Нощен скитник през форума минава - това е ЯНУАРСКА мама!

  • 12 826
  • 301
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 3 249
Честит Трифон Зарезан и Св. Валентин на всички!
Ние няма да празнуваме нито 1 от двата празника, защото татито е до късно вечерта на работа и ще се прибере или в разгара на коликите или точно след тях, когато и мама и бебе са заспали.  Sad Но пък аз съм свикнала на това му темпо и понякога просто тихичко проронвам сълзица...

Ние бяхме на консултация днес - качили сме 1100 гр и вече сме 3900. По-важното е, че сме дръпнали с цели 5 сантиметра!!!!  bowuu За избора на педиатър не съм носила нищо - нащо педи си подготви картон, документите (даже не знам какви са нужни). Единствено поиска да й продиктувам ЕГН-то по телефона преди няколко дни (тя ми се обади за това) и другия път ще ни издаде здравна книжка, че сега нямала. Спестила ми е всичкото разкарване по темата.

Айде отивам да приспивам хълцащо бебе и да си мисля по темата с ваксините, че до другия месец трябва да съм решила каква искам да сложим. Ей, сложна работа - почват се важните решения  newsm12

# 271
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
Free Soul, тенкс. Май имам запушени канали и вече овладявам положението.
Иначе хич не ми е до празници newsm45 Ми то как да ми е - боря се със запушени канали, беба пищи, а освен всичко това гледам и да изчистя...а най-лошото е, че още ме няма в оня списък luvbed, тези лохии са ми като домашни любимци smile3511
И при нас коликите са нещо ужасно...Какво ли не опитах, извадих всички козове и не става и не става...Няма ли нещо ефикасно на хоризонта?
А така, хубаво ви се оплаках, чак ми олекна  love001


За запушените канали - винаги почвай да кърмиш от тази гърда, когато е гладно бебето суче по-енергично , също така може да правиш лек масаж по време но кърмене на засегнатото място от основата на гърдата през бучката до началата на ареолата, друго по-често кърмене и цедене под душа или във тенджера с топла вода колкото можеш да търпиш. Всички тези методи са изпитани от мен и се ефикасни.

# 272
  • Мнения: 1 289
  Честито на всички ПИЯНИ ОТ ЛЮБОВ   

Весело прекарване на празника(пък кой каквото празнува).   

# 273
  • Мнения: 375
Stiliana- може да не са колики , а бебето да е гладно. Изцеди се в шише и виж колко яде.Аз  ще правя така днес.

# 274
  • Пловдив
  • Мнения: 558
ЧЕСТИТ СВЕТИ ВАЛЕНТИН И ТРИФОН ЗАРЕЗАН НА ВСИЧКИ МАЙЧЕТА И ТЕХНИТЕ ПОЛОВИНКИ!Като гледам май повечето сме на тема колики.Горките бебовци,толкова ми е мъчно като ги боли,ама няма как.Още малко и ще започне другата мъка със зъбите Mr. Green
Stiliana1 пробвай наистина както free soul ти е писала Лецитин по 4 на ден,а може като се отпуши каналчето да се пие профилактично по 1 на ден.
Ним, каквато и ваксина дасложиш за бебо все ще е добре...това е мнението ми на микробиолог.Въпросът е да се поставят всички задължителни ваксини.Е,естествено новите са по-рекламирани и фирмите доста се стараят за това (като се има предвид цените им-нормално),но и старите са сигурни,контрола за производството на ваксини е много строг.За това мисля,че все е добре.
Ние на 22.02 (40-я ни ден) сме на консултация и втора игла за Хепатит В.Да видим колко сме качили  Thinking

# 275
  • Мнения: 7 424
  честит свети валентин на всички!   Как се подредихме само:14 февруари--14 страница!За късмет да е!

# 276
  • Пловдив
  • Мнения: 558
А за онзи списък,в който всички бихме искали да се включим.....мен пак няма да ме огрее,ми тези лохии нямат край newsm78. Желая все пак списъкът тази вечер да стане дълъг Rolling Eyes

# 277
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Ох, забравих да питам мамите,които даваха дактарин за млечницата как го давахте.Аз с една марличка на пръста мажа по езика,но ми се струва,че има още,а мажем от събота.То и колко ли мога да си вкарам пръста в тази малка устичка,ама се старая. Споделете вие как го правихте Praynig

# 278
  • Мнения: 228
Честит празник на всички!!!

 Направо ви се чудя как се дореждате до компа - аз само гледам как да поспя, ма не се получава нещо.Нашто диване от седмица и нещо е много нервно и само киселее, успокоява се само като го държа и разхождам, оставя ли го на леглото след половин час се е разскимтял.........а другия ни проблем е, че не винаги се уригваме след ядене ..........заспива и след час, два почва да повръща(щото не се е уригнал)..............
И само се напъва и ръмжи - писнаха ми вече тия колики.......ей го почна пак да напъва.............

