Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - тема 84

  • 32 588
  • 858
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 4 105
Наистина е трудно да се намалят оборотите, но малко по малко се свиква. Просто мислете за малкото човече. И аз бях на мнение, че бременните не са болни и можем всичко да правим, обаче като те стреснат с някои неща и искаш-не искаш, забавяш темпото.

# 751
  • Мнения: 58
Момичета, ако имате кървене, болки и други проблеми, как изобщо ви минава през акъла да питате дали може да пътувате? Още повече непознати във форум. Първо това може да го каже само вашия лекар и то пак не е гаранция, че всичко ще бъде наред. Да, много жени пътуват бременни, тренират, въртят домакинство, гледат 2-3 деца, обаче, ако имате възможност да почивате и да не пътувате при ясно изразени проблеми (кървене, отлепяне, болки), стойте си на дупето, защото после, ако се случи нещо неприятно, винаги ще се обвинявате, че сте били безразсъдни. Поне аз не бих си го простила. Разбира се, всеки сам си преценя.

Точно защото лекуващия АГ каза че може да пътувам на кратки разстояния, и кратки разходки, но не бях обедена дали е редно след почти 1 седмица след отлепяне. Ставаше въпрос за 15 мин.път не 15 часа. Но Аг каза че може точно за това попитах дали е имало и др.жени Киото са пътували след подобна ситуация понеже съм леко параноична на тази тема
Благодаря все пак

# 752
  • Мнения: 231
Здравейте. Какви капки използвате по време на бременност?

# 753
  • Мнения: 767
Спрей с морска вода.

Аз имах кървене преди, но не беше отлепяне. Мина ми, слава Богу, но много се уплаших. Преди това бях чистила доста вкъщи и подреждала, носих багажи уж леки ама..
И сега много внимавам, гледам да не се преуморявам, да не нося торби.
Пътувам, но не надалеч, около час път да кажем. В началото пътувах повече, но след като се появи и мина зацапването съм по-предпазлива.
Ако в момента сте със зацапване и болки - преглед, лекарства и лягате и лежите.
15 мин път нищо не е, толкова пътувам до доктора, че и повече.
Пазете се и дано добутаме успешно до края. ❤️

# 754
  • Мнения: 4 105
Момичета, ако имате кървене, болки и други проблеми, как изобщо ви минава през акъла да питате дали може да пътувате? Още повече непознати във форум. Първо това може да го каже само вашия лекар и то пак не е гаранция, че всичко ще бъде наред. Да, много жени пътуват бременни, тренират, въртят домакинство, гледат 2-3 деца, обаче, ако имате възможност да почивате и да не пътувате при ясно изразени проблеми (кървене, отлепяне, болки), стойте си на дупето, защото после, ако се случи нещо неприятно, винаги ще се обвинявате, че сте били безразсъдни. Поне аз не бих си го простила. Разбира се, всеки сам си преценя.

Точно защото лекуващия АГ каза че може да пътувам на кратки разстояния, и кратки разходки, но не бях обедена дали е редно след почти 1 седмица след отлепяне. Ставаше въпрос за 15 мин.път не 15 часа. Но Аг каза че може точно за това попитах дали е имало и др.жени Киото са пътували след подобна ситуация понеже съм леко параноична на тази тема
Благодаря все пак

Седмица е малко да се каже, че всичко е минало. 15 минути не се води и пътуване. Не може да се водите по други жени, защото на всеки случая е индивидуален. И все пак, Вие си решавате кое е най-добро за Вас.

# 755
  • Мнения: 849
Спрей с морска вода.

Аз имах кървене преди, но не беше отлепяне. Мина ми, слава Богу, но много се уплаших. Преди това бях чистила доста вкъщи и подреждала, носих багажи уж леки ама..
И сега много внимавам, гледам да не се преуморявам, да не нося торби.
Пътувам, но не надалеч, около час път да кажем. В началото пътувах повече, но след като се появи и мина зацапването съм по-предпазлива.
Ако в момента сте със зацапване и болки - преглед, лекарства и лягате и лежите.
15 мин път нищо не е, толкова пътувам до доктора, че и повече.
Пазете се и дано добутаме успешно до края. ❤
А като в моя случай зацапването ако е еднократно по хартията при избърсване, без болка сериозно ли е.. започнах да се паникьосвам звъннах на докторката каза да пия но шпа 3х1 и понеделник сутрин на преглед, в малък град съм и нищо не работи.. до понеделник ще се пръсна от притеснение

