Нашите цветя - обща тема 23

  • 9 732
  • 316
  •   1
Отговори
# 1
  • Карлово
  • Мнения: 4 651
Благодаря за темата.
А! Моите виоли. Ако знаех, че ще ги слагаш щях да старая повече за снимката.
Не спиш ли? Да не си нощна смяна?
сцила сиберика, синчец е моето. Благодаря, колко просто било.

# 2
  • Мнения: 13 291
Миналата година на един перваз видях ярко оранжево мушкато и оттогава търся да си взема такъв цвят и никъде те съм го виждала  на друго място.

# 3
  • Мнения: 5 384
Не спя поради нашествие на бръмбари в главата Grinning вече пих кафе в градината и измислих какво ще ровичкам днес там.

Оранжево мушкато си бях купила преди една-две години, даже беше с вариегатни листа, но не можах да го опазя. И чепки не успях да вкореня. Оттогава не съм виждала такова.

Я да ви питам и вас, насадих мента и босилек заедно и после прочетох, че не се понасят. Сега се чудя дали да преместя едното, но ми се разваля цялата концепция Grinning някой гледал ли ги е заедно, наистина ли си пречат?

# 4
  • Мнения: 4 703
Мента и джоджен не се садят близо защото са от едно семейство и когато се опрашат резултата е горчилак. Майка ми в градина сади в близост до мента босилек и не съм забелязала да има лош резултат, за саксия може и да е различно. Възможно е проблемът да е в кореновата система.

# 5
  • Мнения: 1 120
Благодаря за новата тема. Я кажете този прекрасен босилек на какво го ядете ,освен класическата салата  домати? На южна тераса ще вирее ли? Thinking

# 6
  • Мнения: 4 703
Аз домати не ям , но в доматени сосове за пици, спагети го добавям.

# 7
  • Мнения: 5 384
И аз ползвам босилек основно за доматен сос. Но най-вече за красота, харесва ми как мирише самото растение. Уж гонел комари и други насекоми.
На силно слънце понякога му засъхват листенцата, но ако го поливам редовно е ок. Ако има как леко да го засенчиш, може би с друго растение, няма да съхне. Истински проблем е ако засъхне почвата. Аз слагам саксията не в нормална подложка, а в много дълбок съд, около 1/3 от височината на самата саксия, поливам обилно, и му е добре така.

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 756
Здравейте, мога ли да си спася Алоето. Зимата нещо не им се отрази добре, явно не бяха в подходящи условия. Не ги поливах често, незнам защо са в този вид. Долните листа са им меки, вътрешните-не. Но цвета им ме притеснява.Сега ги изкарах навън надявам се да се опреавят.

# 9
  • Мнения: 1 476
Днес съм решила да режа хризантемите. Препоръчват да се прави 2-3 пъти за да се сгъстят и да станат на топка. До сега не съм го правила и стеблата стават дълги, дори ги привързвам за да не се счупят. Вие подрязвате ли хризантемите си?

# 10
  • Мнения: 1 928
Здравейте, мога ли да си спася Алоето. Зимата нещо не им се отрази добре, явно не бяха в подходящи условия. Не ги поливах често, незнам защо са в този вид. Долните листа са им меки, вътрешните-не. Но цвета им ме притеснява.Сега ги изкарах навън надявам се да се опреавят.


Веднага го местиш на светъл прозорец и ще се оправи. Става така когато мястото не му хареса.
Благодаря за новата тема и за снимката. Отивам да пиша в темата за орхидеите. Слънчев ден от мен.


Хортензията явно е висока и за това стават дълги.









Така е лятото при нас

Последна редакция: сб, 06 апр 2024, 12:35 от ֍₰꙳꙳ Alisa ꙳꙳₰֍

# 11
  • Мнения: 1 111
Много красиви цветя показкате!

Аз съм съвсем нова в тази тематика но идвам да ви покажа скромния резултат поощтрението  тук да садя смело луковички през декември.


Бях засадима само 3 луковички от жълтите, но те се оказаха щедри и имам 6 от тях. Лилавите си бяха 3.


Зюмбюла догодина в по-големи саксии ще га садя. Не ми се получи освен тези двете. Но в бялия няправо се влюбих. Ще го запазя надписан като прецъфти.

# 12
  • Мнения: 2 901
Флоксче, благодаря за новата тема HugPurple Heart! Страхотно време е при нас, слънчево и топло и птичките пеят








# 13
  • Мнения: 5 384
Хризантемите понякога ги режа по веднъж, понякога не, все стават високи и полягват ако не ги вържа. Може да пробвам тази година да ги подрежа два пъти.

# 14
  • Карлово
  • Мнения: 4 651
Тези петунии са от миналата година. Зимуваха на двора.

Общи условия

Активация на акаунт