Отговори
# 90
  • Мнения: 29 751
Е, хайде сега....защо да не е вариант общежитието на АК? Дори, като са замисля, е по-добрият от квартира. Ще е на топло, ще има храна (предполагам стол), вечерен час и донякъде наглеждане от възрастен. Сигурно са по две деца в стая, макс. три, което е ок. Аз била с 5, което си е доста по-натоварващо, особено ако има някой с който не си допадаш.

Ако не се понасят с бащата, не е задължително да живеят заедно, макар че това е най-логичният избор. Но те си знаят.

# 91
  • Мнения: 14 956
Момчето не искало Simple Smile Нито при баща си, нито на общежитие иска.
Иначе според мен най-логичният и разумен вариант в такава ситуация е бащата, после общежитието.

# 92
  • Мнения: 18 635
Хайванчето не знае, че веселото е в общежитията.

# 93
  • Мнения: 29 751
Върнах се да прочета първия пост. Съветът ми към майката е - изчакайте все пак резултатите от матурите/изпитите  и тогава мислете. Щото в елитна софийска гимназия се влиза с бал 480-500. За АК нямам наблюдения.

# 94
  • София
  • Мнения: 17 329
Нищо лошо няма в желанието за АК и за донра гимназия, не иронизирайте точно това.
Също разбирам и нежеланието да се живее с бащата, моят син също не би отишъл да живее с баща си в такава ситуация.
АК и общежитие си е идеален вариант, много деца го правят. Това не са военни общежития все пак.

# 95
  • Мнения: 29 751
В поста ми няма ирония. Истината е, че в елитна гимназия в София се влиза с почти максимален бал, което е 95+ т.по двата предмета.

# 96
  • София
  • Мнения: 17 329
Аз един пост на Нарци визирах по-скоро.
Иначе, да, печем се на тоя огън с баловете на добрите гимназии тази година Weary

# 97
  • Мнения: 25 716
Върнах се да прочета първия пост. Съветът ми към майката е...

Къде видя майка тук? Laughing

# 98
  • Мнения: 29 751
Здравейте, мами,
имам един коренно важен въпрос към вас, а именно - Да пусна ли детето ми да учи в София, при положение, че баща му е там 3 от 4 седмици в месеца, и имаме приятели и познати там?

Хммм.....на майка прилича.....

# 99
  • Мнения: 25 716
Ами не, не прилича. Прилича на „на мама разглезеното злато“, което от скука се преструва на майка си и което тепърва го очакват много неприятни изненади в живота. Simple Smile

# 100
  • Мнения: 29 751
МОже и така да е....Въпросът е зададен като от родител, отговарям на него.

Още веднъж - не е невъзможно на квартира, но аз не бих оставила моето дете само, без възрастен на 14 г. ЗА мен общежитието е по-добрият вариант. Може да се отиде на място и да се разгледа.
Някои държавни също имат общежития (НПМГ като пример, други не знам точно кои), но надали там ще е по-добра базата.

# 101
  • Мнения: 14 956
Иронизирах очевидното несъответствие до 7ми клас провинциалните училища да са на нивото на лирическото геройче, обаче след 7ми клас вече не стават. Не само в Димитровград, ами в цяла България, включая и София не стават. Ще рече човек, че знанията за влизане в АК геройчето не ги е получило в провинциалната прогимназия.
Това Априловска гимназия, НГДЕК, СМГ са килийни училища, защото нямат 10к евро такса сигурно.

# 102
  • Мнения: 6 787
Само частен колеж в UK е за него.

# 103
  • Мнения: 1 229
Някои държавни също имат общежития (НПМГ като пример, други не знам точно кои), но надали там ще е по-добра базата.
НПМГ ползва общежитието на Спортното училище, което не е особено удобно като разположение, и май с това се изчерпват по-елитните училища с общежития.
Иначе май са прави момичетата за това, че не майката е авторката. Има сигнални лампички - да не му репресирали мнението, ужасно гадната математика, това иска, онова не иска... - или е момчето, или възрастният е леко инфантилен.

# 104
  • Мнения: 29 751
Това Априловска гимназия, НГДЕК, СМГ са килийни училища, защото нямат 10к евро такса сигурно.

Пише в първия пост - АК или елитна софийска гимназия. Именно затова написах, че първо трябва да изчакат резултатите от НВО да са над 95 т. по двата предмета, тогава да мислят за елитна гимназия. Иначе за АК, ако имат пари, няма лошо.
На мои познати детето завърши там преди 15ина години. Много са доволни от нивото.После детето получи много добра уан-лайф-тайм възможност да учи в чужбина изключителна специалност.

Общи условия

Активация на акаунт