Авокадо

  • 13 246
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 713
А аз го ям чисто като е обилно поръсено с лимон. В зелена салата го слагам. Също така в една друга- настъргани морков и червено цвекло, нарязани домати и краставици; овкусена със зехтин и лимон.
На детето с банан на крем; понякога слагам и кисело мляко.
На пастет със сирене и варено яйце.
Simple Smile

# 16
  • Мнения: 3 447
За детето е много полезно, както вече са казали. Аз го слагах сурово в зеленчуковите пюрета - вместо мазнина, или пък намачкано с банан. В чист вид е гадно, безвкусно е. Можеш да го направиш на гуакамоле, примерно. Аз го обичам намачкано с лимон, сол, черен пипер и малко чесън - на филийка или така. За маска също е екстра, особено за суха кожа.

# 17
  • Мнения: 1 771
Моя син  една от началните му храни е авокадото. Сега му го мажа върху сухар и много го обича, така свикна със вкуса. Моето мнение е добре да дадеш на детенце.

# 18
Преди няколко години, когато още не се продаваше в България, го видях в магазин в Париж и реших да си купя да го пробвам. А беше и доста евтино! Донесох в България няколко броя, като очаквах, че на вкус наподобява папая или маракуя. Но за съжаление останах доста неприятно изненадана от вкуса му, който ми се видя ужасен. По-скоро е безвкусно, страшно мазно и тежко! Може би на салата да е по-вкусно! Аз лично повече не бих го яла! Не бих повторила тази си грешка.  Stop
Виж маска обаче бих си направила Mr. Green
Слънчев и весел ден ви желая! Heart Eyes

# 19
  • София
  • Мнения: 10 825
Преди няколко години, когато още не се продаваше в България, го видях в магазин в Париж и реших да си купя да го пробвам. А беше и доста евтино! Донесох в България няколко броя, като очаквах, че на вкус наподобява папая или маракуя. Но за съжаление останах доста неприятно изненадана от вкуса му, който ми се видя ужасен. По-скоро е безвкусно, страшно мазно и тежко! Може би на салата да е по-вкусно! Аз лично повече не бих го яла! Не бих повторила тази си грешка.  Stop

И мъжът ми така се беше "опарил " с авокадото в Германия и не искаше повече да го вкуси. Там ви е грешката, че сте го хрупали като ябълка.
След като му направих няколко салатки си промени мнението и сега му е голям фен.
Ето няколко рецепти:
1
Домат - почистен от семките и нарязан на кубчета
Краставица - също на кубчета
Авокадо - пак така
Всичко се обърква заедно с майонеза, лимонов сок, чесън на прах, сол и черен пипер

2.
1 консерва риба тон + 1 авокадо + сока от половин лимон се пасират. Добавя се майонеза и 2 варени яйца настъргани на ренде. Овкусява се със сол, черен пипер, чесън на прах
Страхотно е на препечени филийки

# 20
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Дадох на навършени 8 месеца на детето, смесено с банан - хареса му (на мен не)!

# 21
  • Мнения: 3 647
 Twisted Evil обожавам го
сега в момента има в пикадили но не са много узрели
има специфичен вкус
аз си го ям като ябълка   bouquet

# 22
  • Мнения: 804
 Знам, че е полезен и може да се дава на бебето след 6-я месец, дори е подходящ за една от първите храни. Малката отказва пюрета, но авокадо не Mr. Green Много го обича и може да изяде половин Party
 Аз също се интересевух за салатка с авокадо, ето темата:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=154395.msg2970849#msg2970849
  Мисля, че колкото по-вече го ядеш, толкова по-вече ти харесва, в началото и на мен ми се стори гадно.

# 23
  • Мнения: 94
И двете ми дъщери харесват авокадо. Давам им го наи-често намачкано на филия вместо масло и отгоре с чубричка или някакво сладко.

# 24
  • Мнения: 420
Наистина в чист вид авокадото не е особено вкусно.
Мъжът ми гледал в едно кулинарно предаване как го приготвят във вид на пастет и пробвахме рецептата:

       1-2 броя авокадо
       лимон
       сол
       1-2 л олио на вкус

Разрязва се наполовина авокадото и с лъжица се изгребва месестата част от кората.
Пуска се в пасатор. Добавя се сол, олио и лимон на вкус и се разбива докато стане на еднородна смес.
Добре е да купите авокадото зелено на цвят и да го оставите да омекне на тъмно и топло място.
Ако е напълно тъмнокафяво на цвят и прекалено омекнало, значи вече е започнало да се разваля.
Мажем го на препечени филийки като пастет.
С олиото не бива да се прекалява, защото самото авокадо е мазно.
Повече лимон придава по-добър вкус.

Това е една от любимите ни закуски.


# 25
  • Мнения: 1 546
Не бяхме опитвали авокадо до скоро, но след като го пробвахме сме му абсолютни фенове!
Ядем го на салата с домати, червен лук, яйце и рачешки рулца със заливка от сметана, синьо сирене, чесън, лимонов сок и черен пипер и бутилка хубаво бяло вино! Wink

# 26
  • Мнения: 27 524
Ядем го на салата с домати, червен лук, яйце и рачешки рулца със заливка от сметана, синьо сирене, чесън, лимонов сок и черен пипер и бутилка хубаво бяло вино! Wink

Уау, лиги ми потекоха  Tired
Знам за много хубав пастет - разбъркано със сирене, сол и чубрица и върху препечена филийка  Peace

# 27
  • Мнения: 118
Като опитах авокадо за пръв път,никой не ми каза,че трябва да се подправи с нещо-направо ми се повдигна от вкуса му! После като ме светнаха,че се слага поне сол и лимон,ужасно ми хареса! Сега го ядем най-често в салата с домати и краставици,намачкано с яйце и риба тон,а на малката почти винаги слагах по едно парче авокадо,когато и правех пасирани плодове.

# 28
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Да, авокадото няма някакъв вкус, затова се консумира с много лимонов сок и подправки - обикновено в салати, в сандвичи. По-скоро се доближава до зеленчук, отколкото до плод.
Като се купува, трябва да се избират омекнали, но не и разкашкани, и да имат тъмни петна по кората, а не да са изцяло залени. Купувах от Хит - всички бяха твърди като камъни, едва избрах от целия огромен куп.

Аз точно преди 2 дни правих това, на мен ми хареса, но на мъжа ми - не.


Рецептата е от БонАпети:
Салата със скариди и авокадо
19/12/2005
Списък на необходимите продукти:

2 бр. авокадо
200 г скариди
3 листа китайско зеле
1 домат
1 кубче зеленчуков бульон
2 с. л. соева майонеза (яйчна майонеза)
1-2 с. л. лимонов сок
1 ч. л. сос "Уорчестър"
2 щипки сух копър
1 щипка гранулиран чесън
1 щипка естрагон
1 щипка куркума

за майонезата:
1/4 авокадо
1/4 домат
100 г скариди
2-3 с. л. зехтин
1 с. л. лимонов сок
1-2 щипки сол
куркума, сух копър и естрагон на вкус

Начин на приготвяне:
1. Авокадото се разполовява. Месестата част се разрязва, изважда се внимателно, слага се в купа и се полива с лимонов сок. Добавят се скаридите и соевата майонеза. Вътрешната част на коратa на авокадото също се полива с лимонов сок.
2. Доматът се обелва, почиства се от семето, нарязва се на малки кубчета и се слага в купата. Стрива се зеленчуковият бульон, подправя се с куркума, сух копър, естрагон, гранулиран чесън и сос "Уорчестър" и се разбърква добре.
3. Корите на авокадото се пълнят със сместа. Гарнират се с маслини и се поставят върху канапе от нарязано наситно китайско зеле.
4. Майонезата се приготвя, като месестата част на 1/4 авокадо се залива с лимонов сок. След това се пасира със зехтин, куркума, сух копър, естрагон и сол. В купа се смесва със скаридите и обеления, почистен от семето и нарязан на кубчета домат. Сервира се в кората на авокадото.





# 29
  • Мнения: 119
всички обичаме авокадо, но се ограничаваме заради мазнините, които съдържа. и аз си мислех, че е плод и го опитахме натюр.. Sick
най-често го разрязваме на 2, махаме костилката, правим дълбоки разрези като внимаваме да не разрежем обвивката и овкусяваме със сол, зехтин и лимон. ядем с малки лъжички.
правим и салата с маруля или китайско зеле, парчета авокадо и дресинг от сол, лимонов сок, зехтин и балсамов оцет.пропорциите са на вкус.не разбъркваме много за да не се разкашкат парчетата авокадо.към салатата може да се добавят и ядки, и крутони.

Общи условия

Активация на акаунт