Козунаци 2024

  • 26 677
  • 486
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 4 313
И моите не станаха тая година. Пак е пишманска годината 😂. Два мислих да са за раздаване, няма да стане работата. Цял ден се занимавам с тях, че и още.
Късно се захванах и реших суха мая да ползвам, а не жива и според мен тя ми изигра номер. Макар че уж я активирах предварително. Не знам кво стана, но сумати време това тесто не искаше да втаса.
Абе като цяло не ми спори работа днес. Първите два тръгнах да ги слагам във фурната без да ги намажа с яйце. Навреме се сетих и си ги намазах, третият обаче отиде без нищо. Виждам го преди малко, прилича ми на хляб и тогава се сетих, че забравих пак яйцето. Леко го намазах и му сложих захар, като ще е провал поне да е качествен.
Котка ми мина път днес нищо, догодина дано станат вече. Аз всяка година с такава заявка я приключвам и все не съм доволна от тях 🤭. Тъпо и упорито не се отказвам.

# 406
  • София
  • Мнения: 11 755
малко след дъжд качулка- но такава бяла перлена захар от къде се купува - никъде не съм виждала?
Донесох си 1 кг преди години от Италия, но предполагам, че и в итал. магазини вече се продава. Ползвам я само за козуначеното тесто, затова си имам още много . Опитай да потърсиш като изпишеш захарна гранола ,сигурно има вече и у нас, ще си поръчаш.

# 407
  • Бургас
  • Мнения: 267
Благодаря! Режа на филийки и пека отново?
Не съм сигурна какво е парти грил. Да ги изпека в тава във фурната както са нарязани? На горен и долен реотан или на горен грил и обръщам?
На това ги пекох аз - обърнах ги отгоре и отдолу.

# 408
  • # супернатурална #
  • Мнения: 1 399
Сега видях, че второто тесто съм го омесила с мая с изтекъл срок. Суха. Не се наду. Ако утре добавя друга мая и омеся наново, има ли шанс да го спася? И ако да-в хладилник ли да го съхранявам дотогава?
Тази година две дози-две греди. А така се надъхах от миналогодишните  ми сполучливи козунаци! Май е било късметът на начинаещия.

# 409
  • София
  • Мнения: 11 755
Разрез, тази плънка е уникално добра, маково семе, орехи, какао, захар, ром и разбит белтък на сняг, даже ми се струва, че тя държи  козунаците ми влажни дни наред. Преди години я научих от една дама, варненка, беше си майсторица на козунаците.

# 410
  • Мнения: 23 453
Ето и моите.На единия не прецених добре тавата и се разля, но станаха вкусни и на конци:

# 411
  • Мнения: 13 873
Страхотни козунаци виждам... а аз тая година не съм доволна от моите. Месих в машина така че субективен фактор при месенето отпада, според мен брашното нещо не беше ОК. София Мел за пица бяха взели моите хора, очаквах хубаво сравнително силно брашно, а то хич не беше така. Понеже не виждам друг да се оплаква от него, явно или уцелих кофти партида, или е съхранявано на по-влажно или знам ли и аз но не беше добре. Първо ми направи впечатление че трябваше да добавям брашно и то не примерно 1 лъжица. Прекалено меко и лепкаво тесто стана, още тогава си имах едно на ум. После и след втасването това не беше хубаво развит глутен според мен, очаквах доста по-еластично тесто. Като го разстилах с ръце да сложа плънка, дори се и скъса на 2 места, представяте ли си? След оформяне и втасване плетката не беше така отчетлива а взе да се разлива малко.
Не са останали без конци но не съм и съвсем доволна. Моите хора са доволни поне, аз за тях ги правя, но много се изнервих с тестото.
Не правя за пръв път козунак, не съм експериментирала с пропорции, меря си всичко с везна. Месих на 2 пъти с еднакъв резултат. Не се сещам за друга възможна причина...

# 412
  • София
  • Мнения: 2 906
Идвам и аз с отчет:



Очаквах повече да са втасали през нощта в хладилника, ок. 6 ч бяха вътре, процесът беше стартирал. Оставих ги да се отпуснат преди да сплета може би над час. На вид и вкус са екстра. Жилавичко сякаш ми стоеше тестото като слагах пълнежите, нещо повечко ми дойде сладкото от ягоди, но да има. Най-много харесваме с локум обаче. Много съм доволна от SAF френската мая, чуден ми беше старта.

# 413
  • Мнения: 3 693
За първи път оставих машината за хляб да меси вместо мен. Но се възползвах от споделеното в темата. Благодаря ви момичета за споделеният опит. С газова фурна съм, но ми хареса крайният резултат.

# 414
  • София
  • Мнения: 1 192
Преди малко извадих от фурната този козунак BlushТози път го направих по рецептата на Морена за начинаещи Heart
Много съм доволна, от една доза направих един голям и един малък с шипков мармалад ( той обаче почти свърши и не успях да го снимам).

# 415
  • софия
  • Мнения: 2 926
Моят козунак тази година, вероятно след Великден ще правя още.

# 416
  • Мнения: 4 509
Егати,  аз по същата рецепта получих...нищо. В най-добрия случай мога да го нарека питка, но козунак е твърде оптимистично. Нито е пухкав, нито нищо.
Степан, сбит, кората му отгоре стана дебела и твърда... и се пече повече от час, вместо 30 минути :/







Живи и здрави.

Честито Възкресение Христово! Светлина и топлина в сърцата и душите!

# 417
  • Мнения: 23 453
При мен такива са ставали от мая.Затова вече я активирам, дори да е суха, и тогава действам.Мисля, че само от френската суха не съм имала фалове.

# 418
  • Мнения: 14 171
Козунак и козуначено руло по рецептата на Морена. И в двата плънката е крема сирене със сладко от боровинки и орехи. Тънка, ама много тънка, хрупкава коричка и страшно вкусни. Козунакът вече е в историята. Малкият син се "отчете" с шест парчета.




Замесих и този със заквасена сметана. Той още втасва горкият. Сложих една мая на Йоткер и една на Лидъл. С втората преди време правих нещо и втасвА цял ден. Защо пак я сложих? Защото съм теле по зодиака. Joy Втасва де, бавно, но втасва. А него първи го замесих. Joy
Миналата неделя правих втори път козунака с лимонада. Този път не бях доволна (от вкуса), затова за празника заложих на сигурното.
Еее, след малко слагам тези със сметаната да се пекат. Доживях. Joy
Христос возкресе!

# 419
  • Мнения: 23 453
Воистина Воскресе!Единият козунак замина на 1/2 😂

Общи условия

Активация на акаунт