За любителите на корейски и китайски сериали - Тема 10

  • 16 914
  • 741
  •   1
Отговори
# 630
  • вятърничава
  • Мнения: 1 931
Роца, то и бащата на младежа ходи както майка го е родила ... надявам се за ролята да изберат Daniel Henney или Lee Byung-hun. Може и So Ji-Sub или Song Seung Hun. Като се замисля и Gong Yoo може да изиграе татко на 18 годишен тийн. 😃🤪
А, дано! Нямам предпочитания, всички стават. Не си мислете нещо неприлично, просто е жега и семейството си няма климатик. Днес е толкова горещо, че ги разбирам напълно.

yopen, довери се на Danifin, тя си има личен сенсей у дома,мхм.

# 631
  • пустинен пъпеш
  • Мнения: 506

И на мен ми хареса своеобразната арома лампа,показана от victoria vassileva,а и показаха подобна в един псевдо(исторически сериал).
Малко като че ли несъвместимо с поздрава за 24.05.,но що ли ми се струва Song Seung Hun като най-подходящ за ролята на бащата на  семейството с прекалено горещ:stuck_out_tongue_winking_eye: дом.

# 632
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 807
Роца, то и бащата на младежа ходи както майка го е родила ... надявам се за ролята да изберат Daniel Henney или Lee Byung-hun. Може и So Ji-Sub или Song Seung Hun. Като се замисля и Gong Yoo може да изиграе татко на 18 годишен тийн. 😃🤪
А, дано! Нямам предпочитания, всички стават. Не си мислете нещо неприлично, просто е жега и семейството си няма климатик. Днес е толкова горещо, че ги разбирам напълно.
И тримата/четиримата стават. Пък то и в Корея са горещи лета, влажен климат... ако нямаш климатик си за никъде Joy
При нас също днес се стопли, та се разхлаждам с лимонада от грейпфрут.

Понеже е петък:
Скрит текст:
На тях също изглежда им е топло - У До Хуан (с пуловер на дупки) и И Дже Ук (без пуловер, с треньор):




Любимата трапчинка Ким Сон Хо на теферич:


И един кроасан, ама не е бил ми ти Роуон, най ми е бил Намгунг Joy


И, за да е все пак по темата Joy - днес съм в отпуска и след като приключих със задачите, се просвещавах за корейските божества и разцъках един японски ром-ком, Kekkon Yoteibi (2023). Сюжетът доста прилича на In Time With You, ама с кака. 8 епизода по 25 минути, минават бързо.

# 633
  • Мнения: 1 833
И аз вече съм в дълъг уикенд 3 дни Sweat Smile
Да оплакнем очи, петък е

# 634
  • Мнения: 9 289
victoria vassileva, това нещо е кандилница за тамян на прах. Има ги по техните храмовете и изгарят страшно бързо, по-бързо от ароматните пръчици.

Не знам какво си мерите температурите 😱

Петък 🤪🤪😇

# 635
  • България
  • Мнения: 6 298
Честит празник и от мен!

Реших да се зарадвам с книги, ясно какви след като пиша тук.
Видях, че трети том на "Крайречно царство" е изчерпан на едното място и започнах с него.
Поръчах си го и после се запитах какъв пък е този електронен магазин с книги, който не уважава празника на буквите.
И "изненада".
Писмото с кода е пристигнало на мейла 30 минути преди поръчката ми, обаче е отишло в спам.
Толкова се ядосах, че си поръчах и първите два тома, но вече с код. Joy
Сега си чакам една от четирите най-велики истории от жанра уся - така е представена трилогията.
За разсеяни като мен, кодът от 24 % е на
Скрит текст:
store.bg
.

# 636
  • вятърничава
  • Мнения: 1 931
Най ми хареса трапчинка Ким Сон Хо на теферич. У До Хуан също е душица, а И Дже Ук бих посъветвала да не се снима с треньора, че ще му вземе хляба.
И понеже е петък:
Скрит текст:
Като две капки вода - Pinterest си прави шеги



А това е за Tuon

Последна редакция: сб, 25 май 2024, 00:51 от bb6

# 637
# 638
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 807
Дани, Бонбона го взимам и с колата, и без, преди да изведа еднорозите на разходка Joy

Аз днес бях на изложение на корейски продукти - много козметика и доста храни. Пробвах нови видове соджу и макголи (леко мътния оризов алкохол). Пускам ви малко снимки:
Скрит текст:















Супа в пликче- Samgyetang - с пиле, ориз и женшен:

Обедът- токбоки

Соджу


И, накрая:





# 639
  • пустинен пъпеш
  • Мнения: 506
Започнах шоуто ,,Devil's plan"(2023),участниците в което се състезават за парична награда,сред тях са Ha Seok Jin ,в ролята на брата на Hyun Bin от ,,Crash Landing on You"(2019);Boo Seung Kwan от Seventeen.

