От рижа-пепелно руса...но как?

  • 19 359
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 931
Здравейте момичета,
и аз искам да стана пепелно руса както и много от вас ,но при мен проблемът е в това ,че естественият ми цвят е риж-е не точно риж , по-скоро медено русо, но все тая...достатъчно е светъл така че не искам да изсветлявам,а само да убия  това оранжево-жълто.ще съм ви благодарна ако ми дадете съвет коя боя ще се наслага и съчетае най-добре с моя цвят така че да сивее,а не да жълтее.Питам не толкова за марката,а по-скоро за цвета-мисля си че ако е светло пепелно рус няма да се получи пепелния оттенък...Вие какво ще кажете? newsm78

Благодаря ви предварително

# 1
  • Мнения: 1 564
Според мен е най-добра поне първия път да отидеш на фризьор,а след това само да си поддържаш цвета в къщи. Peace

# 2
  • Мнения: 3 537
Ако искаш директно съответния цвят - на фризьор!  Wink

# 3
  • Мнения: 1 931
ходих и на фризьор-след като ми нанесе сместа резултатът беше светофарено жълто а след това не задържаше боя.правих се сък шампоан оцветители за да има цвят.Слава Богу ,че съм с къса коса и сега се изряза това жълто...та реших ,че ако ще си съсипвам косата по-добре да го правя сама,че да не ме е яд...

# 4
  • Мнения: 250
Ами на палете новите с анти риж ефект или нещо такова беше.Добри са

# 5
  • Мнения: 1 564
Ами на палете новите с анти риж ефект или нещо такова беше.Добри са
Една позната и на мен ми ги похвали.Тя се боядисва руса и наистина цвета е супер. Peace

Последна редакция: вт, 13 фев 2007, 09:10 от ninka

# 6
  • Мнения: 516
Мисля че ще трябва със супра и после да облееш със черна боя и ще стане аз така съм правила -  Naughty но по добре на фризьор

# 7
  • Мнения: 430
аз сьс блондор на прах се изрусявам Евтерпа до бяло и след това боя и не ми е изстощена косата-маски постоянно и балсам задьлжително за боядисана коса
                                                         

# 8
  • Мнения: 45
az sa6to sam rusa.boqdisvam se s boq na paiette.vse o6te ne sam probvala novute boi s anti jali efekt,no smqtam da gi probvam.az sam svetlo rusa,no 6te ti kaja kak se boqdisvam az.edna friziorka mi kaza da smesvam po polovin boq ot nomerata A 10 i E 20 na palette i se polu4i naistina mnogo dobar tsvqt,no tai kato ti iska6 da si pepelqvo rusa moje6 da zamesti6 E 20 s nqkoi po-tamen tsvqt.az li4no kato se boqdisam stoq po 2-3 4asa s boqtq, no na samata mi kosa ni6to i nqmq.ako na teb ti se struva mnogo stoi po-malko vreme.

# 9
  • Мнения: 1 931
...edna friziorka mi kaza da smesvam po polovin boq ot nomerata A 10 i E 20 na palette i se polu4i naistina mnogo dobar tsvqt,no tai kato ti iska6 da si pepelqvo rusa moje6 da zamesti6 E 20 s nqkoi po-tamen tsvqt.az li4no kato se boqdisam stoq po 2-3 4asa s boqtq, no na samata mi kosa ni6to i nqmq.ako na teb ti se struva mnogo stoi po-malko vreme.

благодаря на всички за съветите и отзивчивостта!
аз също се замислих за боите на палете и вероятно ще ги пробвам,но имам въпрос за смесването на бои - трябва ли задължително да са от една марка или може и различни?

# 10
  • Мнения: 1 455
И аз до скоро бях жълта,та моя приятелка ме открехна,как матират косата в салона им.Смесваш черна боя(около 10 см. от тубичката да излезе) с вода и поливаш.Така стоиш една-две минути и става перфектно.До скоро ползвах на престиж матиращите,но ми отива една туба за едно нанасяне,а и си е занимавка.