# 756
  • Мнения: 767
Моят доктор също не ме извика на преглед и каза да си почивам и да пия но шпа. И ако пак имам, да му звънна. Аз обаче много се шашнах и отидох на частен доктор. Изписа ми утрогестан, но ми беше мн лошо от него и след няколко дни го спрях на своя глава (не правете така). Ходих при моя док. и всичко беше ок.
Според мен можеш да изчакаш до понеделник, но ако видиш зор и пак има, нека да те карат до спешен кабинет в друг град, за всеки случай.
Пий но шпа и си лежи и следи за зацапване.
Стискам палци да е било еднократно.

# 757
  • Мнения: 4 105
Утрогестан и други се оплакват, че им става лошо като го пият. Обаче при вагинално слагане няма проблем. Аз съм на 7ма опаковка вече и не ми влияе по никакъв начин. Попитайте дали може вагинално. А, и мисля, че би било по-ефективно.

# 758
  • Мнения: 849
Моят доктор също не ме извика на преглед и каза да си почивам и да пия но шпа. И ако пак имам, да му звънна. Аз обаче много се шашнах и отидох на частен доктор. Изписа ми утрогестан, но ми беше мн лошо от него и след няколко дни го спрях на своя глава (не правете така). Ходих при моя док. и всичко беше ок.
Според мен можеш да изчакаш до понеделник, но ако видиш зор и пак има, нека да те карат до спешен кабинет в друг град, за всеки случай.
Пий но шпа и си лежи и следи за зацапване.
Стискам палци да е било еднократно.
Благодаря за отговора, малко ме успокоихте.. до сега не ми се беше случвало такова прокървяване и се паникьосах, а ми е втора бременност.. следя дали ще се повтори, откакто стана не съм ставала от леглото от страх.. доста се претоварих днес, работа и почистване вкъщи, може от това да е

# 759
  • Мнения: 58
Спрей с морска вода.

Аз имах кървене преди, но не беше отлепяне. Мина ми, слава Богу, но много се уплаших. Преди това бях чистила доста вкъщи и подреждала, носих багажи уж леки ама..
И сега много внимавам, гледам да не се преуморявам, да не нося торби.
Пътувам, но не надалеч, около час път да кажем. В началото пътувах повече, но след като се появи и мина зацапването съм по-предпазлива.
Ако в момента сте със зацапване и болки - преглед, лекарства и лягате и лежите.
15 мин път нищо не е, толкова пътувам до доктора, че и повече.
Пазете се и дано добутаме успешно до края. ❤
А като в моя случай зацапването ако е еднократно по хартията при избърсване, без болка сериозно ли е.. започнах да се паникьосвам звъннах на докторката каза да пия но шпа 3х1 и понеделник сутрин на преглед, в малък град съм и нищо не работи.. до понеделник ще се пръсна от притеснение

Моето зацапване също беше еднократно само по тоалетната хартия но още същия ден се обадих на АГ и ме извика веднага на преглед и така се установи леко отлепяне, след което ми назначи терапия.

# 760
  • Мнения: 849
Спрей с морска вода.

Аз имах кървене преди, но не беше отлепяне. Мина ми, слава Богу, но много се уплаших. Преди това бях чистила доста вкъщи и подреждала, носих багажи уж леки ама..
И сега много внимавам, гледам да не се преуморявам, да не нося торби.
Пътувам, но не надалеч, около час път да кажем. В началото пътувах повече, но след като се появи и мина зацапването съм по-предпазлива.
Ако в момента сте със зацапване и болки - преглед, лекарства и лягате и лежите.
15 мин път нищо не е, толкова пътувам до доктора, че и повече.
Пазете се и дано добутаме успешно до края. ❤
А като в моя случай зацапването ако е еднократно по хартията при избърсване, без болка сериозно ли е.. започнах да се паникьосвам звъннах на докторката каза да пия но шпа 3х1 и понеделник сутрин на преглед, в малък град съм и нищо не работи.. до понеделник ще се пръсна от притеснение

Моето зацапване също беше еднократно само по тоалетната хартия но още същия ден се обадих на АГ и ме извика веднага на преглед и така се установи леко отлепяне, след което ми назначи терапия.
Не знам защо не ме извика на преглед, ясно ми е, че днес не работят, ни все пак.. единствения вариант е дали да не отида до спешното, ако въобще има гинеколог в неработещото ни АГ отделение..

