ФЕВРУАРИ вече стана, дръж се мамо, да ме гушнеш мъничко остана!

  • 13 078
  • 276
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 1 481
Здравейте, момичета  Simple Smile
искам първо да честитя на всички обебили се вече мами, а на останалите тумбачета да пожелая леко и безпроблемно раждане  newsm51
Нас с бебка Ева ни изписаха вчера, защото миличката беше на антибиотик. Раждането беше един малък кошмар  #Crazy Постъпих на 14ти за индукция, изпих една таблетка разделена на 4 през интервал от 4 часа. Започнаха някакви контракции, но доста слаби. Към 2 следобед ми спукаха мехура, околоплодните води изтекоха и започнаха истинските болки. В един момент, не помня кога, не издържах и поисках епидурална анестезия. Поставиха ми катетър в гръбначния стълб и започнаха да вливат упойката на дози. Обаче не ме хвана, или ме хвана доста слабо, болките се засилваха, схванаха ми се краката и не можех да се разхождам по време на контракциите.  Въпреки болката, контракциите се оказаха доста неефективни, разкритие почти нямах, затова започнаха да ми вливат окситоцин. По това време нямаше други раждания и целият екип на родилна зала, ведно с моя доктор, се беше събрал и се занимаваше с мен. Накрая, когато дойде момента за напъните, ми позволиха да сменям пози, в които ми е удобно, включително и клекнала, права...За съжаление естествени напъни нямах и трябваше да се напъвам на своя воля  #Crazy След 30 минути безуспешни усилия на магарето, почти изгубих съзнание от напъване, скачаха ми по ребрата, натискаха ме, аз напъвах ли напъвах, но нищо не ставаше, бебка се затлачи по пътя и нямах сили да я изтласкам   Confused усещах, че нещата не вървят никак надобре, тоновете започнаха да изчезват и доктора реши да я вади с форцепс. Клъцна ме, и след малко, в 20 и 20, беба се появи-лилава и изтормозена, с подуто оче от лъжицата на форцепса и с грамаден хематом на главичката. След това и плацентата не искаше да излезе и т.н. Не искам да описвам ужаса, който преживях докато се уверя, че на бебка Ева й няма нищо сериозно Praynig Просто се зарекох, че ако имам второ бебче, няма да рискувам да го подлагам на такова нещо и ще раждам със секцио. Страшно съм благодарна на д-р Бързашки, ако не беше той не ми се мисли какво можеше да стане  Praynig
Дано не съм ви стресирала с разказа си, вярвам, че всички все още необебили се, ще родят малките сладурковци бързо и лесно  Heart Eyes
Сега отивам да кърмя Ева, голям инат е и не иска да суче  Crossing Arms Но пък е кротушка и почти не плаче  Heart Eyes

# 226
  • Мнения: 958
Kiselina честито бебче дано да сте живи и здрави двете,
съжалявам че си родила толкова тежко , разбирам те напълно защото моя случай беше сходен само че без форцепса оставиаха ме да напъвам докато се сцепя цялата, но резултата знаеш вече че си струва другото рано или късно ще го забравиш Simple Smile
Радвайте си се една на друго и се гушкайте Simple Smile

# 227
  • Мнения: 2 096
kiselina добре дошла у дома!
Разказът ти ме кара да вярвам че доки постъпва правилно, като настоява за секцио пред варианта предизвикване, ако не е започнала родова дейност. Много ти благодаря!

