогестерон, магнезий и алеракт (АЛА) действат превантивно на скъсяване на шийката...та затова слагам

# 189
  • Мнения: 2
Здравейте, Мами исках да попитам в 22 гестрационна седмица съм и може ли да се обърка пола на фетална морфология, с убеждението съм че ще имам момченце дори го сънувам, но лекарите казват момиче

# 190
  • Мнения: 1 809
Ако феталният морфолог е объркал пола, бих се притеснила много за точността на останалата част от прегледа

Последна редакция: сб, 30 мар 2024, 13:41 от Amelin

# 191
  • Мнения: 2
Ако феталният морфолог е объркал пола, бих се притеснила много за точността на останалата част от прегледа
Не казвам, че е объркал просто аз чувствам друго и ми беше интересно дали може да се случи объркване засега бебчето е здраво и съм щастлива затова

# 192
  • Мнения: 1 762
Дами , тези към 18-20 седмица.Всеки ден ли усещате бебетата?
Аз май прекалявам с движението и все си го люшкам и то милото може би повече си кротува и спи.Знам ли.
На ден имам между 10-13 хиляди крачки и не знам от това ли е.
Та споделете при вас как е?

# 193
  • Мнения: 1 809
Аз го усещам всеки ден в определени интервали, включително през нощта. Със задна плацента съм и в момента е с гръб към корема, но пак се усеща, макар и малко по-различно. Когато се движа, по-рядко го усещам, 19+6

# 194
  • Мнения: 1 224
Всеки ден го усещам като рита или удря с ръчички. Не усещам да се върти или как е застанало. В 21+ съм. И аз забелязвам, че като съм активна, не го усещам - явно обича да спи като се полюшва Grinning Супер е, че се движиш толкова, според мен има само позитиви и за теб, и за бебо!

Общи условия

Активация на акаунт