За бебета и деца от 0+ месеца. Бързи въпроси, отговори и съвети. Тема 110

  • 21 663
  • 698
  •   2
Отговори
# 330
  • Мнения: 2 876
Синът ми е на 3м.и пие доста вода ( само на АМ е). Понякога пие 250 мл на ден, това нормално ли е? Опасявам се дали с нещо може да го товари това... Търси си я съвсем умишлено - плаче и плюе млякото докато не му дам вода и пие по 40-50мл наведнъж. Чудя се да опитам ли с бебешки чай, или да си му давам вода, и евентуално по колко дневно трябва да пие?
По спомен 40 мл на килограм мисля,че беше. Консултирайте се с педиатъра най-добре. Може да пуснете една кръвна захар за всеки случай. Има деца/бебета,които си пийват вода като цяло.

Последна редакция: вт, 23 апр 2024, 13:17 от Милото

# 331
  • Мнения: 226
Цитирам Ася Демирева (на нея имам пълно доверие по тези въпроси) от нейната страница, една жена й беше задала същия въпрос.
“…количеството вода, в което се разтваря млякото, е изчислено така, че и да отказват, това да не води до проблем. От значение е обаче и количеството протеин в АМ, което сте избрали. Има марки с по-високо съдържание, което товари бъбреците и си трябва допълнително вода.“

# 332
  • Мнения: 5 067
Да де, въпросът е,не че отказва вода , а че пие доста. Ако е по 40 мл. на кг.горе долу е добре ...

# 333
  • Мнения: 365
Момичета, кога се ползват гащичките Rolling Eyes? Ние сега сме с памперси, но гледам че има и гащички в същите килограми.

# 334
  • Мнения: 226
Да де, въпросът е,не че отказва вода , а че пие доста. Ако е по 40 мл. на кг.горе долу е добре ...
В последното изречение е писала, че ако млякото е с повече протеин, товари бъбреците и може затова да пие.

# 335
  • Мнения: 5 067
Ох, да, разбрах го, извинявам се. Ами не знам как да разбера кое е "много" протеин, някой има ли идея? И без това мислех да минаваме на друга марка....

# 336
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 917
Момичета, кога се ползват гащичките Rolling Eyes? Ние сега сме с памперси, но гледам че има и гащички в същите килограми.
Ние минахме на гащи за през деня около годинката. Нощни започнах да слагам, когато започнаха да пропускат на гърба памперсите с лепки, след 1.6 г, но не помня точно. Ако влизате в килограмите, може да пробваш с един пакет как ще са. По принцип са удобни за приучаване към гърне, защото можеш да ги сваляш и вдигаш многократно. Ако нямаш проблеми с тези, които ползваш и не учиш на гърне, за мен е все едно.

# 337
  • Мнения: 96
Бих казала, че сама ще усетиш нуждата от тях 😅🙈 Поражда се в момента, в който детето не може да изтърпи и 30 секунди в покой, за да му смениш памперса и почнете да се гоните, за да го/я обуеш.
Момичета, кога се ползват гащичките Rolling Eyes? Ние сега сме с памперси, но гледам че има и гащички в същите килограми.

# 338
  • Мнения: 2 971
Както казва ani4ka03, сама ще разбереш кога ви е време за гащички. Когато започне да ти е невъзможно да му сложиш памперса 😁 при нас това стана на около 9-10 месеца ,когато пропълзя и започна да не стои мирен ,от тогава сме с гащички и се обличаме в движение

# 339
  • Мнения: 72
Бебето ми е на почти 3 месеца от скоро и капят лиги и си дъвче езика само от ляво възможно ли е да и растат зъби?

# 340
  • Мнения: 365
Ами да, определено си е предизвикателство да ѝ сменям памперса, не иска да стои, изправя се, обръща се, реве и т.н. Пълзи, но не ходи все още и се зачудих дали ще е по-удобно с тях, но май докато не проходи няма да е кой знае каква разликата с обикновения памперс.

# 341
  • Мнения: 2 971
Не ,не растът зъби . И моя по това време се лигавеше ,но първия зъб изби чак на 7 м . Може и да му растът зъби ,но няма да пробият сега със сигурност
Бебето ми е на почти 3 месеца от скоро и капят лиги и си дъвче езика само от ляво възможно ли е да и растат зъби?

# 342
  • Мнения: 5 203
Само вметка - това че са много хора са удобни гащички не значи, че и за вас ще са Simple Smile както с всичко друго. Даде ми една позната за проба и беше голямо псуване Simple Smile За ебх изобщо не са удобни, трудно се свалят в движение така, че да се ползват пак Simple Smile Моето е на година и три месеца и още си я преобувам на повивалника. И да иска - няма къде да ходи Joy

# 343
  • Мнения: 2 971
Да,разбира се на който както му е удобно и работи за него . Не е задължително да се минава на гащи ако сте добре с памперсите ,да не говорим,че гащите са по скъпи от памперса

# 344
  • Мнения: 572
И на мен не са ми удобни гащичките особено за зимата. Трябва да свалям панталона за да му ги сложа, а с обикновен памперс само смъквам панталона и сменям, без да го събувам

Общи условия

Активация на акаунт