# 11
  • Smallville
  • Мнения: 994
...edna friziorka mi kaza da smesvam po polovin boq ot nomerata A 10 i E 20 na palette i se polu4i naistina mnogo dobar tsvqt,no tai kato ti iska6 da si pepelqvo rusa moje6 da zamesti6 E 20 s nqkoi po-tamen tsvqt.az li4no kato se boqdisam stoq po 2-3 4asa s boqtq, no na samata mi kosa ni6to i nqmq.ako na teb ti se struva mnogo stoi po-malko vreme.

благодаря на всички за съветите и отзивчивостта!
аз също се замислих за боите на палете и вероятно ще ги пробвам,но имам въпрос за смесването на бои - трябва ли задължително да са от една марка или може и различни?
Могат да се смесват бои от различна марка,стига да са с еднаква консистенция и вид,т.е. крем боя се смесва с крем боя,гел с гел,и безамонячна със същата
А 2 3 часа ми се виждат много за изсветляваща процедура,не всяка коса ще издържи,по добре стой с боята указаното на опаковката време,а след известно време повтори за оптимизиране на резултата.Успех  bouquet

# 12
  • Враца
  • Мнения: 173
Преди седмица от рижо постигнах пепелен ефект с VitalityS 10/2 и oxycream 40 - 12%
Разликата че при мен рижото се беше получило от боя, не ми е естественният цвят такъв.
Успех  Peace

# 13
  • Мнения: 301
Записвам се за темата, че и аз съм с естествено медно-червено-риж цвят и никога не съм постигала платинено русо като съм се мацала направо без да обезцветявам. Този червен пигмент е страшна работа значи   #Crazy
Живанка, чакам да кажеш какво стана?Смеси ли боите? Стана ли русото пепелно ?

# 14
  • Мнения: 2 849
След боята и измиването -смесваш 5-6 см от туба боя (черно или сиво )+малко шампоан +вода ,разбъркваш .Поливаш и втриваш по косата ,матира се за около 5 мин и изплакваш .Успех .

# 15
  • Мнения: 1 931
...Този червен пигмент е страшна работа значи   #Crazy
Живанка, чакам да кажеш какво стана?Смеси ли боите? Стана ли русото пепелно ?


Права си -голяма напаст... Mr. GreenАми не съм смесвала-взех 9,1 на лореал екселенс-стана доста тъмно ,но след 2 измивания падна и пак жълтея-Ужас!

и сега вече трябва да смеся половината останал ми лореал екселенс-9,1 с нещо сиво ли и аз не знам? newsm78та да не се измива толкова бързо и да сивея по -дълго време


След боята и измиването -смесваш 5-6 см от туба боя (черно или сиво )+малко шампоан +вода ,разбъркваш .Поливаш и втриваш по косата ,матира се за около 5 мин и изплакваш .Успех .


смятам да го пробвам това ,но дали ще се измие бързо-в случай ,че се направя на маймуна?

# 16
  • Мнения: 478
Опитай с Londa Professional 12/1, още докато я намажеш започва да посивява, много е ефикасна, може да ти подейства добре Hug

# 17
  • Мнения: 1 931
Опитай с Londa Professional 12/1, още докато я намажеш започва да посивява, много е ефикасна, може да ти подейства добре Hug

какъв цвят е този номер -не искам да е много светла ,но да не е и прекалено тъмнарзащото лореала като го гледах беше уж светло пепелно ,а стана много тъмно...А от къде да си я купя Лонда и каква е цената горе-долу?

