захранване с жълтък

  • 1 561
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 887
Въведох жълтък след 6 месец,въпреки,че нашата педиатърка ме посъветва по-рано да го дам.Не съм имала никакви проблеми и доколкото знам се понася добре от повечето бебета.За пръв път чувам за такова късно въвеждане след година,но всяка майка си знае кога да си захрани детето и с какво.Още повече жълтъкът съдържа желязо и се препоръчва именно заради това.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 750
Още не съм дала жълтък и не мисля да давам преди годинка. Като дете съм се изривала със ситни пъпчици от яйца, та си имам едно на ум. Единствената полза от жълтъка е желязото, което го има като добавка във всички АМ и каши. Пък и ако резултатите от изследванията на кръвта са ок не виждам смисъл да се дава допълнително желязо.

# 17
  • Мнения: 5 790
Детето ти е прекалено малко за жълтък.
СЗО препоръчва въвеждането му поне след 1 година.

Аз лично дадох на 1г. и 7 месец.

И аз така направих. Не съм давала жълтък отделно. Като стана на 1 г. и 7-8 месеца дадох за първи път яйце /жълтък и белтък/ в сготвената манджа. Не е имало никакви проблеми.

# 18
  • Мнения: 5 362
Дадох на 5 мес.Появиха ни се такива пъпчици и го спрях за известно време и после пак давах.
Ако искаш спри го за седмица,например и после пробвай пак.

# 19
  • Мнения: 4 621
Захраних с жълтък на 6 месеца - слагах по 1/4 през ден в зеленчуковото пюре. Не сме имали никакъв проблем.

# 20
  • Мнения: 4 392
Не съм давала жълтък. За първи път яде яйце( в питка ) преди месец и нещо.
СЗО може и да препоръчват по- рано, но с деца, предразположени към алергии трябва да се внимава. Peace

# 21
  • Мнения: 351
Бебка е на 1 г. и 5 м. и  не съм започнала да й давам жълтък. но пък взимаме храня от кухнята, така че със сигурност е опитвала.

Общи условия

Активация на акаунт