Козунаци 2024

  • 25 910
  • 486
  •   1
Отговори
# 375
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 313
Последната доза малко на око, но горе долу
3 яйца, 200 гр захар, защото първите бяха прекалено сладки, 160 мл мляко, олио и масло около 150 -200  гр общо сол ванилия, брашно не знам около 1 кг , суха Мая 3 пак. Или 4 не помня по 7 гр

# 376
  • Мнения: 6 015
Да си покажа и аз днешното производство
+ още един малък, който беше да пробване, че тези двата са за подарък и да знам дали не съм се изложила.
Снимка без опаковка няма да качвам, че съм зле с плетките, но така поне замаскирах положението 😁
За първи път ползвах планетарния миксер и съм доволна, измесих и малко на ръка накрая.

# 377
  • In transit
  • Мнения: 11 988
Последната доза малко на око, но горе долу
3 яйца, 200 гр захар, защото първите бяха прекалено сладки, 160 мл мляко, олио и масло около 150 -200  гр общо сол ванилия, брашно не знам около 1 кг , суха Мая 3 пак. Или 4 не помня по 7 гр
От колко време ти втаса? Не е нужно да втасва на 50градуса, с тези 21 грама суха мая, ще ескплодира. Тестото меко ли е? Добре измесено ли е?

# 378
  • Sofia
  • Мнения: 21 728
Последната доза малко на око, но горе долу
3 яйца, 200 гр захар, защото първите бяха прекалено сладки, 160 мл мляко, олио и масло около 150 -200  гр общо сол ванилия, брашно не знам около 1 кг , суха Мая 3 пак. Или 4 не помня по 7 гр
Не отговори на останалите ми въпроси, а само с продуктите не става. Simple Smile
Иначе ти препоръчвам малко по сериозно да подходиш, не  "на око".
Не е особено добра рецептата ти, течностите ( да кажем млякото и яйцата) са малко ( като за 500г бршано са), а мазнината пък ти е много, а тя възпрепятства втасването.  Ако ти е твърдо тестото и заради това ще втасва по бавно. Но пък маята и ти е мнооого, би трябвало 10г, хайде 14г да е суха мая, ти имаш 21г или 28.

# 379
  • Мнения: 4 809
На 3 яйца 200 гр захар не идва ли много? Аз на 8 сложих 250 гр. Млякото беше 260-270 мл, мазнината 60 гр масло, 120 гр мас и 100 мл олио. Отделно слагах по малко олио докато меся и после при точенето. Прясна мая 20 гр и 7 гр суха. Захарта разтворих в топлото мляко.
Маята шупна отделно заедно с малко захар, сол, мляко и брашно. Два пъти я оставих да шупне.
Май като цяло мокрите съставки са по-малко от количеството брашно от 1 кг.

# 380
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 313
Меко , много добре измесено, но някак лепкаво.
Правя страхотни питки и хлябове вкл разни с малко захар като замесвам тесто в хлебопекарната но тук Ядец! Със захарта прекалих май в първите две дози, в третата нямам представа.
И така и така ги прецаках , да взема да го оставя до 10 вечерта белким се надигне последното?
Ако не беше сладко, щях да нахраня кучето!
Момичета, радвам се за успехите ви!
Чакаме Възкресение, козунаците са важни, но ще мина и без тях!
Страхотния форум, тази топлина и помощ тук е неповторима! Бъдете здрави !

# 381
  • Sofia
  • Мнения: 21 728
На 3 яйца 200 гр захар не идва ли много?
Не е много за 1кг брашно. И не се смята спрямо яйцата - всички продукти са спрямо брашното.

# 382
  • Мнения: 14 828
Моят козунак се получи добре. Малко бавно втасваше, че днес времето е гадно и студено, но го оставих повече време и накрая напълни кошницата на пекарната. Опекох и съм доволна. Весели празници! 😺

# 383
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 313
Морена
Втасва 4 часа 😂
Станах за смях! Има два мм разлика. Драснах си с маркер на йенсйата

# 384
  • София
  • Мнения: 11 745
Морена
Втасва 4 часа 😂
Станах за смях! Има два мм разлика. Драснах си с маркер на йенсйата
Рецептата , но това е според мен, не е добра, страшно много мазнина, това утежнява тестото, и на 50 градуса да втасва???? та той се пече вече, нещо ми е несериозно. Има време и забъркай един от 500 г брашно и ще втаса нормално и ще се опече нормално. Това, че питки правиш нищо не означава, нещата са различни при питка и козунак.

# 385
  • Мнения: 2 569
Да.покажа и аз

Емиии, имаше разрязано и разчупено парче, но както писах по- напред имам фен ( синковеца), не го интересуват конци и т.н важно е вкусът Joy
Аз не съм доволна иначе Blush

# 386
  • Бургас
  • Мнения: 5 746
Момичета търся съвет каква мазнина мога да използвам за безмлечен козунак, като свинска мас е изключена също.
Към момента ползвам веган масло (соя, кокс и още никакви чудеса има) + олио + кокосово масло, но не получавам хубав резултат.
Знам, че трябва да смеся растителна + животинска мазнина. Но с животинската съм в чудо: ни млечни, ни свински.

# 387
  • Мнения: 2 569
Патешка?!?
Готвила съм с такава, не знам дали е подходяща за сладки печива.

# 388
  • Sofia
  • Мнения: 1 438
За пореден път се доверявам на рецепта от блога на Бени, и отново- чудесен резултат.

Козунак с 1 яйце:

# 389
  • Мнения: 767
И аз да се включа. Двата са с пълнеж от Нутела, най-малкия с локум и стафиди.

Общи условия

Активация на акаунт