Любители на кучета - 141

  • 19 226
  • 762
  •   1
Отговори
# 525
  • София/Перник
  • Мнения: 986
Кардю, крайно време беше да дойдеш и в тази група! Белодупев пуханчо, жив и здрав да си още дълги години! ❤❤❤❤
Относно пътуванията - истината е, че е до куче, но ако още от малко започне да се вози в колата, после е супер лесно.
Разказвала съм за наш Чарли, който още 1вия му ден с нас започна да се вози сутрин и вечер, и когато дойде момента за разходките, само да чуеше двигател на кола тръгваше към нея.
И сега е така. Познава си колите, в които се вози и си застава до вратата, да се качва.
Вътре седи/лежи на предната седалка, но е вързан и върху подложка, която е и кошница. А понякога се вози на задната седалка в същата кошница. Когато е до шофьора си проси внимание, но като му кажеш "не", спира и ляга.
Но същият тоз гальовен пух, става като разярен звяр, ако се доближи човек до колата и някой от нас е вътре. А само да включа алармата и лежи неподвижно, без да шава. Най-весело е на бензиностанциите - яростен лай по човека дето ще пълни резервоара, заключвам колата, докато ида да платя и Чарли млъква на секундата, ляга на постелката и не шава. Много се забавляваме 😂
И тъй като стана дълго, да ви покажа двамата разбойници в офиса - Чарли и неговият приятел Ари (черното пуделче)

# 526
  • под тепетата
  • Мнения: 9 378
Двор е силно казано, но полянката до нас и каквото се вижда от говедцето...Шеста година се вози с нас, качва се с мерак в кола ( даже и чужда да е), но от тази Коледа положението е грамофон свири...От три кучета , този е най-най-най Triumph
 

# 527
  • Мнения: 814
Как пък ги открихте тези бактерии, направо ще ме умориш!
Аааа, не ти трябва да знаеш! Joy
Кастрирана е, а един ден получи кръвоизлив, оплеска цялата къща, после започна зеленикаво течение и като дадохме секрет в лаборатория, излезе Ешерихия коли. Та сега се лекуваме. Луда работа. Паднал ми се е най-кекавия и страхлив доберман на света! Но пък е душичка златна! Heart

# 528
  • Варна
  • Мнения: 5 307
...Didi, а шампоан да препоръчаш? Сега я мия с бебешки, ама май не е много добре? И признавам, че не я къпя често.
Много е полезно да имаме грумър в темата:)

Изобщо не е добре с бебешки и с какъвто и да е човешки шампоан. Кучетата имат съвсем различно Ph, кожата им няма потни жлези като нашата, абе нищо общо. Професионалната груминг козметика, с която работим, е много скъпа, но е с невероятно качество и ефект, освен това се разрежда и една скъпа на пръв поглед опаковка, стига за много време. Това са марки като Hydra, Special One, iGroom. Марките са специално разработвани с десетки години, непрекъснато има новости и ходим по семинари. По-евтини варианти, с които съм работила, са K9, True Iconic, Artero. Те са от по-нисък клас, но поне са безопасни за кучето. Последните съм засичала в по-големи зоомагазини като Стефанов, а първите могат да се намерят само онлайн или в някои салони. Ние не продаваме.

Важно е шампоанът, какъвто и да е той, да се изплакне добре и после да се сложи балсам. Докато шампоанът разтваря косъма, за да го почисти в дълбочина, балсамът го запечатва, за да го защити от мръсотия, ув лъчи и други вредни атмосферни влияния, както и да не се омазни толкова бързо. Балсамът също трябва да се изплакне добре и накрая кучето да се изсуши добре със сешоар, не само с хавлия, включително и лятото.

# 529
  • Мнения: 18 582
Аз под бебешки шампоан имах предвид за кучета-бебета. Не можем да го свършим, не за друго.

А защо трябва да се суши със сешоар задължително?

# 530
  • Мнения: 2 460
Лори пътува  с кола,от първия си ден с нас...Винаги е с колан,на задната седалка/кучешко столче,тип кошница.От една година насам е с прякор Цигуларчето.Щом влезе в колата започва да мрънка и пее,преди заспиваше.Ама са едни жални трели ,обяснения...Та си пътуваме със музикално,мрънкащ съпровод.    Да се оправя,любимото доберманче!А Чарлюшата прекрасен,с офис другарчето си....Поздрави и обич от нас!

