Екопътеки и всякакви приятни разходки-тема 5

  • 12 178
  • 139
  •   2
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 13 282
От днес - водопад Сувчарско пръскало. Много красиво, препоръчвам.
Последните метри все още ли са под страничен наклон от 45 градуса? Или някой е оформил нормална пътека? Преди време така и не успях да го видя заради този наклон.

# 106
  • Мнения: 2 825

Последните метри все още ли са под страничен наклон от 45 градуса? Или някой е оформил нормална пътека? Преди време така и не успях да го видя заради този наклон.
[/quote]

Няма пътека, последните метри действително са малко екстремни. Но аз съм с щеки и бавно, внимателно се стига.

# 107
  • Мнения: 1 229
Като казахте щеки, препоръчайте от къде да купя? Декатлон?

# 108
  • у нас
  • Мнения: 1 872
Нашите са от декатлон и сме доволни

# 109
  • Мнения: 2 825
И аз съм доволна от моите декатлонски щеки Simple Smile Щом стигнах с тях почти до подножието на Еверест и още си ги ползвам Simple Smile Знам, че е хубаво да имат система antishock, моите са такива.

# 110
  • Мнения: 2 321
Пролетта е идеалното време за разходки из нивята, преди да е ударила жегата.







# 111
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 332
Даааа! И при нас има ниви и е много приятно за разходка, тичане. Много отпускащо действа. А особено при залез е страхотно, но нямам повече снимки да покажа атмосферата.

# 112
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 029
Въпреки, че сме посещавали тези места, през дългия уиекнд ги посетихме отново, този път с един малък турист на 5 месеца - екопътека Марина река, екопътека В царството на зелениката, устието на река Ропотамо, залив Света Параскева, залив Зигра и Бегликташ. Все още имаше цъфнала зеленика на места. Имаше повече туристи от когато сме ходили на тези места преди в началото на септември. На устието видяхме лебеди. Беше ветровито и решихме да не ходим до Маслен нос.





Скрит текст:






# 113
  • Мнения: 5 203
Уикенда ходихме до ЕП Бели Искър. Стори ми се по-дълга, но обвинявам едногодишната си компания Joy
Пътя обаче е станал тра-ги-чен...

# 114
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 785
Вчера бяхме на екопътека Бяла река. След ремонта е страхотна. Пътят до там обаче е ужасен. Закараха ни с джип, а на връщане бяхме пеша. Миналата година отидохме и до Бели Искър, но Бяла река ми хареса повече.

# 115
  • Пловдив
  • Мнения: 2 539
Guinness, а съществува ли бивакът в началото на пътеката?

# 116
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 785
Имаше табела за бивака и ценоразпис за палатки.

# 117
  • Мнения: 1 229












Снимки от днешната разходка до Разбоишки манастир. Село Разбоище се намира на около 60 км или час път от София. Пътят до там е магистрала + добре асфалтирана отсечка до Калотина и след това до Разбоище е с дупки тук там, но се кара нормално. Колата може да се остави в края на селото, където започва черен път, насипан с чакъл или по-надолу на разклон за двата манастира - Разбоишки и Св.Петка. Навсякъде има табели. Реката, която прекосихме, за да стигнем до църквата, която е вграден в скалата, е р. Нишава.




Последна редакция: нд, 02 юни 2024, 21:18 от zlatenceto

# 118
  • Мнения: 270
Да споделя нашата разходка - Крепост Траянови врата, Костенски водопад и пътека до параклиса на хълма с много хубава гледка, после язовир Белмекен и вкусен обяд с неповторима гледка пред хижа Христо Смирненски.

Последна редакция: вт, 04 юни 2024, 21:23 от pipinik

# 119
  • Мнения: 1 229
Малко снимки от днес от разходката до параклиса Св. Йоан Летни над язовир Пчелина.

















Пътеката е лека и приятна. В слънчеви дни като днес може да се стигне с колата доста надолу. В гората имаше доста комари, а ние пропуснахме да се намажем. Като се излезе от гората, до манастира и обратно няма сянка. Освен шапка и слънцезащита, е хубаво да се носи и повече вода, защото няма чешмички. В другия край на язовира хапнахме в ресторант Пчелина, беше вкусно и с много приятна гледка към язовира. Разбрахме, че по обяд е доста пълно, но към 17 часа, когато седнахме, се намери маса. Храната беше на нормални цени и вкусна.

Общи условия

Активация на акаунт