Да ви питам за ЕГН на ваште бебоци, че нашия започва така 0741.........и при вас ли е така?

Айде изчезвам, че почваме разходката пак Cry

# 279
  • Мнения: 1 104
За Дактарина - слагам по една капка на пръста и пъхам пръста в устата на бебка.Обикнавено гледам да сложа гела на езика, за да може малката сама да си го разнесе из устата.
И нашето ЕГН е  такова. На всички е така - 07 година, 41 месец (не е 01, за да не се дублират с хората родени същата година миналия век).

# 280
  • София
  • Мнения: 6 810
Здравейте!
Нашите болести край нямат, сега едното оченце на Дани гурлясва, нямам идея от какво, не е зачервено грам, а само секретира. Утре ще ходим при Георгиева пак, да го види за хремама и за това ново 20. Лудница е направо. Иначе с хремата мисля, че ще се справим, ако все пак Никол не му прехвърли и кашлицата, което очаквам да стане.  #Cussing out
Иначе миличкия е послушен, вече 2 нощи ми прави 6 часова пауза и съм хепи за което.
Честит празник на всички флюбени и загубени /за последното май всички се класираме/. Аз сутринта набързо купих 2 чифта слипове на мъж ми за подарък, не намерих червени, ама от къде повече време? Да видим той дали ще се сети да ми купи нещо.  newsm78

# 281
  • Мнения: 1 132
Честит Свети Валентин и Трифон Зарезан!
Ние вчера нямахме колики  newsm44 , днес също ...все още . А бе повече от 24 часа е без колики, направо не мога да повярвам! пу-пу-пу Дано само не е затишие пред буря както сме се наточили с татито да празнуваме довечера, че ще имаме баба още само 4 дни ( е в оня списък няма да влезна тази вечер, но някой ден ...) .
На мен пък ми се появи нещо като възел на гърдата, която когато е пълна наболява доста, а след като нахраня Софи изчезва. Дали и това не е запушен канал? Ще взема да порбвам и аз с топли компреси.

# 282
  • София
  • Мнения: 542
Върнахме се от консултацията и докладвам- на изписването 3530, а днес................4900!!! Grinning, за см не се съгласих много защото ни премери 52,5 а аз й казвам че сме се родили 54, измери ни пак и каза 54,5?! Иди им вярвай! А докато мереше на кантара ме попита тихичко - ама само на кърма ли сте?! Crazy
Занесохме бланка за избор на лекар и копие на акта за раждане, всичко останало педи-то сама си беше подготвила. Сложиха ни ваксина - против хепатит.
За ваксините - аз най-вероятно ще купя пентаксим-а. Педито ми обясни, че другия път ще се слагат полиомиелит и дтк, засега се капят капки за полиомиелита, очаква се да се приеме официално те да се заменят от инжекционната форма, но още не се знае кога. Но ми обясни и разликата с пентаксима, та май ще се купува newsm78, още повече, че сме склонни към алергии....

# 283
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
sasha_gbg, нашата докторица ми остави избор каква ваксина да му сложа. След лекцията за ваксинирането в училището за бременни, съм се закучила, че ще слагаме Пентаксим - за малки бебета е някак по-добре, а и няма никаква гаранция, че капките са съхранявани правилно и ще имат желания ефект.

# 284
  • Мнения: 678
Здравейте и честити празници Wine Glass  Two Hearts
По въпроса за памперсите - щом ревне първо се проверява памперса, иначе преди ядене, а понякога и след ядене - нали сме лакоми и на мама трябва да й е гадно Twisted Evil. Задължително се мие дупето, че си изпатих от кърпичките на памперс, а после обилно намазване с чиста свинска мас (много добре се отразява - няма обриви, няма подсечено).
Иначе аз си получих подаръка още миналата седмица, а днес на татито му връчих малкия да го пази, докато чистя и му пожелах честит празник и че това му е подаръка Laughing Няма как да празнуваме щото таткото е на работа до 12 през ноща.
Относно 4 в ЕГН-то - от 2000 г. вече пред месеците януари - септември се слага 4, а от октомври до декември вместо 1 се слага 5, това е за да не се повтарят ЕГН-та - то не че са много родените 1907 г., ама айде де Mr. Green
Това с пронизващата болка в гърдите май е от прииждане на млякото, щото след такова стягане и болка подплънките винаги са мокри.

Общи условия

Активация на акаунт