Зачервени пробити уши

  • 381
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте! В понеделник на 25.03 отидох и си продупчих втора обица на ухото. Преди 3 години също си бях продупчила ухото,но 3 месеца стоях с медицинските обици,те се бяха впили,болеше ме,беше ужасно,махнах ги и дупката зарастна. Новата обица е поставена преди 4 дни. Всяка сутрин от баба ми знам,че трябва да се върти и е хубаво с плюнка. Пробвах и със спирт да почиствам.
Почна вече да ме боли,а не изглежда да се  е впила отново,леко зачервено е и изглежда гноясало. Да махна ли обицата  и да мажа с нещо? Или какво да правя?

# 1
  • София
  • Мнения: 28 579
Ама как с плюнка Astonished Плюнката може да инфектира. Каква баба?!? Лекарят/козметикът, който е пробил ухото, трябва да ти е дал инструкции какво да правиш, с какъв спрей да пръскаш ухото.

Последна редакция: сб, 30 мар 2024, 00:03 от milenaka

# 2
# 3
  • София
  • Мнения: 35 107
Мажеш с риванол на маз и въртиш, не плюеш на рана. В устната кухина имаш бактерии да те самоубият, ти държиш и да ги разнасяш.

# 4
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 260
Каква плюнка, в кой век живеете?!
И аз си пробих втори дупки преди 10 дни, дадоха ми специален спрей, който да пръскам по два пъти на ден- без да се пипа и търка с памук, за да не останат парченца от него. Самите обици стоят хлабаво и няма шанс да се впият. За сега нямам проблем. Казаха минимум 6 седмици да не се свалят.

# 5
  • Мнения: 1 786
Момичето казва, че раната е гноясала, ухото е зачервено и подуто. Scream Аз бих махнала обеците и след това щях да почиствам раната с дезинфектант (спирт, йодасепт) и да мажа с Гентамицин. За едните обеци да си докарам кой знае каква инфекция айде няма нужда…

# 6
  • Мнения: 6 895
Риванолът е много добра идея, може и с течен, на марличка, да я подържиш известно време на ухото.

На дъщеря ми й пробиха ушите като малка. Години наред имаше същите проблеми - зачервяване , възпаление, разраняване, от медицински и от златни обеци. Ушите й търпяха само сребърни, с тях нямаше такива проблеми.
Наскоро ми каза, че вече може да носи и златни обеци, ушите й вече не се възпаляват от златото.
Може причината да е някаква подобна.

Ако махнеш обецата, дупката ще зарасне бързо. Трябва да има обеца, докато зараства от пробиването, за да остане дупка. Има известен период на възпаление, докато зарасне, но то не трябва да е сериозно. Дезинфекцирай с риванол и пак слагай обеца. Пробвай със сребърни, но купени от ателие и говори с майсторите каква е сплавта. Среброто има и дезинфекционни свойства.

ПС Имай предвид, че в златото има смес от никел, особено в бялото и в по-светлите и е възможно да си алергична към него. Никелът е доста често срещан алерген. За медицинските не зная от какви сплави са.

Последна редакция: сб, 30 мар 2024, 18:35 от Diorela

Общи условия

Активация на акаунт