Кога децата спират да се "тръшкат" за щяло и за не щяло?

  • 5 520
  • 110
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 837
Като че ли започва да отшумява при Самуил (той е на 2 г. и 1 месец). Откакто започнах да прилагам тайм-аут, определено  има ефект.

# 16
  • Мнения: 1 232
Ами не искам да се изкарам цербер,но моето дете никога не се е тръшкало,е дребни капризи да то кой няма и възрастните даже Joy.Но понеже имам пример с приятелка чието момченце се тръшка от много малко и доста от изблиците му са ставали пред очите му,мога да кажа,че това понякога е слабост и на родителите,един път покажеш ли,че може край спукана ти е работата,не че аз не съм го правила понякога ,но определено го отчитам като грешка

Последна редакция: сб, 10 фев 2007, 16:47 от bimba

# 17
  • Мнения: 5
И Алекс се тръшкаше на улицата и в детската градина,но от два месеца е по послушен.Надявам се че ще продължава да слуша.     Laughing  В момента е на 3 г. и 5 месеца.

# 18
  • Мнения: 9 990
По-интересно ми е да науча, защо има деца, които се "тръшкат" и такива, които не го правят? От какво зависи?

 newsm78А де?Моята е тип-нетръшкащ се.Не знам какво е да се тръшка, честно..... HugЗа протокола-че съм строга, строга съм, ама дали И от това зависят тези кризи, които и в книги са описани все пак... Thinking

# 19
  • Мнения: 275
когато няма публика-театърът свършва.

# 20
  • Мнения: 46 518

И не само.
Децата са различни, едни се тръшкат, други не, в никакъв случай не мога да сложа всички под един знаменател.

# 21
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650

И не само.
Децата са различни, едни се тръшкат, други не, в никакъв случай не мога да сложа всички под един знаменател.

Може би...аз имам само едно дете за сега...опита ми е ограничен

# 22
  • Мнения: 3 405
Аз съм съгласна с Никол Grinning Има деца, които ще ти извадят душата докато не получат своето и деца, които кротко ще отстъпят и ще се задоволят с нещо друго.

# 23
  • Мнения: 3 447
До характер е, предполагам... То и с възрастните е така  Simple Smile Изкушавам се да се съглася със Сикрет и да се потупам по рамото, че добре си възпитавам детето (защото подкрепям и прилагам принципа "НЕ означава НЕ"), но истината е, че просто имам лесно дете. Има си моментите на гняв и недоволство (бих се притеснила даже, ако ги нямаше), не отстъпва лесно, но е... диалогичен  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 3 405
Дона, да ти пратя моя Ник Grinning После ще си говорим Wink
Като беше по-малък, вечер седях без капка силички. Такъв темперамент - чудо Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 7 837
Не знам, дали има зависимост, но по мои наблюдения по площадките, момчетата се тръшкат повече от момичетата  Twisted Evil

# 26
  • Мнения: 3 447
Дона, да ти пратя моя Ник Grinning После ще си говорим Wink
Като беше по-малък, вечер седях без капка силички. Такъв темперамент - чудо Heart Eyes
Ми нали и аз това казвам - не е моя заслугата, не ми го пращай  Grinning

# 27
  • Мнения: 7 821
По-интересно ми е да науча, защо има деца, които се "тръшкат" и такива, които не го правят? От какво зависи?

От възпитанието......ако детето знае, че "НЕ" означава точно "Не" не прави сцени, но ако знае, че ще помрънка и ще получи своето- се тръшка.........ако родителите са постоянни няма тръшкане ....аз и двете ги изпитах на гърба си...... сега живея на ново място ...още съм несигурна в себе си и се колебая за някои неща- появи се тръшкането, което никога преди го е нямало
Не съм съгласна с това. Имам две деца, с малка разлика, гледани и възпитавани по един и същи начин. Големия не се тръшка или почти не, и никога не го правил. А малкия .... майко мила … истерията му е достойна за публикуване  ooooh! . Така че  и според мен в най-голяма степен зависи от темперамента на детето. Всъщност както и по-горе са писали и при възрастните е така, някой крещят, тръшкат се и правят драми от всичко, други не. Съгласна съм, че постоянното поведение на родителите и не поддаването на изнудване помага, но основно си зависи от детето.

А по въпроса на авторката, Дани е на 3, но кризите и тръшканиците му още не са приключили. Има периоди на затишие и тъкмо си мислим, че вече е изживял този период и той ни удря в земята  Wink.

# 28
  • Мнения: 6 461
Всяко детенце е различно Peace

Тошко до ден днешен никога не се е тръшкал .Определено проблем съм нямала.

Обаче забелязвам ,че Пламен по някога се опитва .....да се тръшка и налага (това се случва много рядко,но се случва)
Забелязала съм обаче ,че бързо  му минава .
Докато се заинати и аз съм овладяла положението. Sunglasses
Гледам да му отвлека вниманието с нещо друго. За сега действа Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 2 019
По-интересно ми е да науча, защо има деца, които се "тръшкат" и такива, които не го правят? От какво зависи?
Ами защо има хора, които крещят често, а други никога не го правят? За мен това е основното обяснение.
Но мисля също, че тези кризи могат да се притъпят малко при подходящо поведение от страна на родителите. Но рецепта нямам за съжаление. Забелязала съм за моето дете, че прави по-чести кризи, ако не й обърнем достатъчно внимание, ако не се сетим да я разходим, да я разсеем малко и да й намерим подходящи занимания. Тя много обича да ходи на ясла например, за да играе с децата и определено като ходи там, после и в къщи е по-спокойна. Сега 3 седмици беше у дома и не се издържа вече. За съжаление, бебето, както и факта, че работя от вкъщи не ми позволяват да й отделям достатъчно внимание и ясно съзнавам това. И затова се опитвам да бъда по-толерантна с кризите й, оставям я да си излее гнева. Но всяка една такава криза ми напомня, че някъде имам  пропуск и се опитвам максимално да се поправям в крачка.
Напълно подкрепям Peace И вкнигите го пише.
По-интересно ми е да науча, защо има деца, които се "тръшкат" и такива, които не го правят? От какво зависи?

От възпитанието......ако детето знае, че "НЕ" означава точно "Не" не прави сцени, но ако знае, че ще помрънка и ще получи своето- се тръшка.........ако родителите са постоянни няма тръшкане ....аз и двете ги изпитах на гърба си...... сега живея на ново място ...още съм несигурна в себе си и се колебая за някои неща- появи се тръшкането, което никога преди го е нямало

Също не съм съгласна. С поведението си детето винаги иска да ни каже нещо, понеже са още малки и най-лесно се изразяват чрез действията си.
малката ми дъщеря също не е изключение и тя е в такъв период. Също като Лала съм забелязала, че го прави когато не й обръщам достатъчно внимание.

Общи условия

Активация на акаунт