# 18
  • Мнения: 301
И аз пак да питам- ти обезцветяваш ли я първо и после с русия цвят или направо слагаш него?
 Аз досега никога не съм обезцветявала, защото не искам да си изтощавам косата и направо мацах, но никакво русо не ме хваща- червеното си стои. Пробвла съм пепелно- и скандинавското русо на доста марки, но не става нищо  #Cussing out

# 19
  • Мнения: 478
Цветът в каталога изглежда тъмен и със сигурност корените ти могат да станат по-тъмни като ги боядисаш, но веднага след първото измиване стават хубаво пепелно-руси. Докато стоиш с боята , наблюдавай цвета, може да я измиеш по-рано, по принцип я дават да се стои 30мин, но хваща много бързо. Този номер е от изсветляващата серия, дават го с 12% оксидант , по-голямо количество на оксиданта-той се заплаща отделно, цената на боя+оксидант е около 9.60 лв,  продава се на много места :парфюмерията на ул. Венелин до Лятно кино Тракия, на пазара-
 " Хубава жена ", парфюмерията  на гърба на " Формулата "...

# 20
  • Мнения: 1 931
И аз пак да питам- ти обезцветяваш ли я първо и после с русия цвят или направо слагаш него?
 Аз досега никога не съм обезцветявала, защото не искам да си изтощавам косата и направо мацах, но никакво русо не ме хваща- червеното си стои. Пробвла съм пепелно- и скандинавското русо на доста марки, но не става нищо  #Cussing out


не я обезцветявам и аз не искам да си изтощавам косата

# 21
  • Мнения: 1 931
Цветът в каталога изглежда тъмен и със сигурност корените ти могат да станат по-тъмни като ги боядисаш, но веднага след първото измиване стават хубаво пепелно-руси. Докато стоиш с боята , наблюдавай цвета, може да я измиеш по-рано, по принцип я дават да се стои 30мин, но хваща много бързо. Този номер е от изсветляващата серия, дават го с 12% оксидант , по-голямо количество на оксиданта-той се заплаща отделно, цената на боя+оксидант е около 9.60 лв,  продава се на много места :парфюмерията на ул. Венелин до Лятно кино Тракия, на пазара-
 " Хубава жена ", парфюмерията  на гърба на " Формулата "...

благодаря ти за информацията-понеже не съм в БГ ще поръчам да ми я изпратят ,че не ми се рискува с тукашните бои-но как да преценя какво количество оксидант ми трябва newsm78

# 22
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Правя го директно с Палете, много светло рус с пепеляв оттенък, не помня кой номер беше. Пепелявото отнема  червеникавите нюанси. Лошото е, че не е много трайно, когато боята започне да се отмива пак избива жълтото... При мен не е точно рижо, а златисто - цвят старо злато, но пак червеникаво. Това за черната боя не го бях чувала...

# 23
  • Мнения: 887
Ако искаш директно съответния цвят - на фризьор!  Wink
Определено се съгласявам с това мнение.Това,което искаш да пистигнеш е невъзможно в домашни условия,защото за да постигнеш пепелно русо от риж цвят трябва да се обезцвети косата(понякога не се получава от първия път,затова тази процедура може да се наложи да се прави няколко пъти.)А това обезцветяване в домашни условия понякога води до изгаряне на косата.Не си хвърляй парите за бои,защото нищо няма да постигнеш ако нямаш основен цвят върху,който да нанесеш желания от теб нюанс.

# 24
  • Мнения: 2 897
Ако искаш директно съответния цвят - на фризьор!  Wink
Определено се съгласявам с това мнение.Това,което искаш да пистигнеш е невъзможно в домашни условия,защото за да постигнеш пепелно русо от риж цвят трябва да се обезцвети косата(понякога не се получава от първия път,затова тази процедура може да се наложи да се прави няколко пъти.)А това обезцветяване в домашни условия понякога води до изгаряне на косата.Не си хвърляй парите за бои,защото нищо няма да постигнеш ако нямаш основен цвят върху,който да нанесеш желания от теб нюанс.

И аз съм съгласна с това мнение Peace
Иди на фризьор,там може да те насочат после как да поддържаш придобития цвят,но в никакъв случай не експериментирай в къщи!!!

