Как бихте постъпили...

  • 2 338
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 863
Ами като ти плаче душата - кажи му. Аз бих му каазла при така изложените факти.
А той  като разбере сам- тогава как ще го гледаш в очите, като знаеш че си си мълчала и на практика ти също го предаваш в тоя момент. Говори с него.   А и тука явно, както каза някой по-нагоре,  на жената не й пука и  чака някой друг да даде развръзката, още повече сте я предупредили. Повече от това няма какво да направите- казвай му.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 99
А ако брат ти разбере,че ти си знаела,но не си му казала.

# 17
А ако брат ти разбере,че ти си знаела,но не си му казала.

Смятам да му обясня, че съм премълчала известно време с надеждата да прекратят връзката и всичко да се размине. Защото като разбере за ситуацията брат ми предполагам, че няма да има шанс да запази семейството си... Confused

# 18
  • Мнения: 2 553
Веднага ще му кажа  Crossing Arms
Ква е тая, че ще прави брат ми на балък  #Cussing out

Абсолютно съм съгласна. Винаги сме били много близки с брат ми и всичко сме си казвали.Не бих премълчала подобно нещо!

# 19
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
В същата, но за съжаление още по-заплетена ситуация, една позната каза на брат си. Ами, цялото семейство се дистанцира от нея и я обвиниха в лъжа. Просто братът си зарови главата в пясъка. Това, естествено, не можеше да продължава дълго и нещата се размирисаха, но отношенията са много трудни между брат и сестра.
Честно казано, ези-тура да хвърляш пак ще е по-надеждно, отколкото да вземеш обмислено решение (запазващо и агнето цяло, и вълкът сит), защото такова, по мое мнение няма.  Confused

# 20
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Определенно ще си трая. Crossing Arms
Заради подобна история,опитвайки се със мъжът ми да изгладим положението,въпреки,че нямахме нищо общо,най-накрая ние им станахме виновни.
От тогава си знаем и двамата.Кой каквото иска да прави,нещо което не касае семейството ни не ни интересува.
Да се оправят. Crossing Arms

# 21
  • Мнения: 384
Не толерирам нито лъжата, нито хора, които 'си крият главата в пясъка', така, че не виждам как бих могла да си трайкам, дори и с риск да излезна аз 'виновна'. А ситуация, в която всички знаят, освен засегнатият, е доста жалка, още повече, ако касае човек, който ми е близък и обичам.

# 22
  • Мнения: 6 155
Бих казала. Не искам някой да прави брат ми на балък Close

# 23
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 846
Ау-у, кофти ситуация. Случи ми се с братовчед ми (на снимката) - той е 3 години по-малък от мен, в момента почти на 18 и неговата приятелка. Макар че не беше толкова сериозно колкото с брат ти (все пак той е женен) пак знаех, че ако разбере от мен ще имам проблеми после... нали знаете приказката "Kill the messenger"... Та така, два дни след като разбрах се погрижих да разбере от трето лице - един от най-добрите му приятели. Т.е. двамата разговаряхме и той се самопредложи да му каже, аз  го предупредих, че може да се озлоби срещу него, но той каза че не го интересува и говориха. Явно като го разбра от мъж не го заболя толкова... Още повече че после при разговора мацката си признала всичко.

# 24
  • БГ
  • Мнения: 735
А ако брат ти разбере,че ти си знаела,но не си му казала.

Смятам да му обясня, че съм премълчала известно време с надеждата да прекратят връзката и всичко да се размине. Защото като разбере за ситуацията брат ми предполагам, че няма да има шанс да запази семейството си... Confused

мислиш ли че всичко ще се размине и историята няма да се повтори с някой друг приятел на брат ти newsm78.Като чета написаното, дамата хич не й пука от никого.Аз ако бях на негово място бих искала да знам , но той дали би искал,?ти по-добре го познаваш какъв характер е, ако мислиш ,че ще си зарови главата в пясъка и ще търпи си замълчи.Ако не искаш да си директна , го направи индиректно-уж случайно изпусната реплика в компанията на двамата или директен въпрос към нея за въпросния приятел,за да й дадеш д аразбере тя , че ти ще предприемеш нещо.аз не бих мълчала с риск да съм виновната след това.

# 25
  • ...на брега на голямата река....и близо до морето
  • Мнения: 214
 smile3505 smile3505
Изпатих си много от един подобен разговор, макар и на по-безболезнена тема.

# 26
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ще кажа, брат ми не заслужава да го правят на глупак. Имайки предвид отношенията ни с тяхното семейтво, характера на брат ми и т.н., ще му поднеса информацията по адекватен начин... Няма да му "изстрелям" в лицето "жена ти ти изневерява" Naughty

# 27
  • Мнения: 2 529
От постинга ти се вижда, че със съпруга ти сте много наясно с деликатността на ситуацията. Не трябва да изключваш и вероятността при евентуално разкриване на нещата не от ваша страна, брат ти да разбере, че ти си знаела (може тя да те издаде например) и да се обиди, а може и като му кажеш да реагира с озлобление срещу теб (и в темата се вижда, че има много такива случаи). Общо взето си между чука и наковалнята и при всички случаи няма да излезнеш "суха" от ситуацията, няма начин вече, така че действай както прецениш, че най-малко жертви ще паднат...

# 28
  • София
  • Мнения: 3 679
В случая става въпрос за брат ми- следователно ще му кажа.Първо ще говоря с жена му и ако не оправи нещата ,а се направи на "ударена"...със сигурност ще му кажа и то в нейно присъствие...Не бих мълчала дълго: ако разбере ,че съм знаела...много ще го заболи,че съм мълчала...
За всеки друг-познат или приятел-ако узная такова нещо -ще си замълча.Това си е тяхна работа,не ми се иска да стана причина за раздори,после те да се оправят ,а аз Sick
Но брат ми ...това е друго нещо Crossing Arms

# 29
  • Мнения: 2 891
Ама много е сложно това. Щом не са се постарали дори да се прикрият добре, това за мен означава, че не им пука особено. Събирате се двете семейства и говорите всички заедно. Така няма да си сама, ако нещата се разгорещат, пък и сте двама свидетели на случката. Ако снаха ти е наистина толкова безочлива да отрича и пред трима ви, поне ще и бъде значително по-трудно. Само това измислих.

Общи условия

Активация на акаунт