Отговори
# 765
  • Мнения: 4 781
сте прави за паралелки насочени към информацонните технологии, и на мен ми се струва, че в София има много и балове шарени Simple Smile
И повечето са "проформа" Wink

# 766
  • София
  • Мнения: 18 151
Мисля, че това с упоменаването на приема по първо,второ , трето или пето желание се  среща най-често във форума, не навън. И то след първо класиране. Да, има го моментът с хвалбата, хората са щастливи и просто всеки различно изразява радостта си, но го има и информационния елемент. При пост за прием по 1 желание става ясно, че играта за потребител Х е  свършила.  В група, в която хората пишат и споделят един с друг от  примерно 12-13 години, си има и най- искрени поздравления за постигнатото. Точно същия смисъл би носил и пост, че детето на   потребителя Х е прието в най-желаното училище/паралелка. Написалите, че са приети по второ, трето и т.н  пък споделят (ако искат) дали детето ще се запише или продължава на второ класиране да гони  най-желаното.И така другите ги подкрепят, стискат палци, чакат трепетно с тях класирането и се радват, когато децата са мръднали нагоре до най-желаното.

# 767
  • Мнения: 3 609
Аз нямам проблем някой да се похвали, браво. Но аз като съседка никога няма да се сетя да питам кое по ред е било желанието.
А за усилията, днес ще им връщат тестове по история. Положи кански усилия, знаеше, но едва ли ще има повече от 3. И на въпрос да се опише политиката на Демократически сговор ако е устно, ще каже, но трудно ще се изрази писмено. Пък тази година госпожата изпитва само писмено. И тогава ще се успокояваме, че все ще има училище, та макар и с компютри.

# 768
  • Мнения: 913
laurentin, този урок по история за правителствата е обяснен безобразно Simple Smile В смисъл - аз ще го разбера, но децата трудно вникват в телеграфната информация с терминология за държавно управление.

# 769
  • Мнения: 12 463
Поредността на желанието има чисто психологически ефект за дете и родители, защото ако е записало на 10-15 желание най-често просто са писали нещо компромисно и детето не учи с желание. Това при да кажем 50-60 парелелки в града. Или сравнено със София - да се класира някъде на 100-150-то желание... За мен говори за неправилно ориентиране спрямо възможностите на детето.
Защото няма как в град с 20 училища да пишеш девет, за 5-6 от тях да е ясно, че няма как да ти стигне балът, защото детето е с 220, пък там минималният е над 350 и след това да си щастлив. Защото реално гимназистът казва "Аз не исках това училище/ тази специалност, но тук ме записаха/ приеха".

# 770
  • София
  • Мнения: 6 030
А , те големи деца за университет го казват това  "тук ме приеха и затова това уча", та за 7-мо класници Cold Sweat
Не е на живот и смърт, да , но някои деца така го приемат чак се плаша...
Чух изречение: "Нямам план Б .... Туес или смърт !  "от еднo дете в училището ни.. направо тръпки ме побиват хора, знам че не се шегува това дете, винаги има над 95 точки на пробни... Anguished

# 771
  • Мнения: 913
Мислите ли да оставите на децата 1-2-3 "празни" дни абсолютна почивка преди първия изпит?

# 772
  • Мнения: 3 175
Мислите ли да оставите на децата 1-2-3 "празни" дни абсолютна почивка преди първия изпит?

От Регалия посъветваха, че не е добра идея. Само споделям информация. Не че трябва да правят пробен изпит вечерта преди НВО, но като цяло отпускането преди изпит не е добра идея, особено за тези, които по-трудно се съсредоточават и мобилизират. Всеки си решава според неговото дете, естествено.

# 773
  • Мнения: 8 311
Мислите ли да оставите на децата 1-2-3 "празни" дни абсолютна почивка преди първия изпит?
Като минала по този път ще кажа, че идеята изобщо не е добра.
Сами ще видите сега след дългите празници и после след почивката в края на май (матурите, когато не учат), как децата ще загубят част от темпото с което работят в момента. И отпускането вече ще е факт.
Ако сложите и още някаква почивка, по-вероятно е съвсем да се отпуснат и това да има отрицателен а не положителен ефект.

# 774
  • Мнения: 12 463
Аз обмислям, да, стига наборката да се съгласи. За мен е безумно във вторник да е на училище до 18:30 и в сряда да се яви на изпит.

# 775
  • у дома
  • Мнения: 7 166
Детето ми преди 4г искаше една-единствена паралелка-добре че сме в провинцията и изкара бал ,който беше в първите 5 деца в града ни,та си писахме едно единствено желание.

А как разбрахте как се позиционира с бал-а спрямо другите деца?
От статистиката на РУО след излизане на резултатите.

# 776
  • Мнения: 941
Недомислено от страна на училището 7. клас юни месец да ги сложат втора смяна. Моето дете мина по този път, но в 7. клас бяха изчислили юни да са първа смяна и последните два дни преди НВО-тата бяха най-забавните и свалиха напрежението за самите изпити, защото учителите бяха толерантни и освен по БЕЛ и математика другите в тези два дни не ги закачаха, обсъждаха си какво ги вълнува и се забавляваха заедно. Моето дете искаше да си ходи, за да не стои вкъщи сама и да трепери и да се самонавива.

# 777
  • Мнения: 269
Аз мисля да не ходи на училище 27-31.05.
Ще сме при баба му и дядо му. Физика, математика и БЕЛ.
После 17 и 18.06 също. Може само за БЕЛ да го пускаме.
Нещо такова ми се върти в главата.
jsed сподели, че нейнит син май-вече не бил сигурен за физиката. Чакам и аз да видя дали ще има смяна на желанието. Тия лещи нещо не му се нравят.
Обади се след пробния по мат в училище. Каза, че геометричната била трудна, но той май, я измислил. Чудно ми е дали ще дадат статистика от училището за резултатите.
Утре БЕЛ. Най се вълнувам за преразказа. Да видим дали ще е вдигнал от 22 точки след упражненията които правихме.

# 778
  • София
  • Мнения: 342
Не мисля да я спирам от училище преди НВО. Предпочитам да стои активна и съсредоточена. Разбира се ще променя решението си ако ми се струва болна, преуморена, отегчена или нещо друго.

# 779
  • Мнения: 263
Приятели, минали по този път, ме посъветваха да я спра седмица преди това. Първо гарантираме, че ще е здрава (в границите на разумна гаранция, ясно е, че 100% няма как да се подсигури, все пак сме още трима вкъщи). Второ, не да е почивка,  а да прави по два модул 1 сутрин по единия предмет и два следобед по другия.
Моето толкова зор с този френски, а вчера преди да си легне заяви, че ако не е във френската, не държала да го продължи и резервните варианти ние да ги изберем. Е, аз ли ще ги уча тези езици? Та малко шах с пешката. Но иначе разгледах малко по-подробно точно какви са вторите езици на паралелките с френски и освен ФЕГ,  само в 18то и 12то има с различен от руски. Та доста намаляха опциите. А на 12то за френски балът малко нисичък за френската паралелка. Та вече се чудя. Но поне се надявам това да е "най-лошият" вариант за нея. Надявам се и това подметнатото вчера, да не го мисли наистина. Че аз веднага бих избрала немски, но тя е с френски и английски до момента, та...
Едит: Брат й кандидатства след 4 клас миналата година. Не го спряхме от училище, той не пожела.

Общи условия

Активация на акаунт