# 25
  • Мнения: 478
Цветът в каталога изглежда тъмен и със сигурност корените ти могат да станат по-тъмни като ги боядисаш, но веднага след първото измиване стават хубаво пепелно-руси. Докато стоиш с боята , наблюдавай цвета, може да я измиеш по-рано, по принцип я дават да се стои 30мин, но хваща много бързо. Този номер е от изсветляващата серия, дават го с 12% оксидант , по-голямо количество на оксиданта-той се заплаща отделно, цената на боя+оксидант е около 9.60 лв,  продава се на много места :парфюмерията на ул. Венелин до Лятно кино Тракия, на пазара-
 " Хубава жена ", парфюмерията  на гърба на " Формулата "...

благодаря ти за информацията-понеже не съм в БГ ще поръчам да ми я изпратят ,че не ми се рискува с тукашните бои-но как да преценя какво количество оксидант ми трябва newsm78


В магазина си знаят количеството, направо така ти я продават, успех ! Flutter

# 26
  • Мнения: 230
Аз имам същия проблем и досега не съм намерила решение. Пробвах няколко пъти и с Лонда 12/1, както ми бяха препоръчали жени, които се правят с нея от години. При мен нямаше ефект. Ходила съм и в елитни фризьорски салони. Последно ме боядисаха с Мажирел на Лореал - не и не! Използвла съм Yunsay, Garnier, непрофесионални серии на Лонда, последно си купих накаква много добра френска боя, все още неизвестна тук, и няма и няма! Приятелката ми, която ме боядисва е туширана! А нейната коса междувпрочем поема боята за по-малко от 10 минути - още не си намазал цялата коса и трябва да я миеш!

Сега взех на Палете- новите разработки - с/у нежеланите оранжеви отенъци. Всичко е индивидуално. Наистина, червеният пигмент е страшна работа.
Аз по принцип съм светла, но с тези рижави корени не мога да се справя. А съм виждала жени с много тъмен цвят на косата, на които корените им изсветляват до бяло без проблем от всякакви бои.

Но ти пробвай, все пак. Чух че Индола и Елгон, имали хубави нюанси на русото и ставали .... това исках да пробвам, но незнайно защо, продавачката ме разубеди тактично, предлагайки ми френската боя, за която споменах ..може би са силнички...

# 27
  • Мнения: 768
Пепелно русо постигам с светло сива боя и без предварително обезцветяване (от кестенява) . Напоследък ползвам Майандра  цвят 10,1 .

# 28
  • Мнения: 1 931
момичета,успях-убих рижото  newsm44!В момента косата ми е като на Zorie и е супер
Постигнах го с професионална лонда 9/1 и окислител 6%.Момичето в магазина  ми каза ,че за да се наслага пепелното трябва задължително най-слабия окислител
Благодаря на всички и най-вече на тези които ме ориентираха към тази марка Hug

дано всички постигнат желания цвят newsm51

# 29
  • Мнения: 1 455
Постигнах го с професионална лонда 9/1 и окислител 6%.Момичето в магазина  ми каза ,че за да се наслага пепелното трябва задължително най-слабия окислител

Честито  bouquet
Между другото и една моя приятелка сега пробва с най-слабия окислител и стана страхотно русо,а иначе все рижаво и ставаше преди.

# 30
  • Мнения: 1 931
Благодаря ти Гери-излиза,че проблемът май е в силата на окислителя-не бях се замисляла,защото до сега винаги боята която съм си купувала е вървяла в комплект с окислителя.
За първи път ползвам професионална и вече 2 седмици съм доволна от цвета.Не се похвалих по-рано защото се страхувах че ще се итмие след първото измиване Sick но вчера я измих втори път ,а цветът не е мръднал newsm44

# 31
  • Мнения: 1 418
Мисля че ще трябва със супра и после да облееш със черна боя и ще стане аз така съм правила -  Naughty но по добре на фризьор
Пълна глупост!Косата ще стане черна.
момичета,успях-убих рижото  newsm44!В момента косата ми е като на Zorie и е супер
Постигнах го с професионална лонда 9/1 и окислител 6%.Момичето в магазина  ми каза ,че за да се наслага пепелното трябва задължително най-слабия окислител
Благодаря на всички и най-вече на тези които ме ориентираха към тази марка Hug