# 228
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
Добро утро момичета!
И на мен ми се случи най-сетне да се явя в ролята на щъркелка:)
Мама baby doll е родила на 19.02 вечерта .Simple Smile
Оказа се,че тя живее точно под нашият апартамент:)
Снощи видях съпруга й,но не ми каза подробности,а и ми беше неудобно да любопитствам:)

# 229
  • Мнения: 2 818
Честито на новите мами!!!   bouquet

Оставаме все по-малко и по-малко неродилите...  Laughing   
Вчера и аз бях на консултация, за щастие доктора ми не беше там и се разминах с отказа от уговорка с него... последните ми изследвания от миналата седмица са много добри, чак аз се учудих (хемоглобина ми се е вдигнал на 129)  Laughing
Нещо много ми се подрежда вкъщи, ама не знам дали е от новия гардероб, който си купихме или от наближаващото време... Вече нямам търпение да си го гушкам  sling breastfeeding 


П.П. Уиш, Пепеляшка роди на 20, а не 16... първата страничка...  bouquet

Последна редакция: ср, 21 фев 2007, 10:01 от Maktub

# 230
  • Мнения: 305
Kiselina браво на теб,издържала си героиски мъките,и аз съм чувала за Бързашки само добри думи,беше изродил едно момиче със седалищно бебче,по естествен път. Чакаме да качиш снимки на малката Ева. Още веднъж те поздравявам  smile3501 и се радвам че сте си вкъщи живи и здрави!

# 231
  • София
  • Мнения: 52
Добро утро , тоест добър ден вече!
Честито на новите мамчета!   bouquet Да са им живи и здрави бебчетата!
Много съжалявам за тежкото раждане на Киселина. Дано за никое бебче от темата не се налага форцепс и такива трудности!

Мен ме е обхванала треска за почистване в къщи. Ако всяка сутрин не чувам звука на пералня или миялна машина има нещо нередно  в къщи.  Приятен ден , момичета! Да се насладим на последните мигове свобода. Отивам малко да  newsm28  newsm75 1ironing hang и после разходка.

# 232
  • Мнения: 2 096
Честито на baby doll Да и е жив и здрав бебока и много да я слушка!

# 233
  • Мнения: 758
Здравейте мами. И аз най-сетне съм към отбора на обебилите се. Simple Smile Имам си Яна, 3000 гр., роди се на 15.02. Гледам, че и другите преносили мами Киселина и Радосче,вече са с бебоци. За мен раждането също беше голям ужас, но като гледам съм се разминала леко. И аз постъпих с леки болки на 14.02 и бях за индукция на другия ден ако нищо не се промени, но бебето реши да излезе само и се роди през ноща в 2.00 часа на 15.02.  Болките при последните контракции и самото раждане бяха ужасни от моя гледна точка, може би съм от хората с нисък праг на болка. По едно преме ми вляха в системата нещо за ускоряване на разкритието или контракциите, така и не разбрах, но оттам нататък настъпи ужаса. Почти не си спомням последния половин-един час, бях загубила представа за времето, но май доста бързо излезе бебето. Разминах се с епизотомия и натискане по корема, и плацентата нещо не искаше да излезе, но в крайна сметка сме добре - бебето и аз. После ме шиха с пълна упойка, за което съм мног благодарна, защото ако трябваше да изтърпя и шиене, което да усещам, сигурно щях да съм умряла. Някрая треперех цялата и ми бяха изтръпнали ръцете и лицето - докторите казаха, че било от нерви и болка. Поисках си епидурална упойка по едно време - бях още с 4-5 см разкритие, но не ми сложиха - така и не разбрах защо- дали не им се занимаваше или наистина нямаше време за това. Казаха, че нямало време. Сега съм в къщи за първи ден и бебето реве непрекъснато, отивам да се оправям. Поздрваления на всички нови майчета!!!

# 234
  • Мнения: 686
Честито на всички нови майчета! Да са им живи и здрави дечицата, и много да ги радват!

...Болките при последните контракции и самото раждане бяха ужасни от моя гледна точка, може би съм от хората с нисък праг на болка. По едно преме ми вляха в системата нещо за ускоряване на разкритието или контракциите, така и не разбрах, но оттам нататък настъпи ужаса. Почти не си спомням последния половин-един час, бях загубила представа за времето, но май доста бързо излезе бебето... Някрая треперех цялата и ми бяха изтръпнали ръцете и лицето - докторите казаха, че било от нерви и болка.
roverandom, и при мен беше така - след като ми засилиха окситоцина се почнаха едни нечовешки гърчове от болка - не знаех къде съм. На мен все пак ми сложиха упойка, но действието й премина за няма и час. И аз си мисля, че явно прага ми на болка е по-нисък. Но важното е, че всичко е наред с бебоците!
Успех с мъничката ревла - гушкай я много и си я глези Laughing

