За бебета и деца от 0+ месеца. Бързи въпроси, отговори и съвети. Тема 110

  • 14 690
  • 517
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 5 180
И аз капя директно в устата, тя си го чака. В началото докато не беше свикнала просто го подготвях и наклонявах шишето като има капка Simple Smile

Използваме душгела ѝ, направен на пяна. Тъкмо я учим да си мие ръчичките, ако вкараме и твърд сапун ще е сложно.

Трябва мноооого много време, за да забрави едно дете майка си Simple Smile М е бил на отглеждане при баба си половин година, когато е бил бебе пък знае коя е майка му Simple Smile

# 301
  • Мнения: 158
Момичета моето детенце порасна и пипа всичко и дърпа всичко .
За момента я следя ,последното е че свалям от сутринта покривката на масата.
Но днес бях до тоал а на масата имаше  бисквити и тя дръпнала покривката .
И в ръчичката и бяха паднали строшени бисквитки .
Но мисля нищо не е лапнала ,защото не се е давила .И въпроса ми е да не дава Господ ако нещо лапне кое би отишло в трахеята ???
И при проблем с нея как се разбира ,освен че ще се дави?

# 302
  • Мнения: 2 847
Гери ,убиваш ме с тези въпроси ,честно. Само ще кажа ,че хората дават бисквитки на децата си от първото зъбче,дори има бисквитки ,на които пише за първи зъбки ,с нищо не се различават от обикновените ,може би само по състав. Ох,какво да ти кажа . Прибери всичко в шкаф щом те притеснява,но ти тепърва ще я учиш да се храни ,нима ще й даваш трохички ? Аз на моя син давах да ръфа хляб от 7-8 месечен ,просто наблюдаваш и вадиш от устата ако е прекалено голямо. В ютуб има много клипчета,разгледай ги и не се панирай толкова детето те първа расте. Може и да е лапнала бисквитка и да я е изяла не е задължително да се задави ! Някои майки с мислите си предизвикват нещата

# 303
  • Мнения: 158
Може да са тъпи  въпроси ок .
Но пед преди месеци я питах хляб може ли да давам малко .
Тя каза не не може Simple Smile
Та въпроса ми е за трахеята Simple Smile
Скоро прави годинка

# 304
  • Мнения: 2 847
Не знам на колко е детето ти ,но с какво ще я храниш решаваш ти и тук не става въпрос за хранене ,бебето те първа се учи как да дъвче и най -много да го налигави хляба. За трахеята ти отговорих,че в ютуб има много клипчета как да помогнеш ако се случи

# 305
  • Мнения: 1 571
Може да са тъпи  въпроси ок .
Но пед преди месеци я питах хляб може ли да давам малко .
Тя каза не не може Simple Smile
Та въпроса ми е за трахеята Simple Smile
Скоро прави годинка

Е как да не може хляб, колкото и малко зъби да има, те дъвчат и с венците. От няколко трохи нищо няма да му стане.

# 306
  • Мнения: 2 822
Може да са тъпи  въпроси ок .
Но пед преди месеци я питах хляб може ли да давам малко .
Тя каза не не може Simple Smile
Та въпроса ми е за трахеята Simple Smile
Скоро прави годинка
То бебето/детето вече трябва да започва да хапва парчета. Предполагам пълзи или се предвижва по негов си начин,та се и изправя. Няма как да го опазите от всичко. Всичко което е опасно се съхранява възможно най-високо от бебето. Глутен давано ли е? Ако не сте го въвели може би затова педиатърката не ви разрешава да давате хляб.

# 307
  • Мнения: 158
Да не е въведено .
Само веднъж дадох пълнозърнести култури ..
И каза да не давам ..

# 308
  • Мнения: 1 571
Ами давайте парченце хляб и хем ще  се учи да дъвче, хем ще въведете глутен.

# 309
  • Мнения: 2 847
На колко е детето ти ?

# 310
  • Мнения: 2 822
Да не е въведено .
Само веднъж дадох пълнозърнести култури ..
И каза да не давам ..
Има схема за въвеждането на глутена. Не се почва от хляб обаче. Защо не ви разрешават да давате все още глутен?

# 311
  • Мнения: 5 180
Не че ми е работа, но има и не-глутенови опции, ако глутена е проблем поради някаква причина. Проблема (за мен) е, че ако се изчака твърде дълго с парчетата става по-опасно за детето. Но моето е ЗВБ, тъй че говоря само по това, което съм виждала при дечицата на познати. Та не е въпросът дали е даван глутен, хляб и т.н., а дали давате парчета. Ако принципно яде парчета, то не бих се притеснявала от бисквита на пода. Ако глутена в проблема вече не знам.

Иии да, за съжаление има вероятност да вдиша нещо и да не разберете, но това обикновено се случва с ядки. Грозна история е, няма да влизам в подробности, но е възможно. Пак има симптоми като отпадналост, хрипове, свиркане по време на дишане и т.н. За това цели ядки не се препоръчват до 4-5г. Тестото иди-дойди, ще се начупи, ще се раздроби. Ядките - нъц.

# 312
  • Мнения: 2 847
Тя казва,че е питала преди МЕСЕЦИ  за хляба и пед казала не ,но какво значи преди месеци,на колко е било детето ,може да е било на 4 месеца и за това да е казала не ,тогава аз също бих казала не . Кажи все пак на колко е в момента

# 313
  • Мнения: 1 571
Тя казва,че е питала преди МЕСЕЦИ  за хляба и пед казала не ,но какво значи преди месеци,на колко е било детето ,може да е било на 4 месеца и за това да е казала не ,тогава аз също бих казала не . Кажи все пак на колко е в момента

На почти година написа

# 314
  • Мнения: 2 822
Тя казва,че е питала преди МЕСЕЦИ  за хляба и пед казала не ,но какво значи преди месеци,на колко е било детето ,може да е било на 4 месеца и за това да е казала не ,тогава аз също бих казала не . Кажи все пак на колко е в момента
По-нагоре пише скоро прави годинка☺

Общи условия

Активация на акаунт