Начални училища в Пловдив - Тема 4

  • 4 549
  • 109
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 373
Благодаря.
Ще се радвам, ако някой се включи с мнение и за ОУ Яне Сандански.

# 91
  • Мнения: 3
Дами, моля за помощ. Ако имате избор между "Кочо Честименски" и "Христо Ботев", кое бихте избрали? Или горе-долу все едно? Това, че едното е НУ (Ботев) по-скоро плюс или по-скоро минус е?

# 92
  • Пловдив
  • Мнения: 3 567
Дами, моля за помощ. Ако имате избор между "Кочо Честименски" и "Христо Ботев", кое бихте избрали? Или горе-долу все едно? Това, че едното е НУ (Ботев) по-скоро плюс или по-скоро минус е?
Кочо Честеменски

# 93
  • Мнения: 3
Дами, моля за помощ. Ако имате избор между "Кочо Честименски" и "Христо Ботев", кое бихте избрали? Или горе-долу все едно? Това, че едното е НУ (Ботев) по-скоро плюс или по-скоро минус е?
Кочо Честеменски

Благодаря.Може ли да питам по какви съображения?

# 94
  • Пловдив
  • Мнения: 3 567
Дълго ще стане, но към днешна дата това би бил моят избор.

А като локация кое от двете ви е по-удобно?

# 95
  • Мнения: 3
Към момента КЧ, но предстои преместване в района на ХБ.

# 96
  • Пловдив
  • Мнения: 14 738
Не знам дали има хора, които са правили избор между двете, за да сравняват точно двете.
"Ботев" е добре, щерката е там. Идеално няма никъде. Това, че е начално, има и минуси - търсене на ново в пети клас,и плюсове - същото, имаш повод наново да направиш избор, с новия "акъл" и опит.

Аз пак да попитам, че ми стана интересно - Кочо или "Петър Берон" е това, в което събират телефоните на учениците до седми клас?

# 97
  • Мнения: 133
Аз пак да попитам, че ми стана интересно - Кочо или "Петър Берон" е това, в което събират телефоните на учениците до седми клас?
Петър Берон, на седмокласниците събират телефоните!

# 98
  • Пловдив
  • Мнения: 461
Здравейте, ако местата определени за деца със СОП не се заемат, за тях класират ли се деца по общ ред?

# 99
  • Пловдив
  • Мнения: 14 099
Бройката на децата в класа е дадена за всички, в нея може да има до 3 деца със СОП, но те се класират по точки и нямат отделна квота.

# 100
  • Пловдив
  • Мнения: 65
Дами, моля за помощ. Ако имате избор между "Кочо Честименски" и "Христо Ботев", кое бихте избрали? Или горе-долу все едно? Това, че едното е НУ (Ботев) по-скоро плюс или по-скоро минус е?
От двете възможни за Кършака - Райната Simple Smile
Но не се ограничавайте само в този район.

# 101
  • Мнения: 1 286
Друг добър избор в Кършияка би бил и "Яворов". За обучението до 7 клас чувам само хубави отзиви последните години. Иначе ние сме в Райната и сме доволни. Но "Яворов" е по-близо до "Ботев", ако там е районът на питащата.

# 102
  • Пловдив
  • Мнения: 871
Ще сме в "Димитър Талев" наесен. Знаете ли кои учители ще поемат първи клас и може ли да препоръчате някоя госпожа? Не държим да сме при "най-добрата", но да е спокойна и с отношение към децата.

# 103
  • Мнения: 2
Здравейте! Дъщеря ми е втора група в детската градина. След 2 години ни предстои кандидатстване в училище. Наложи се да сменим настоящ адрес (но тези дни ще ходим да си го върнем и да съвпада отново с постоянния в район Южен) Следователно разбрах, че щом не съвпадат настоящ и постоянен адрес повече от 3 години ще имаме по-малко точки. Правилно ли съм разбрала? Бих желала да попитам и за мнение относно НУ "Св. Климент Охридски" и ако знаете как вървят точките вмомента. С по-малък брой точки изобщо има ли шанс за прием там?

# 104
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 856
За училище по настоящата наредба се взема един от двата адреса, който е по-благоприятен за конкретното училище. Не е задължително да съвпадат настоящ и постоянен. Ако промяната ще намали точките за уседналост, аз не бих сменяла.

Общи условия

Активация на акаунт