# 640
  • България
  • Мнения: 6 298
Освен сериалите препоръчани тук и тези, които намирам покрай любимите актьори, гледам и каквото има качено по торентите.
Така попаднах на Faithful (2023).
Историята е тежка, а има и цели епизоди, които ни разказват какво точно се е случило.
Това прехвърляне напред и назад не ми допада особено, обичам нещата да са подредени по хронология.
Талантлив шивач насилва ученичките си точно по веднъж и така години наред.
Разказват историята на две приятелки, едната е починала, другата отмъщава.
Трудна битка, онзи е хлъзгав и има протекции.
Сериалът е добре направен, избягвам такива истории, но тази я изгледах.

# 641
  • Мнения: 1 833
Освен сериалите препоръчани тук и тези, които намирам покрай любимите актьори, гледам и каквото има качено по торентите.
Така попаднах на Faithful (2023).

Филмът е страхотен. Споменавала съм го по-рано тук.

Аз пък започнах тази китайска приказка за разтоварване


Fox Spirit Matchmaker: Red-Moon Pact (2024)

 Вече има анонс и за втория сезон на Strange Tales Of Tang Dynasty season 2 за юни месец. Очаквам го с нетърпение.



Strange Tales of Tang Dynasty Season 2

Последна редакция: нд, 26 май 2024, 12:42 от Danifin1

# 642
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 807
Мен пък нощеска ме подгони старческото безсъние и се ококорих в 3ч с невъзможност за заспиване в близко време.
Та по нощите догледах японския Kekkon Yoteibi (2023) - поредният сериал, в който хора на 25+ се държат като в начален гимназиален курс ("ох, той ме погледна така, значи ли, че ме харесва?"). Да не говорим за склонността на Нея да си говори сама, която този път е особено дразнеща. Вече съм свикнала с този режисьорски похват в японските сериали, но в този много често не можех да разбера дали си говори сама, или на събеседника си. Накратко, не е най-добрият японски ром-ком, който съм гледала.

Dare To Love Me (2024) - за 4 епизода още не мога да се разбера с Главната. Не ми допада нито като актриса, нито като героиня. Засега ми е една голяма бяла птица с поредните корейски стилистични недоразумения. Но тук особено ми бодат очите, понеже Тя би трябвало да е стилист за "парижка" марка (чорапкитеееее в обувкитееееее Scream Scream Scream! В Париж не правим такива неща... Joy). Той (Kim Myong Soo, или L) е сладур и хубаво момче, но е време да престанат да експлоатират сюжета с "благоговението пред Учителката" (Тя), че не прави услуга на героя му (поне в моите очи).

Не ми обръщайте внимание на мрънкането "извън график", днес съм недоспала кисела аджума. Отивам да си направя питие и да си пусна клипчета с кафетата на Пак Бари (на когото станах фен, благодарение на Tuon) за релакс Joy

# 643
  • пустинен пъпеш
  • Мнения: 506
С нарастващо увлечение продължавам да гледам шоуто ,,Devil's plan"(2023)/резюмето му в MDL е неточно,игрите са различни по вид логически и са по две на ден.Сутрешните са индивидуални,като участниците съответно влизат в надлъгващи се помежду си коалиции,понякога последвани и от предателства между членовете на една и съща група играчи и целта е събиране на повече чипове,с помощта на които си помагат  в игрите.Следобедните игри са колективни за всички и целта е да добавят суми (50 000;100 000) към наградния фонд за крайния финалист.Интересни са и игрите ,и обединяването в коалиции,и произтичащите от тях манипулации.Има професионален покер играч;ютубър;актьор,завършил машинно инженерство;актриса била гост в 6-9 еп. в ,,Unexpected Business in California"(2023);лекарка;адвокатка ,завършила Wellesley College със степен по изкуство, бакалавърска степен по чиста математика от Масачузетския технологичен институт (MIT), магистърска степен по бизнес администрация от Университета на Пенсилвания и степен по право от Университета на Сан Франциско;живеещ в Корея канадец,професионален играч на StarCraft.

# 644
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 807
С нарастващо увлечение продължавам да гледам шоуто ,,Devil's plan"(2023)/резюмето му в MDL е неточно,игрите са различни по вид логически и са по две на ден.
ха, това шоу ми го предложи Нетфликс тия дни, ама го отсвирих. Но щом задачите са логически, твърде вероятно, ще е интересно.

Снощи изгледах първия епизод на Connection (2024) - очертава се да е голям трилър. Кастът си оправдава всички (мои) очаквания Grinning

Днес реших да проверя дали желанието на крал Седжонг - а именно, мъдрият човек да научи хангъл за половин ден, а глупавият - най-много за десет дни - е изпълнимо Grinning. Смъкнах си табличка с буквите, но май няма да успея преди залез слънце. Явно, не съм мъдра Joy

Общи условия

Активация на акаунт