# 531
  • Варна
  • Мнения: 531
Не искате да знаете, или да си представяте нашето пътуване в кола - разказвала съм. При вас пак е добре - по едно куче возите. Питате ли как е с две? Буря е сравнително кротка - почти ляга и много не шава, но Рая...ах, Рая - стои права, неспокойна, диша тежко, ближе наред, почва да се прозява и тогава знаем, че настава страшното - повръща. Това на задната седалка и обикновено в дръжката, или в "джоба" на вратата. Ако са в големия багажник с мрежа в комбито на сина ми е пак така, с тая разлика, че там си повръща необезпокоявана и обикновено в кабелите на стоповете. После го изяжда, ако не спрат веднага да почистят. Буря пък гледа, гледа, търпи и накрая и тя отива и повръща.
Пълен цирк е пътуването и по тази причина е сведено до минимум Sleepy А как си представяхме, че ще ги водим с нас, ще ги возим и ще се гоним по плажовете..... Сега гоним само котките по "селските" улици около нас.


Имат шампоан и препарат за дезинфекция/лесно ресане  FURminator deShedding Ultra Premium - всеки по около 30 кинта. "Долна манджа" не ядат нашите другарки, нищо че си ядат...знаете какво... Като се почне  една дезинфекция - кърпички за очи и уши, за козина и лапи, дупе и близки органи около него, пък други пръскала, пък къпане - ритуал като на Клеопатри ... само в мляко не ги топим.
Аз съм с това, което е на промоция, ама....к'о да пра'йш, все пак са ме донесли от обикновен родилен дом вкъщи, не съм намерена на специално място като тях Satisfied

Smiley

Последна редакция: ср, 24 апр 2024, 10:40 от galenaa

# 532
  • Варна
  • Мнения: 5 307
Аз под бебешки шампоан имах предвид за кучета-бебета. Не можем да го свършим, не за друго.

А защо трябва да се суши със сешоар задължително?

Аа, ако е за кучета - бебета - не е проблем. Изхабете си го спокойно, стига да е в срок, де...
Суши се, защото всякаква остатъчна влага в козината е идеална среда за развитие на гъби и всякакви кожни проблеми, а при някои типове козина - гаранция за необратимо заплитане.

# 533
  • Мнения: 2 633
Галски, аз в тази компания нямаше да свърша работа и за 5 стотинки Heart Eyes

# 534
  • Пловдив
  • Мнения: 2 092
Аз под бебешки шампоан имах предвид за кучета-бебета. Не можем да го свършим, не за друго.

А защо трябва да се суши със сешоар задължително?
И аз това се чудя.Защо късокосместо куче трябва да се суши със сешоар ,айде за пудели,булонки ,шпицове -да .А и изсушава кожата сешоара.
Мунчо го къпя с човешки шампоан без химия ,с боров катран . 4лв бутилката ,2 бутилки за 3 къпания . "За великден и за Коледа",ако не се овъргаля в някоя смрад и се налага извънредна баня със шампоан  . После един месец мирише на борче.
Само го забърсвам с едната хавлия и му връзвам през врата другата да седи с нея час два.Няма ресане ,няма сушене.

Последна редакция: ср, 24 апр 2024, 10:42 от whitefang

# 535
  • Варна
  • Мнения: 5 307
Професионалната козметика излиза горе долу толкова като съотношение цена на едно къпане, но първоначалната цена за една опакова е висока, което стряска обикновения потребител. Просто се употребява съвсем малко количество, което се разрежда.
За останалото вече обясних защо и как. Това е правилният начин. Естествено всяка кучешка мама сама си решава как да процедира. Тинтина ме помоли за препоръка и затова посочих конктерни марки.

# 536
  • Мнения: 379
Макс го залъгвах с храна да влезе в банята да го изкъпя, ама последния път се усети и отказа да влезе. На другия ден извадихме маркуч от банята и на двора трима го държим да го изкъпем, ужас. Ако го заведа на груминг да го изкъпят, ще е голям цирк, може и да ухапе чужд човек.
Ама за Великден ще трябва да има баня.

# 537
  • Мнения: 11 412
Като ви прочетох и се стресирах по темата къпане.

# 538
  • Пловдив
  • Мнения: 2 092
Аз съм "Тати" Wink
Блек се кефи да го къпя,както и да го реша с гумената четка на Фурминатор,дешедъра не го долюбва и не съм ползвал повече от 6-7 години.
"За великден" е условно - "пролетното" къпане след като приключи със сезонната смяна на козината,миналата година беше в средата на Юни.Зимното,
в повечето случаи като започне да застудява, дори и да не  е приключил "космопада" ,тогава .та и там не е баш за коледа -средата ,края на Ноември 2-3 седмици преди годишната ваксинация в началото на Декември.

Последна редакция: ср, 24 апр 2024, 11:17 от whitefang

# 539
  • Мнения: 1 473
Нямам време да ви изчета, но влизам да ви почерпя поне виртуално, че днес съм рожденичка.

П.П. Тортата е просто картинка, която ми хареса.

Общи условия

Активация на акаунт