Козунаци 2024

  • 26 193
  • 486
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 1 333
Относно формите - тези хартиените ги бях мернала май в Билла за 5лв./5бр. На мен са ми удобни и също взимам такива. Миналата година половината козунаци бяха в такива, а другите в алуминиеви форми (пак за еднократна употреба). С едно и също тесто, печени заедно, тези в хартиените форми се изпекоха идеално, а тези в алуминиевите отстрани и отдолу стояха бели. Повече не купувам такива.

# 331
  • Мнения: 2 910
Вчера омесих моите козунаци. Ще ги хапваме баяти. На Великден сме на гости, а в събота на тържество и нямах друг възможен вариант. Подозирах, че пак на полеви условия ще ми се наложи да меся, но ме изненадаха в последният момент.
Станаха перфектни, но нямах време за фотосесии и всичко е опаковано, та поне малко от малко да им съхраня свежестта.

Светли празници, момичета! И сладки бухнали козунаци! Simple Smile
.

# 332
  • In transit
  • Мнения: 12 006
Mikkey как печете в хартиените форми, мажете ли с мазнина?
Не, тези форми са намаслени отвътре. Което не пречи от намазването с яйце да залепне тук-там, но не е проблем. Идеята е, че като ги подаря така, после могат да го стоплят за 2-3 минути заедно с формата и да хапнат топъл козунак.
И аз купих такива форми с идеята с тях да подаря козунака. 3 бр за 6 лв от Кауфланд. Сърцето ме заболя.  Joy После се сетих,че миналата година съм купувала от другаде по-евтити и като твоите като модел, ама късно ми дойде на ум Blush
Аууу, и мен щеше да ме заболи. Тези форми ги има почти целогодишно в повечето магазини за домашни потреби или за сладкарски принадлежности. Моите са х 0.60лв. бройката. Гледам винаги да имам налични, за спешни моменти.

# 333
  • Мнения: 251
Вчера правих втори опит за козунак (и първи успешен) по рецептата на Morena, за което искам да благодаря! Наистина е много лесен, без месене, а пък страшно вкусен.

Светли празници!

# 334
  • Мнения: 2 502
Заради нея не ми се получи козунака предния път, още ме е яд. Но пък дамата има много последователи, а аз не съм съгласна с втасването и с количеството мая на килограм брашно.

# 335
  • Sofia
  • Мнения: 21 729
Вчера правих втори опит за козунак (и първи успешен) по рецептата на Morena, за което искам да благодаря! Наистина е много лесен, без месене, а пък страшно вкусен.

Светли празници!
Моля, благодаря за доверието и отзива!  Simple Smile  Тъкмо ме подсещаш да го направя пак. Simple Smile

Елизабет, след поста на  Rosselyn, изглежда все едно за мен става дума. Simple Smile  С това "нея"... Simple Smile

# 336
  • Варна
  • Мнения: 1 560
Относно хартиените форми за печене -не всички са омаслени. Тези които имат покритие, стоят леко гланцирани.Тези без,са си картон,който е чист.Ако не се омасли,няма отделяне печивото /случвало ми се е на работа,дори след напръскване,но не достатъчно/.Трябва да се напръскат със спрей с мазнина.
Аз се чудя кога да меся Thinking Обикновено го правя в събота,но сега ще сме в селски условия,движение на хора и т.н...Ох,не обичам така.
И рецепта не съм си избрала .Верно,че са сходни,ноо.Имам записани, отделно всяка година гледам и нови.Таа,всеки път се чудя,всеки път правя някоя и после не се сещам коя /вярвам,че не съм единствена Smile /

# 337
  • Sofia
  • Мнения: 21 729
.... И рецепта не съм си избрала .Верно,че са сходни,ноо.Имам записани, отделно всяка година гледам и нови.Таа,всеки път се чудя,всеки път правя някоя и после не се сещам коя /вярвам,че не съм единствена Smile /
 Мдаа, не са нови рецептите, нови хора ги пускат и затова са стотици или повече...
Базата (традиционната рецепта) е бяло пшенично брашно,  яйца,  прясно мляко, мазнинина, аромати.
Някъде са повече яйцата и по малко млякото или обратно.
Другаде е по малко или повече мазнината.
Млечната съствака е сменена или са две.
И от тези неща няма как да е особена разликата и да се получат много рецепти.    
Така че  хващаш и пробваш, записваш кое е вашето и така. Simple Smile
Ето  например моята най любима - https://morrennaa.blogspot.com/2019/04/blog-post.html
А имам и традиционната - https://morrennaa.blogspot.com/2013/04/blog-post_19.html ...
И с картоф, и без месене козунак...

Последна редакция: пт, 03 май 2024, 13:37 от Morena

# 338
  • Мнения: 2 502
Извинявам се, Моренка. Имах предвид една дама от фб, то не беше козунак с лимонада, едно кубче мая на половин килограм брашно и прочие. Яд ме е, че ѝ се вързах и два козунака заминаха в кофата.
А единият от козунаците по твоята рецепта вече е изяден. ❤️

# 339
  • Мнения: 78
Morena Много искам да направя козунака по твоята рецепта с трите втасвания, но понеже ще ми е за първи път да правя козунак, съм взела шоколадови капки и се чудя кога точно да ги добавя към самото тесто и как. Ще съм ти много благодарна, ако ме посъветваш как точно да действам! Simple Smile

# 340
  • Sofia
  • Мнения: 21 729
Morena Много искам да направя козунака по твоята рецепта с трите втасвания, но понеже ще ми е за първи път да правя козунак, съм взела шоколадови капки и се чудя кога точно да ги добавя към самото тесто и как. Ще съм ти много благодарна, ако ме посъветваш как точно да действам! Simple Smile
А не искаш ли за начинещи да ползваш  като за първи път? Simple Smile
Капките, сушени плодове, локум се добавят след втасването.

# 341
  • Мнения: 78
Morena Много искам да направя козунака по твоята рецепта с трите втасвания, но понеже ще ми е за първи път да правя козунак, съм взела шоколадови капки и се чудя кога точно да ги добавя към самото тесто и как. Ще съм ти много благодарна, ако ме посъветваш как точно да действам! Simple Smile
А не искаш ли за начинещи да ползваш  като за първи път? Simple Smile
Капките, сушени плодове, локум се добавят след втасването.



Права си, ще използвам тази рецепта. Сърдечно благодаря! Simple Smile

# 342
  • Sofia
  • Мнения: 21 729
Пак заповядай, ако имаш неясно, питай. Simple Smile

# 343
  • София
  • Мнения: 3 064
Извинявам се, Моренка. Имах предвид една дама от фб, то не беше козунак с лимонада, едно кубче мая на половин килограм брашно и прочие. Яд ме е, че ѝ се вързах и два козунака заминаха в кофата.
А единият от козунаците по твоята рецепта вече е изяден. ❤️
Ваня  Джорджевич?Моята приятелка  прави по нейната рецепта с лимонада.Даже брашно и маята поръча същите и нищо не стана.

# 344
  • Варна, Пловдив
  • Мнения: 1 085
Morena, аз имам въпрос. Вече няколко години правя твоя козунак с 3те втасвания, чуден става и не търся друг. Вчера пак правих, но утре искам да пробвам с това забавено втасване. Тъй като следя само последните 10на страници е възможно да изпусна нещо важно. Твоята рецепта с 3те втасвания подходяща ли е; днес не искам да правя нищо, ако утре сутринта го замеся, след като започне да бухва и тогава го слагам в хладилника; преди малко прочетох, но не разбрах това със 7те градуса, трябва да е толкова или може и на 5гр, на колкото е настроен моя хладилник. Вечерта, след изваждане веднага ли се оформя с плънка или се чака да се климатизира малко. Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт