Термин Декември 2024 ❤️

  • 16 575
  • 689
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 186
Здравейте,някоя от вас има ли проблеми с подуването на корема ..каквото и да ям все е подут и не знам от какво е..

# 451
  • Мнения: 386
Същата съм и аз, мъчи ме и запек, а такъв проблем никога не съм имала. Вчера на ехографа АГ-то видя, че червата ми са раздути даже.

# 452
  • Мнения: 186
Същата съм и аз, мъчи ме и запек, а такъв проблем никога не съм имала. Вчера на ехографа АГ-то видя, че червата ми са раздути даже.

Ужас..да за запека изобщо не искам да говоря ..ама чак е страшно..точно под пъпа има подуване и даже си помислих ,че е херния Confused

# 453
  • Мнения: 2 674
От хормоните е, но не помня от кой. Четох за това

# 454
  • Мнения: 186
От хормоните е, но не помня от кой. Четох за това
Сигурно прогестерона.. Blush

# 455
  • Мнения: 901
И аз съм подута. Корема ми е като за 4 месец

# 456
  • Мнения: 49
Днес мина и моят преглед 10 г.с + 2д ама бебчо отговаря по размер за 11г.с +2д , което казаха че е много добре и всичко е наред . Доста изследвания ми пуснаха и чакам резултати . Надявам се при всички само хубави новини 🫶🏻

# 457
  • Мнения: 626
Да, от прогестерона става така. Май като се образува плацентата ще спре :/ И аз съм в клуба ва подутите, плюс запек и рефлукс....а се и разболявам отново Sad

# 458
  • Мнения: 186
Да, от прогестерона става така. Май като се образува плацентата ще спре :/ И аз съм в клуба ва подутите, плюс запек и рефлукс....а се и разболявам отново Sad

Нормално е да се разболяваш,все пак си човек..аз не съм се разболявала до сега ..и много ме е страх да пия каквото и да е ако стане Confused

# 459
  • Мнения: 16
Да, от прогестерона става така. Май като се образува плацентата ще спре :/ И аз съм в клуба ва подутите, плюс запек и рефлукс....а се и разболявам отново Sad

Ох, и аз съм същата Confounded супер подута, гади ми се постоянно и отсега имам рефлукс, направо по-нататък не ми се мисли как ще е с киселините.... Уж има дни в които почти не ям от гадене, но след празниците съм + 1,5 кг.
Аз си имах лек проблем с червата още преди бременността, но с много добавки и изключване на определени храни, всичко беше станало ок. Всичко това по съвет на ендокриноложката ми. И сега когато имахме час, ми обясни че и от хормоните е вероятно пак да стане зле. Тъкмо бях свикнала да не ми се подува корема. Направо тази жена ме начи какво е нормално, а аз съм смятала че неразположенията са нормалното.
За мацките със запек ще споделя безвреден трик, който пак тази док ми каза - вечер и сутрин в чаша топла вода слагате малко кокосово масло.
Аз ще правя пренатест на Вижън другата седмица, средния пакет.

# 460
  • Мнения: 15
Момичета помагайте моля. В 8гс съм,лекарката ми е в чужбина до другата седмица. А от два дни каквото хапна все се връща,дори кафето не мога да си изпия. Дали мога да пия нещо,с първата бременност такова чудо не беше,а сега буквално е след всяко хранене….

# 461
  • Мнения: 16
Момичета помагайте моля. В 8гс съм,лекарката ми е в чужбина до другата седмица. А от два дни каквото хапна все се връща,дори кафето не мога да си изпия. Дали мога да пия нещо,с първата бременност такова чудо не беше,а сега буквално е след всяко хранене….

Тези знам, че са ок при бременни, защото са хомеопатични. Акушерка ми ги препоръча, но ги ползвах 2 дни, не посмях постоянно да ги пия.  https://sopharmacy.bg/bg/product/000000000010000649

# 462
  • Мнения: 76
Има ли мами, които са изгубили килограми от  гадене/повръщане?  Аз съм изумена как за една седмица съм изгубила 2 кг. Никакъв апетит нямам, вие ми се свят, постоянно ми се гади, но не съм повръщала, а пък съм -2 кг. Може би е вода, то за една седмица няма как да сваля мазнини, но все пак се притесних. Аз сутрините не закусвам никога, но например вчера 3 филийки с крема сирене и салатка, а за вечеря супа. Не е като да стоя гладна, но ям на сила и да доста по-малко от нормалното ми хранене като количество, но все пак ми се сториха 2 кг много при тегло 55 кг/ 170 см за една седмица😞

# 463
  • Мнения: 29
Здравейте.Ходих на преглед и бебето отговаря на 7г.с и 5 дни.Отлепянето на плодния сак все още го има.Какъв е шанса бебо да се закрепи?Нямам кървене,но имам менструални болки.

# 464
  • Мнения: 16
Има ли мами, които са изгубили килограми от  гадене/повръщане?  Аз съм изумена как за една седмица съм изгубила 2 кг. Никакъв апетит нямам, вие ми се свят, постоянно ми се гади, но не съм повръщала, а пък съм -2 кг. Може би е вода, то за една седмица няма как да сваля мазнини, но все пак се притесних. Аз сутрините не закусвам никога, но например вчера 3 филийки с крема сирене и салатка, а за вечеря супа. Не е като да стоя гладна, но ям на сила и да доста по-малко от нормалното ми хранене като количество, но все пак ми се сториха 2 кг много при тегло 55 кг/ 170 см за една седмица😞

доколкото знам се случва при много жени в 1вия триместър. Спокойно, бебето си взима неговото Green Heart Едно време майка ми с мен даже е лежала в болница, защото постоянно е повръщала, но каза че после си е наваксала яко LaughingLaughing а аз съм родена 4,150 кг , та нищо ми е нямало

Общи условия

Активация на акаунт