Нашите цветя - обща тема 23

  • 23 427
  • 762
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 3 974
Цитат
Снимаш и ето от тази икона става качване на снимки:


Преди можех ,да. Проблемът е, че съм с нов фотоапарат, който ги прави с голяма резолция на качеството и не ми ги приема тук. А трябва да ги смалявам ръчно сигурно, незнам как и ми е сложно .Мислех,че има някакъв лесен начин с телефона.....Stuck Out Tongue
Правиш скрийншот на снимката, те са с малък размер.

# 556
  • Мнения: 3 330
Много цветно в темата. Красота! Heart

az-mama2, благодаря ти, че сподели мнение за биденса. Аз отглеждам за първа година и се чудех саксийно ли е или градинско. Не прочетох в нета както правя обикновено. Направо изпробвах в саксии и вече се чудех за аромата дали се усеща повече в следобедните часове или са някакви бръмбари в моята глава.😅 Значи не ми се е сторило, сутрин наистина не ухае толкова силно.
В жълто и червено е при мен



Моите карамфили са в градинката, колкото и да са издръжливи в саксия все ще успея да ги уморя...


Една от розите ме радва, но декоративните ги налазиха листни въшки и не знам ще ги спася ли...


# 557
  • Мнения: 1 133
Не знаех,че има и червен биденс .В оранжерията имаше тъмно оранжев,да не би от снимката да изглежда червен? Бих си купила .Добре е в кръгла саксия,защото изпълва на всички страни.Продължавам с опитите за снимка Blush

Последна редакция: нд, 19 май 2024, 11:16 от az-mama2

# 558
  • Мнения: 3 330
Като разцъфне хубаво ще снимам пак.🙃 Изглежда червен, но като нищо може да се окаже и тъмно оранжев.

# 559
  • Мнения: 2 068
az-mama2, така хубаво го описа този Биденс, че си поръчах Simple Smile
Карамфилчета имам в едно сандъче на балкона, но напоследък нещо не вървят. Листата им жълтеят, освен това не цъфтят както в началото и не миришат така силно. Не знам какво им е.

# 560
  • Мнения: 1 381
В двора имаме многогодишни карамфили, които си цъфтят. Но в саксия не съм посмяла да оставя зимата на терасата. Миналата есен прибрах 1 саксия на стълбите, но изсъхна.

# 561
  • Бургас
  • Мнения: 16 486
Красотичка 😍


# 562
  • Мнения: 3 855
Чудни!
За Коледна премяна е готова тази хубавица Simple Smile

# 563
  • Мнения: 13 466
Пред входа изрязахме един стар изсъхнал храст. Дайте идеи, с какво растение да прикрием дънерите. Сетих се за пълзяща винка или да ги използваме за нещо като алпинеум, но секулентите обичат слънце, хоста мислех, но и трябва време и вероятност от някоя страна да е голо, . Мястото  е сенчесто, дънерите, които ще прикриваме са около 30 см в диаметър.

# 564
  • Мнения: 5 529
Ако не са много високи дънерите - валдщайния, здравец, пъстра коприва, хойхера, бергения, папрат, някоя декоративна трева. Пълзящи освен винка не се сещам, не бих садила бръшлян защото е инвазивен. Бих отрязала дънерите възможно най-ниско.

# 565
  • Мнения: 2 452
Във Варна пекна Райко най-на края.
Бугенвилията ми "цъфна", т.е лъжливите венчелисчета. Същинският цвят още не, но заради липсата на слънце толкова дълго време още не е станала цикламена.
Едно изстрадало карамфилче ще цъфти с един цвят, мушкатата и сакъсчетата са напъпили
Между другото и на нашата открита тераса са се появили черни малки мушици, от тези които се задържат при преполятите цветя.

# 566
  • Мнения: 2 069
Според мен ако можете ги издълбайте и да сеете нещо вътре , а пък ако не ви се занимава оставете ги така и поставете саксии с някое цвете на дънерите като декорация . Вече ако искате да не се виждат ви предлагам винка като вариант, йонотера има различни цветова , а и бързо се разпростанява , петунии , димитровчета , и да вземете папрат или хоста ще трябва време докато ги прикрият . Залейте ги с отрова или ссложете сол .

# 567
  • София
  • Мнения: 44 285
Много ми хареват на мен издълбаните с цветенца вътре, а трябва ли да се обработи дървесината с нещо да не гние... Да се обгори ли, знам ли.... И ако не е било сухо, мъртво дърво не пуска ли издънки?

# 568
  • Мнения: 13 466
Не стават за дълбаене, 5 дънера са с диаметър до 10 см, а коренището е много надълбоко, пробваха да го извадят, но не стана с подръчни средства.
Този бодил беше - пираканта, нашия беше израснал много висок да търси светлина, почти нямаше листа освен малко в короната, клоните колкото и да ги подпираха все падаха върху пътеката, чупеха се  и накрая изсъхнаха. Сянката е доста дълбока и има малко слънце за малко време от деня.


Трябва нещо за сянка, което да не изисква много грижи, да държи на влага, заради сянката се задържа доста - въобще много условия.
Здравец има покрай бордюра, а на единственото слънчево място в петното има ириси и една роза.

Последна редакция: пн, 20 май 2024, 10:49 от zari65

# 569
  • Мнения: 3 330
Вярно, зависи и от дънера. Миналата година с колежката ми върху един не много висок и без прекалено да дълбаем, нито да го обработваме с нещо засадихме аубриета. Добре се получи. Нарцисите са били цъфнали, някъде по средата или края на март е било.

Сега като я погледнах, година по-късно на нищо не прилича 🙈
Скрит текст:
Оцеляла е обаче, има зелени листенца, дано ме изненада и като цъфне.

Иначе подходящо за покриване е и грамофончето.

Това е цвете, което не изисква абсолютно никакви грижи, пък как се размножава... Няма отърване после от него...

Общи условия

Активация на акаунт