# 235
  • Мнения: 1 701
Здравейте и от мен. Аз за първа вечер от някоко седмици се наспах като бебе! Simple Smile Без да помръдна. Дори до тоалетната не ставах. Друг път навъртам сумати километри в разходки напред назад а сега не знам какво ми стана. Успокоих ли се какво ли?
Болки нямам почти никакви, което малко ме притеснява, защото много се надявах да родя преди 22, но ще видим утре доктора какво ще каже. Той е втора смяна и преди да тръгна за натам ще пусна новта тема тук за всеки случай. Simple Smile
На всички нови мами честито! Simple Smile Няма да изброявам , че сте много и да не пропусна някой... Simple Smile

# 236
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Kiselina,
секциото също не е гаранция за безболезнено вадене на бебо, както аз самата се уверих .. защото на мен ми бяха осрали с извинение ПЪЛНАТА упойка и не ме хвана нещо като хората . Усещах като ме дърпаха, като ми бъркаха, чух и бебо как изплака - беше си направо като истинско раждане с тази разлика, че ми идеше да крещя от болка, но устата ми, ръцете ми и очите ми бяха тежки като камък. По едно време исках и езика да си гълтам, но не можех - това вече може и да съм го сънувала... не знам. Успях май леко да си размърдам главата и лекаря тогава се развика, но не знам на кой и за какво - думите не стигаха до мен, а само звуци. После съм заспала, защото не помня нищо повече. В реанимацията анестезиоложката идваше цели ТРИ пъти да ме види как съм и аз и казах, че всичко съм усещала - тя нищо не ми отговори - само ми каза, че скоро ще се оправя и че имам много хубаво бебе. Като чух това моментално и простих  Simple Smile и така - не искам да плаша никой - аз сама исках пълна упойка, защото вече веднъж са ми слагали и беше много яко, обаче ако има следващ път ще си поискам двойна доза за всеки случай хахаха  Crazy

# 237
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
roverandom, мила, все едно си описала моето раждане. Портече по същия начин,с разликата, че аз нямах епизиотомия, но се поразкъсах сама малко. за щастие мен също ме шиха с упойка и аз като теб си мислех, че ще умра ако трябва да понеса и това. Утре ще ми махат конците и малко ме е страх и там да не ме боли много, ама щом преживях раждането и това ще преживея.

# 238
  • София
  • Мнения: 372
Здравейте Тумбачета!!!
Разходките наистина помагат когато наближи раждането и когато започнат контракциите.На мен ми казаха да се разхождам цял ден,понеже не можех да получа разкритие и за около 2 часа имаше 2см+ так,че от опит казвам разхождайте се ако искате да родите по-скоро!!
kiselina ,първо да ти честитя малката принцеса !!!   bouquet  И после ..не се настройвай така.Първото ми раждане също беше с форцепс и мноооого шевове,и ми бяха казали ,че следващото ще е секцио,(бебето беше 2.600кг и не можеше да излезне нормално) а сега родих нормално без особени усложнения хем Мишо се роди 3.350кг.Имам само 3 шева и то са на мястото където е епизиотомията от предното раждане.След известно време ще забравиш и особено при следваща бременност  smile3525
Още малко ви остана и късмет от нас!!

# 239
  • Мнения: 74
Честито и от мен на всички обебели се мами и много късмент на всички 2 в 1 все още!   bouquet Peace Peace Peace
Мами , които сте родили , защо не пишете и в другата темичка, за родените през февруари! Да споделяте и вие опит с нас! Чакаме ви!! Нали после всички ще сме там!! Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт