Аблация на сърцето -12

  • 3 772
  • 138
  •   2
Отговори
# 90
  • Мнения: 218
Чудесно, значи имате терапия. Точно същата на мен грам не ми повлия, както и че щях да пукна от ритмонорма, но някой хора се влияят и им помага.

# 91
  • Мнения: 54 819
В Пловдив е д-р Джинсов, той също прави аблация.

# 92
  • Мнения: 7
В Пловдив е д-р Джинсов, той също прави аблация.
А Девичка ако ще ходя на аблация ще е при някой доказал се доктор с години стаж 🥇

# 93
  • Мнения: 218
За Трайков има часове за 2025, Шалганов както разбрахме не приема, остават Протич и Джинсов, да се види какво е положението при тях. Няма и един файтон хора са електрофизиолозите хирурзи.

# 94
  • Мнения: 54 819
Но защо точно за д-р Трайков ще се чака за час? Запишете си за някой от екипа, те са наясно също.

# 95
  • Мнения: 331
В Пловдив е д-р Джинсов, той също прави аблация.
А Девичка ако ще ходя на аблация ще е при някой доказал се доктор с години стаж 🥇
За Трайков горе е намекнато, че не се справи добре.... Някои млади лекари се стараят много и не са за подценяване. Някои лекари са просто навикани, че кой знае колко са добри, а всъщност и другите се справят като тях. Тези като Трайков и Шалганов създадоха за месеци напред опашки и гордеят с това.

# 96
  • Мнения: 218
Аз не се и редих за Трайков и Шалганов. Има нещо, от което много ме е страх - свръхпретоварени и преуморени лекари. Ами те са човешки същества все пак... А и след Ковид ритъмните нарушения зачестиха и тези лекари имат в пъти повече пациенти.

# 97
  • Мнения: 331
Аз не се и редих за Трайков и Шалганов. Има нещо, от което много ме е страх - свръхпретоварени и преуморени лекари. Ами те са човешки същества все пак... А и след Ковид ритъмните нарушения зачестиха и тези лекари имат в пъти повече пациенти.
Аз искам да споделя нещо, което не се отнася към темата..... Избрах за една операция (махане на бучка за биопсия) много авторитетен професор с много голям наплив на пациенти при него, но аз чаках, защото е търсен. По време на прегледа бързаше, претупваше нещата, не разгледа добре документи, изследвания и много ме обърка, навреди ми. Та има много прохождащи лекари, но са страшно амбициозни и старателни.

# 98
  • Мнения: 218
В тази връзка аз следя канала на д-р Шахин - кардиолог, млад, прохождащ лекар. Ами много е старателен и всичко обяснява. Светилата и те са хора и те имат 24 часа като всички хора на планетата.

# 99
  • Мнения: 442
Сега погледнах, че първият свободен час при Шалганов е след месец

# 100
  • Мнения: 4
Здравейте, току що разбрах, че манипулацията за катетърна аблация на дъщеря ми е насрочена за 07.06. Тя е с надкамерна тахикардия, на 8 години е. Знаете ли след процедурата дали има някакъв период, където ще трябва да стои вкъщи, под наблюдение?

# 101
  • Мнения: 442
Здравейте, току що разбрах, че манипулацията за катетърна аблация на дъщеря ми е насрочена за 07.06. Тя е с надкамерна тахикардия, на 8 години е. Знаете ли след процедурата дали има някакъв период, където ще трябва да стои вкъщи, под наблюдение?

Не зная дали има по-различни срокове за възстановяване при децата. На мен ми дадоха 1-седмичен болничен, в който реално влизаха и трите дни престой в болницата. Предупредиха ме само известно време да не вдигам тежко и да не се натоварвам физически. Всичко ще бъде наред, не се притеснявайте! Там са едни от най-добрите специалисти в страната и детето ще е в сигурни ръце! 🍀

# 102
  • Мнения: 54 819
Успех на детенцето! Flowers Four Leaf Clover
Няма специален режим и ограничения. Само за тежко, но тя е малка и няма да вдига.

# 103
  • Мнения: 410
Един месец чакане за преглед при професор Шалганов не е много. Аз например чаках 45 дни в началото на годината. И чакането си заслужаваше. Имам предвид резултатите от аблацията сред това.
А относно свръх натовареността при лекарите - електроаблацията е планова процедура и поне в НКБ се извършват максимум по две аблации на ден. И преди Ковида, и сега. Поне такива са личните ми наблюдения.
Първата ми аблация беше преди 4 години.
Тя беше извършена от млади амбициозни лекари, които се редуваха по време на аблацията, че беше много дълга, но резултатът не беше много успешен... Тогава на аблацията присъстваше и светило - професор Балабански, но той само даваше особено ценни указания (ОЦУ) по микрофона от съседната зала с мониторите.
А сега Шалганов проведе лично цялата процедура и според мене действаше много по-уверено, точно и бързо в сравнение с младите амбициозни лекари. Независимо че процедурата беше много продължителна -над 4 часа. Или казано по друг начин - според мене той откри и отстрани много повече точки (зони) с повишена проводимост (нисък импеданс) отколкото отстраниха при първата аблация.

Последна редакция: вт, 21 май 2024, 12:36 от Stilgar

# 104
  • Мнения: 370
Аз нямам против да чакам и три месеца. И половин година. Но в момента съм в тежка криза. Дори сега пак усещам дълги паузи. Нещо странно и нетипично става и съм много уплашена. Според мен, в такива случаи (ще се повторя), трябва да има спешност, ако ще за сметка на пациенти, които не са с такава. Или да се предвижда такава възможност, например на ден да имат предвиден час и за по-спешни пациенти.
А за другото не съм съгласна - не бих искала, ако имам разбира се избор, да се записвам при млад лекар. Веднъж в живота си допуснах тази грешка и цял живот страдам от това. А това е сърце. Не е нещо друго... Нямам право да си правя експерименти. И бих предпочела човек с опит.
Та... Последно. Да разбирам ли, че Трайков е прехвален, а Шалганов е по-добрия избор? Аз не че имам избор. Записала съм за Шалганов. Друг е въпросът, че не знам как ще изкарам до 24 юни, когато ми е даден часът.

Общи условия

Активация на акаунт