Валенсия- 3

  • 10 150
  • 306
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 3 329
Здравейте!
За подарък за рожденния ден на съпругът ми  взех билети за Moro gp през Ноември на писта Circuit Ricardo Tormo и сега започнах да организирам нощувките. Изборът на хотели точно до пистата е ограничен и се чудих дали ако резервирам в централната част или не точно, но около нея, ще бъде лесно да се предвижваме. Доколкото се ориентирах метрото не ходи до там, дава ми прескачане с влак за една спирка. Моля за помощ в ориентацията.
Също така безопасно ли е да наемем апартамент, а не хотел за престоя? Има ли райони от градът, който от съображения за сигурност трябва да избягваме?
Благодаря предварително!
Ще ходя и тази есен на състезанието, миналата бях също.
Не знам дали си видяла къде е пистата, но тя е извън града и няма как да има кой знае какви хотели там, още по-малко избор.

Резервирай където ти хареса в града, ако искате да сте там. Всички ли ще ходите на състезанието? Ако да, тогава може и да спите в града, а някъде извън него. Ако някои няма да ходят на състезание, вземете в града.
До пистата се ходи с влак или кола, като и в двата случая придвижването е много бавно, особено на тръгване след състезанието, все пак има 200 хиляди души.
Има някои  по-гадни квартали, гледай централната част, там е добре.

# 256
  • София / Перник
  • Мнения: 585
Здравейте на всички!
Много полезна тема! Набелязах места, които да посетим и такива, които може би ще отпаднат Simple Smile
Нашето пътуване е 13-18 юни, ще го съчетаем и с плаж, 2ма възрастни + 2 деца.
Единствено не ми стана ясно комбинирания билет 72 часа транспорт + билети за Oceanogràfic, Science Museum, Hemisfèric and Bioparc - тези места в един ден ли трябва да се посетят, защото аз не бих си го причинила. Simple Smile
При покупка на билетите иска да избера дата (една конкретна) - това за началото на валидност ли е или за деня на посещение?
Благодаря! Flowers Hibiscus

# 257
  • София
  • Мнения: 504
Аз съм купувала комбиниран oceanografic +ciencia+hemisferic т.е без биопарк и без транспорт. Първата дата която посочих важеше за Oceanografic, после за ciencia  и hemisferic избрх друг ден, т.е посочваш като основна дата тази за oceanografic, a  по нататък в процеса на купуване имаш възможност да посочиш дати и за другите атракции....поне така беше при мен.

# 258
  • Мнения: 655
Mystic woman, аз също съм със смесени чувства към Валенсия - може би суперлативите, които съм чувала и чела, създадоха прекалено високи очаквания, които тя не покри като цяло, но моят съвет е това да не те отказва от Испания, защото тя е прекрасна. Любим район на мен ми е Андалусия, а и е една идея по-евтино.

# 259
  • София
  • Мнения: 2 883
Аз пък се чудя кое във Валенсия ви се видя скъпо? Сравнено с кое е скъпа? Градския транспорт е евтин, храната в магазините е евтина. Бирата да седнете в кварталната кръчма е евтина (че и с бонус маслини или фъстъци безплатни). Не се заяждам, просто ми стана интересно. Сравнявам цените в София и Валенсия постоянно, това ми е базата за сравнение. Сравнявам и цените в Мадрид и Валенсия. И пак твърдя, че Валенсия не е скъпа. Пак казвам, дайте база, за това. (Пример, преди няколко месеца бяхме в Лисабон, ми там беше по-скъпо отколкото в Мадрид, примерно, да сравним като столици).

# 260
  • Пловдив
  • Мнения: 41 017
Тери, да тия неща които изброи са 100 така. Съгласна.
Скъпо е за мен, ако почна да обръщам евро в левове по нашия стандарт и заплати Simple Smile Затова го споменах...
Скъпо като храна - порция паея за двама с морски дарове за 38-40 Е Simple Smile

# 261
  • Мнения: 655
На мен Валенсия не ми се видя толкова скъпа спрямо други места. Единствено паелята и сангрията ми се виждат неоправдано скъпи, но е нормално, защото са емблематични и масово се поръчват от туристите. Все пак миналата година в Андалусия ми се видя една идея по-евтино, но не мисля, че разликата е драстична, а и е минала една година оттогава.

# 262
  • Пловдив
  • Мнения: 2 219
Аз все още не съм я посетила Валенсия, но ми направи впечатление, че цените на хотелите са височки, спрямо други места в Европа и може би там нощувките ще са ни едни от най-скъпите. Била съм в Барселона и Мадрид, не ми се видя скъпо, а Севиля, Малага и наоколо си беше направо евтино.
От доста години спрях да обръщам еврото в лева, просто приемам, че там плащам в евро.
И като цяло цените навсякъде след пандемията се повишиха, дори в един Истанбул, където до преди години беше доста евтино, сега и храна и хотели са с европейски стандарт.

