Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - тема 84

  • 32 729
  • 858
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 849
Здравейте, пак се включвам с моето зацапване, тази сутрин пак като се избърсах имах леко зацапване при избърсване върху хартията кафеникаво тъмно, но много малко количество почти незабележимо, звънях и в болницата на АГ казаха да отида утре сутрин, че днес нямало никой, пия си но-шпато и така до утре..

# 766
  • Мнения: 89
Здравейте, пак се включвам с моето зацапване, тази сутрин пак като се избърсах имах леко зацапване при избърсване върху хартията кафеникаво тъмно, но много малко количество почти незабележимо, звънях и в болницата на АГ казаха да отида утре сутрин, че днес нямало никой, пия си но-шпато и така до утре..
Щом е кафеникаво значи просто чисти в момента.На мен така ми обясниха,че няма да спре изведнъж а постепенно.Ако нямаш болки успокой се и почивка повече

# 767
  • Мнения: 849
Здравейте, пак се включвам с моето зацапване, тази сутрин пак като се избърсах имах леко зацапване при избърсване върху хартията кафеникаво тъмно, но много малко количество почти незабележимо, звънях и в болницата на АГ казаха да отида утре сутрин, че днес нямало никой, пия си но-шпато и така до утре..
Щом е кафеникаво значи просто чисти в момента.На мен така ми обясниха,че няма да спре изведнъж а постепенно.Ако нямаш болки успокой се и почивка повече
Нямам болки, гледам да почивам повече, днес си отмених работните ангажименти за да си остана вкъщи. Довечера съм поканена на юбилей на много близък човек, чудя се даже дали да ходя.. мога да отида за час два и да се прибера, така се притесних, че не ми се става от леглото

# 768
  • Мнения: 64
Здравейте, пак се включвам с моето зацапване, тази сутрин пак като се избърсах имах леко зацапване при избърсване върху хартията кафеникаво тъмно, но много малко количество почти незабележимо, звънях и в болницата на АГ казаха да отида утре сутрин, че днес нямало никой, пия си но-шпато и така до утре..

На мен в болницата също ми обясниха че след първоначалното зацапване (кървене) може да имам кафеникаво зацапване, което не е плашещо, по-притеснително било ярко червеното, но аз не знам за щастие ли или какво нямам, никакво.
Според мен си почивай повече до прегледа утре.
Аз също имах ангажимент (бал) на който трябваше да присъствам, но беше 9 дни след зацапването - питах следящият ме АГ и каза че спокойно мога да отида, но без да играя хора и т.н. а само да стоя седнала на стола.(Но това е в моя случай след преглед и консултация с АГ) Можеш след прегледа да попиташ за да ти дадат отговор спрямо твоя случай
И най-важното опитай се да бъдеш малко по-спокойна, колкото и да е невъзможно

# 769
  • Мнения: 120
Здравейте! Много съм притеснена и се надявам да получа отговор тук. Знам, че при бременните жени се случва да изпуснат урина заради притискането на пикочния мехур, но при мен се случи по време на секс. Почти на 100% съм сигурна, че беше урина, но ужасно се притесних. Бременна съм в 5тия месец. Според АГ просто трябва да се наблюдавам, но честно казано изпадам в паника. Благодаря предварително ако някой сподели дали му се е случвало и всичко наред ли беше след това.

# 770
  • Мнения: 496
Да, нормално е, по време на оргазъм при някои жени се случва и без да са бременни. Squirt мисля че е термина.

# 771
  • Мнения: 120
Да, нормално е, по време на оргазъм при някои жени се случва и без да са бременни. Squirt мисля че е термина.

Благодаря, Фрезия. Не беше придружено с оргазъм и никога до сега не ми се беше случвало.

# 772
  • Мнения: 841
Да, нормално е, по време на оргазъм при някои жени се случва и без да са бременни. Squirt мисля че е термина.

Не е едно и също това свършване с изпускането на урина.

Иначе и на мен постоянно ми се пишка.

# 773
  • Мнения: 120
Да, нормално е, по време на оргазъм при някои жени се случва и без да са бременни. Squirt мисля че е термина.

Не е едно и също това свършване с изпускането на урина.

Иначе и на мен постоянно ми се пишка.

И при мен е така, пишка ми се много по-често от преди, но това ме учуди определено. Надявам се да не е нищо притеснително. Чак в понеделник съм на лекар и до тогава има да се чудя.

# 774
  • Мнения: 841
Ами натиска ти пикочния мехур, според мен не е притеснително, но питай доктор.

# 775
  • София
  • Мнения: 3 586
Съвет да наблюдаваш дали не се случва пак и да се окаже, че са води, а не урина (не е невъзможно). Иначе нормално - притискане на мехур, притискане на мускули и по-малък контрол от твоя страна.

# 776
  • Мнения: 120
Съвет да наблюдаваш дали не се случва пак и да се окаже, че са води, а не урина (не е невъзможно). Иначе нормално - притискане на мехур, притискане на мускули и по-малък контрол от твоя страна.

Така каза и док. За сега нямам течения или оплаквания, просто пишкам често (минаха няколко часа от тогава). Надявам се всичко да е наред.

# 777
  • Мнения: 635
Здравейте! В начална бременност съм и ме хвана някаква хрема - запушен нос, леко течащ и леки болки в гърлото. Лекувам се с хомеопатия, но като цяло настинките/хремата опасни ли са за плода? Или е опасно да се разболееш сериозно - например бронхит, пневмония?
Не са опасни.
Изкарах Ковид и грип А към 7-8 г.с,после направих и бронхит.
Опасно е да се поддържа температура над 38 градуса.

# 778
  • Мнения: 120
Здравейте! В начална бременност съм и ме хвана някаква хрема - запушен нос, леко течащ и леки болки в гърлото. Лекувам се с хомеопатия, но като цяло настинките/хремата опасни ли са за плода? Или е опасно да се разболееш сериозно - например бронхит, пневмония?
Не са опасни.
Изкарах Ковид и грип А към 7-8 г.с,после направих и бронхит.
Опасно е да се поддържа температура над 38 градуса.

Подкрепям това мнение. Аз бях настинала с температура (слава Богу не висока) още преди да разбера че съм бременна. Тогава бях пила парацетамоли, аналгини и лекаря каза, че всичко е ок. Наскоро се разболях отново и доста кашлях. Лекувах се с хомеопатия и всичко мина една идея по-бавно от обикновено, но мина. За девет месеца на почти всяка жена ѝ се случва поне веднъж, така че не се притеснявай излишно.

# 779
  • Мнения: 2 153
Пресни впечатления от пътуване със самолет. Не бях повръщала от началото на 4-ти месец. На отиване се чувствах чудесно. На връщане последните 5-10 минути от полета преминаха в повръщане в една непрозрачна торба, грижливо приготвена от мъжа ми. На отиване не минах скенери, на връщане преминах през него, но служителите не ми дадоха да  чакам на опашката, а ме извикаха отстрани и минах веднага. Предимство да си бременна. Сега съм във втората седмица на 5-ти месец. Никой не ми искаше документ за бременност или рецепти. На отиване пренасях клексан за тромбофилията ми. Бях с ръчен багаж (раничка и куфар и немалко медикаменти в тях).

Общи условия

Активация на акаунт