Намерих идеалния дом, но в него е била паднала ядрена бомба

  • 3 616
  • 74
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Ядрената бомба - предишни наематели от ромски произход.

Ситуацията е следната, матрака е напълно попил всякакви телесни течности, спалнята е с главата надолу, в банята още стои непусната тоалетна и като цяло е нужна тежка дезинфекция. Сама ме е страх да пипна и стена там. За матрака ще уредя хамал, който да го пренесе до контейнерите за боклук, но се чудя - дали професионално почистване ще спаси положението? Какво бихте направили на мое място, за да може да се нанесете спокойно?

# 1
  • INFJ
  • Мнения: 9 358
Професионално почистване. Дори да не е чак такъв батак, какъвто описваш, пак на това бих заложила.
Едно, че няма аз да се ровя из мръсотии, и второ, те работят с по-добри и ефективни препарати.

Едит: после извикай и фирма да пръска срещу хлебарки, сигурно има, щом хигиената е била толкова ниска.

Последна редакция: нд, 24 мар 2024, 13:15 от Elunaria

# 2
  • Мнения: 18 501
Звучи като пързалка, но ако не е - плащаш на хамали на изринат, след това на фирма за почистване.

# 3
  • София
  • Мнения: 303
Освен матрака, ако има меки настилки и тях на боклука. Всичко друго подлежи на поправка, освен ако не е имало пожар, че миризмата трудно излиза. Електроуредите обикновено и те са за смяна. Подът и банята евентуално с парочистачка. Стените и банята в какво състояние са, смисъл за ремонт или за чистене?

# 4
  • Мнения: 19 854
Кое му е идеалното на този дом?

# 5
  • INFJ
  • Мнения: 9 358
Има си прекрасни апартаменти, на добро място, в които живеят прасета, за съжаление. Щом й харесва, едно добро чистене с професионални препарати и уреди ще реши проблема.
Вероятно има отделен бюджет и за тези неща.

# 6
  • Мнения: 5
Кое му е идеалното на този дом?

Локация, цена, устройство


Банятя е само за чистене, но и това мисля да оставя на професионалистите. Има леки следи от мухъл, но са поправими

# 7
  • Мнения: 595
Купихте ли го или го наехте?
И при двата случая бих поискала  да получа жилището напълно празно и почистено. Ако не сте се договорили за това си наемете фирма, която да изхвърли всичко и да го почисти.

# 8
  • Мнения: 19 854
В такъв случай щом държите на локацията, а и явно неслучайно цената е ниска, предвид адът, хамали да сринат всичко и тогава почистваща фирма. Дано да си струва хамалогията.
А, да, и ако е под наем, никога не бих наела, ако е за продан – смятам разходи по хамали / почистващи фирми и дали разходът си струва главоболията.

# 9
  • Мнения: 595
Кое му е идеалното на този дом?

Локация, цена, устройство


Банятя е само за чистене, но и това мисля да оставя на професионалистите. Има леки следи от мухъл, но са поправими
Последно ядрена бомба или само банята и матрака? Аз бих изхвърлила мебелите. Дървеници? “леки следи от мухъл” Мухълът е плесен. Много коварна. Ако не стане със замазване и прикриване на проблема?

# 10
  • Мнения: 4 401
Наистина не разбирам кое  е толкова странното. Това  са  си съвсем обичайни неща при отдаването/наемането у нас.
Хубавото, до колкото разбрах, е че наемодателите са го осъзнали, а не вярват на форумските легенди, че са извадили лош късмет и е случайност...  направо изключение. Лошото, че тези наематели ще се нанесат в нечий друг имот и после пак ще се преместят, и отново....
Защото могат.

# 11
  • София
  • Мнения: 303
Ако е за под наем, не си заслужава упражнението. Влизаш не във филм, а в сериал Grinning

# 12
  • Мнения: 595
Наистина не разбирам кое  е толкова странното. Това  са  си съвсем обичайни неща при отдаването/наемането у нас.
Хубавото, до колкото разбрах, е че наемодателите са го осъзнали, а не вярват на форумските легенди, че са извадили лош късмет и е случайност...  направо изключение. Лошото, че тези наематели ще се нанесат в нечий друг имот и после пак ще се преместят, и отново....
Защото могат.
Нещо не разбирам. Кое е нормално? Да отдаваш/продаваш жилище и да водиш кандидати докато то е мизерно ли? Изобщо не бих го гледала. Казва толкова много за този, който ми го предлага, че от сега знам, че няма да се разберем. Как са го осъзнали наемодателите като го предлагат мизерно?
Една и съща тема ли четем?

# 13
  • Мнения: 1 803
Ако е под наем,поискайте наемодателите да почистят.Ако сте го купили-има фирми,които изнасят всичко и други които почистват.

# 14
  • INFJ
  • Мнения: 9 358
Разбира се, има значение дали е наем или купуване на апартамент. Аз оставам с впечатление, че го купуват, кой ще се занимава да рине помия в апартамент под наем?

Общи условия

Активация на акаунт