дано всички постигнат желания цвят newsm51
Силата на окислителя зависи от това,
колко тона от косата искаш да се
свалят.Най-силният окислител-12%
сваля до 4 тона от косата,т.е.,ако
косата ви е тъмно кестенява само с
боя нищо няма да стане,или ще стане
точно рижава,затова трябва предварително
да се изсветли.Затова са и каталозите,не
само да се избира цвят,а да се види и какъв
е естественият и според него да се предложи
боя.А относно матирането,ако слагате черна боя
изстисквате не повече от 2см.,размесвате с шампоан
и нанасяте.При повече черно косата ще стане много
тъмна.

# 32
Здравейте, момичета LaughingХайде да се запиша и аз в "клуба на платинените блондинки" Heart EyesИзрусявам се от около 10 год., през последните 2год. само при фризъор.Цвета ми става убийствен, спор няма, но след 3-4 измиване боята започва да се отмива и отново започва на места да рижавее CryНамерила съм вълшебен начин / всъщност фризъорката ми ме посаветва/ да имам пепеляв цвят до следващото боядисване. Naughty Купих си обикновен български оцветител за бели коси - сребро. Слага се по 2-3 капки в топла вода и косата се изполива докато е мокра, държи се не повече от 2мин. и се изплаква с вода. Може да се повтаря при всяко къпане. Ами супер е! Пробвайте , няма да съжалявате!!! Peace

# 33
  • Мнения: 478
Моят цвят си стои / пепелно рус /, но израствайки коренът ми пожълтява,т.е. само там ми пада боята / аз не се обезцветявам / Tired

# 34
  • Мнения: 1 931
Здравейте, момичета LaughingХайде да се запиша и аз в "клуба на платинените блондинки" Heart EyesИзрусявам се от около 10 год., през последните 2год. само при фризъор.Цвета ми става убийствен, спор няма, но след 3-4 измиване боята започва да се отмива и отново започва на места да рижавее CryНамерила съм вълшебен начин / всъщност фризъорката ми ме посаветва/ да имам пепеляв цвят до следващото боядисване. Naughty Купих си обикновен български оцветител за бели коси - сребро. Слага се по 2-3 капки в топла вода и косата се изполива докато е мокра, държи се не повече от 2мин. и се изплаква с вода. Може да се повтаря при всяко къпане. Ами супер е! Пробвайте , няма да съжалявате!!! Peace

къде се продава този  оцветител за бели коси - сребро,има ли някакво име или марка?

# 35
  • Мнения: 1 455
Здравейте, момичета LaughingХайде да се запиша и аз в "клуба на платинените блондинки" Heart EyesИзрусявам се от около 10 год., през последните 2год. само при фризъор.Цвета ми става убийствен, спор няма, но след 3-4 измиване боята започва да се отмива и отново започва на места да рижавее CryНамерила съм вълшебен начин / всъщност фризъорката ми ме посаветва/ да имам пепеляв цвят до следващото боядисване. Naughty Купих си обикновен български оцветител за бели коси - сребро. Слага се по 2-3 капки в топла вода и косата се изполива докато е мокра, държи се не повече от 2мин. и се изплаква с вода. Може да се повтаря при всяко къпане. Ами супер е! Пробвайте , няма да съжалявате!!! Peace
По подобен начин се правя и аз,както го е описала Тути Peace
След като си измия косата,смесвам малко черна боя с вода и поливам,така стоя две минути и изплаквам.Косата ми вече не е жълта.

# 36
А относно матирането,ако слагате черна боя
изстисквате не повече от 2см.,размесвате с шампоан
и нанасяте.


Според мен при матирането черната боя трябва да се смеси с балсам за коса а не с шампоан,шампоана нямя ли да отмие пигментите на боята и да няма ефекта матиране?

Общи условия

Активация на акаунт