# 761
  • Мнения: 80
Спрей с морска вода.

Аз имах кървене преди, но не беше отлепяне. Мина ми, слава Богу, но много се уплаших. Преди това бях чистила доста вкъщи и подреждала, носих багажи уж леки ама..
И сега много внимавам, гледам да не се преуморявам, да не нося торби.
Пътувам, но не надалеч, около час път да кажем. В началото пътувах повече, но след като се появи и мина зацапването съм по-предпазлива.
Ако в момента сте със зацапване и болки - преглед, лекарства и лягате и лежите.
15 мин път нищо не е, толкова пътувам до доктора, че и повече.
Пазете се и дано добутаме успешно до края. ❤
А като в моя случай зацапването ако е еднократно по хартията при избърсване, без болка сериозно ли е.. започнах да се паникьосвам звъннах на докторката каза да пия но шпа 3х1 и понеделник сутрин на преглед, в малък град съм и нищо не работи.. до понеделник ще се пръсна от притеснение
Аз бях така след дълъг ден по магазини защото трябваше да си търся булченска рокля прокървих. Като се прибрах при избърсване на хартията имаше кръв и веднага се обадих на моята АГ. Каза ми какви хапчета да си взема и да съм спокойна,че най вероятно е имало контракции на матката и някой малък капиляр е прокървил,но просто аз се шашнах и отидох до спешното и всичко беше наред.Успокой се не е нужно това да е знак за нещо лошо почивай повече сега

# 762
  • Мнения: 849
Спрей с морска вода.

Аз имах кървене преди, но не беше отлепяне. Мина ми, слава Богу, но много се уплаших. Преди това бях чистила доста вкъщи и подреждала, носих багажи уж леки ама..
И сега много внимавам, гледам да не се преуморявам, да не нося торби.
Пътувам, но не надалеч, около час път да кажем. В началото пътувах повече, но след като се появи и мина зацапването съм по-предпазлива.
Ако в момента сте със зацапване и болки - преглед, лекарства и лягате и лежите.
15 мин път нищо не е, толкова пътувам до доктора, че и повече.
Пазете се и дано добутаме успешно до края. ❤
А като в моя случай зацапването ако е еднократно по хартията при избърсване, без болка сериозно ли е.. започнах да се паникьосвам звъннах на докторката каза да пия но шпа 3х1 и понеделник сутрин на преглед, в малък град съм и нищо не работи.. до понеделник ще се пръсна от притеснение
Аз бях така след дълъг ден по магазини защото трябваше да си търся булченска рокля прокървих. Като се прибрах при избърсване на хартията имаше кръв и веднага се обадих на моята АГ. Каза ми какви хапчета да си взема и да съм спокойна,че най вероятно е имало контракции на матката и някой малък капиляр е прокървил,но просто аз се шашнах и отидох до спешното и всичко беше наред.Успокой се не е нужно това да е знак за нещо лошо почивай повече сега
Благодаря за успокоението❤, утре сутринта ще потърся работещ лекар за мое успокоение.. ако трябва ще отида и до съседен град, не знам дали е ок да пътувам в случая де.. дано да не е нещо сериозно

# 763
  • Мнения: 3
Привет, обмислям пътуване до Италия когато се пада да бъда в 28ма седмица. АГ каза че няма проблем от негова гледна точка. Сега се зачетох че ryanair изискват попълнено от лекаря писмо че мога да пътувам безопасно. Има ли дами пътували около тази седмица и сблъскахте ли се с някакви проблеми - от страна на авиолиниите или друг вид?
https://www.ryanair.com/content/dam/ryanair/help-centre-pdfs/FR- … TTOFLYLETTERS.pdf
Днес пътувах точно с Райънеър, като съм в 26та седмица, но имах попълнен от АГто документа, който си споделила. При качването на самолета ме попитаха, в коя седмица съм и дали имам fit to fly. Като чуха, че съм преди 28ма казаха, че няма нужда да им го показвам, но предполагам, че ако имаш документа няма да има проблем да летиш в 28ма седмица.

# 764
  • Мнения: 145
Здравейте! В начална бременност съм и ме хвана някаква хрема - запушен нос, леко течащ и леки болки в гърлото. Лекувам се с хомеопатия, но като цяло настинките/хремата опасни ли са за плода? Или е опасно да се разболееш сериозно - например бронхит, пневмония?

Общи условия

Активация на акаунт