# 263
  • Мнения: 3 452
Мистик толкова е на централните места и няма как да е друго, в Турция е евтино, но един обяд за двама на пл. Таксим в заведение с таблички е 90лв. В уличките е пълно със заведения, които предлагат меню за 13-15 евро на човек и включва няколко неща.
Аз също не смятам, че е скъпо. Ако обръщаш еврото навсякъде ще е така.

# 264
  • Пловдив
  • Мнения: 41 017
Съгласна...просто нагласа относно харчовете. То излезеш ли от вкъщи и си на минус Stuck Out Tongue Winking Eye  споделям си...

П.п   И в тези за 13Е бяхме Simple Smile

# 265
  • София
  • Мнения: 755
Въпрос на вкус е харесването на Валенсия, както и на всяка друга туристическа дестинация. На мен Лондон не ми се видя нещо особено, например. Сигурно много хора ще се удивят от това, но...
На нас много ни допадна Валенсия. Другаде в Испания не сме били семейно, но щерката е ходила в Барселона на състезание с отбора и каза, че и двата града и харесват много.
Съпругът ми е бил и в Мадрид, и в Барселона, но Валенсия пък най-много му легна на сърце.
Предполагам, повлиява и това, че във Валенсия беше на почивка, а в останалите градове - работно.

За цените - скъпо е ако се сравнява с БГ, да. Сметките в ресторантите бяха същите цифрово, но в евро, т.е. плаща се двойно повече, но кеф цена няма.
Цените в хипермаркетите и малките хранителни магазини, обаче, са по-ниски от тук, например. Цените на апартаментите под наем - също. За 100 евро на вечер взехме страхотен апартамент 2+ 2 до Гара Север, т.е. на супер централно място.
Ако човек не ходи по ресторанти да се храни, а пазарува и готви, ще му излезе супер изгодно храненето, само за разни атракции трябва да се изръси.
Така че е въпрос на решение и на организация и във Валенсия може да се мине и доста по-евтино.
Аз лично бих се върнала пак, много, много ми допадна. С което не казвам, че няма и по-красиви места някъде другаде.

# 266
  • Мнения: 3 452
Аз лично отивайки на почивка 4-5 дни няма да се разготвя, но всеки е различен. Във всеки туристически град централните места са скъпи за хранене, за това ние търсим винаги някъде в страни, където си личи, че се хранят местни хора.

# 267
  • София
  • Мнения: 2 883
Аз ще взема да правя списък с местата, където трима сме яли за вечеря под 90Е сметката. Ама имам предвид яли на корем, със се сангриите, паелите и десертите. Пълно е с туристически места, където и 50Е за паеля за двама ще ви вземат, но има и нормални места, където за под 20Е на човек се наяждате като за световно. Както има и сангрия за 3-4Е, така има и за 10Е чашата.
А обръщане от евро в левове е ... противопоказно за вашето здраве. Simple Smile (Макар, че често във фрутериите - магазините за плодове цените, дори като ги обърнеш в левове, са по-евтини от плодовете на Женския пазар в София).

# 268
  • София
  • Мнения: 755
Аз лично отивайки на почивка 4-5 дни няма да се разготвя, но всеки е различен. Във всеки туристически град централните места са скъпи за хранене, за това ние търсим винаги някъде в страни, където си личи, че се хранят местни хора.
И аз така. Но хора разни. Може и съвсем бюджетно да се храни човек, в хранителните магазини ме удивиха с ниски цени, каквито тук нямаме - прясно мляко по 1 E и тарелка нарязани салами за 1.10 Е.
За евтините местни ресторантчета също е вярно, но ние сме четирима и честно казано, дори и след щателно търсене на закътани и непопулярни места, сметката ни не е падала под 100-120 Е с все напитки, паели, сангрии, десерти и всичко.
В Tapeando ядохме най-бюджетно, беше към 75-80 Е сметката, но си взехме само по 1 тапас и по 1 напитка, нищо друго, беше на пристигане и бързаха да затварят, затова.
Ако бяхме си поръчали всичко от-до, пак щеше да набъбне сумата над 100 Е.

# 269
  • Мнения: 3 329
Тери, да тия неща които изброи са 100 така. Съгласна.
Скъпо е за мен, ако почна да обръщам евро в левове по нашия стандарт и заплати Simple Smile Затова го споменах...
Скъпо като храна - порция паея за двама с морски дарове за 38-40 Е Simple Smile
И да се обръщат все едно. 2лв са 1€, ако се изравят пак е по-евтиното от Варна или София. Изобщо няма какво да гледаме друго неща.
На морска гара във Варна порица лаврак е 40лв или колкото порция  паея във Валенсия.

Общи условия

Активация на акаунт