Аблация на сърцето -12

  • 5 568
  • 207
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 3 033
Пулса ми е 60-80 удара в минута- като не знаех, че съм “нередовна”, не съм мерила и пулса

# 136
  • Мнения: 373
Здравейте, извадих късмет, че ми записаха час за доц. Трайков за другата седмица. Явно някой се е отказал.
Направих си и дълъг холтер - 5 дни записа. Но бих искала, ако някой от вас разбира, защото на мен нищо не ми е ясно, да ми помогне да разчетем резултатите.
Интересуваме какво значи пълна компенсаторна пауза? И съответно видовете аритмии и това морфология на ПДББ какво е...
С други думи, разчитането на холтера налага ли спешно да се запътя към кардиолог или мога да изчакам до прегледа? Съответно сериозни ли са тези прескачання и степента на опасност, според вашия опит!

# 137
  • Мнения: 41
Здравейте, извадих късмет, че ми записаха час за доц. Трайков за другата седмица. Явно някой се е отказал.
Направих си и дълъг холтер - 5 дни записа. Но бих искала, ако някой от вас разбира, защото на мен нищо не ми е ясно, да ми помогне да разчетем резултатите.
Интересуваме какво значи пълна компенсаторна пауза? И съответно видовете аритмии и това морфология на ПДББ какво е...
С други думи, разчитането на холтера налага ли спешно да се запътя към кардиолог или мога да изчакам до прегледа? Съответно сериозни ли са тези прескачання и степента на опасност, според вашия опит!

Щом часа ви е за другата седмица със сигурност няма нужда да се запътвате спешно към друг кардиолог, това са просто екстрасистоли, описани с медицинска терминология, след всеки екстрасистол следва компенсаторна пауза, ПДББ е някакъв бедрен блок, как протича импулса, това си го гледат електрофизиолозите...

# 138
  • Мнения: 415
Най-отдолу в заключението има препоръки за терапия с Магне Б6 - т.е. Магнезий с витамин B6. Не съм медицинско лице, но според мен няма нищо застрашително, иначе щяха да ви насочат към спешно отделение.

# 139
  • Мнения: 117
Здравейте,
Благодарение на вашите съвети вчера минах преглед при Протич и вече съм с назначена Аблация за 14.06 ☺
Останах с добри впечатления за сега от него. Надявам се всичко да мине по план.

# 140
  • Мнения: 41
Здравейте,
Благодарение на вашите съвети вчера минах преглед при Протич и вече съм с назначена Аблация за 14.06 ☺
Останах с добри впечатления за сега от него. Надявам се всичко да мине по план.

Rossito0,  ще чакаме да споделиш резултата! Успех, доктора е много спокоен и внимателен, в сигурни ръце си!

# 141
  • Мнения: 55 060
Ще стискаме палци, Роси! Flowers Four Leaf Clover
Да минава леко и бързо!

# 142
  • София
  • Мнения: 428
Навремето бях питала как протича преглед/консултация с електрофизиолог. Ходих на второ мнение и разликата в прегледите между двата е голяма, усещането с което оставах след всеки от тях, също.
Преглед 1 - д-р Стоянов, НКБ - разговор за мен и това как протича аблацията. Съвет да се направи аблация защото със сигурност ще се повтори и довиждане.
Преглед 2 - д-р Бойчев, Токуда - разговор за мен, съвети за съпътсващия ме проблем, обяснение за аблацията, ЕКГ, кръвно, слуша ме със слушалки. Съвет да се направи аблация, със сигурност ще се повтори, изписа ми терапия за кръвното. Даде ми съвет да потърся решение за проблема си, заради който не мога да направя процедурата, докато го имам.
От доктор Бойчев останах възхитена, страхотен е, имаше нещо различно, което го нямаше при Стоянов. Иначе и двамата сигурно са добри специалисти.

# 143
  • Мнения: 347
Искам да се прегледам при професор Кътова. Има ли някой мнения за нея?

# 144
  • Мнения: 55 060
Електрофизиолог ли е?

# 145
  • Мнения: 347
Електрофизиолог ли е?
Не, професор по неинванзивна кардиология. Искам да ми види сърцето.

# 146
  • Мнения: 55 060
Тук коментираме ритъмни нарушения и електрофизиолози.
Може би друга тема за сърдечни заболявания ще ти трябва.

# 147
  • Мнения: 69 350
Няма др.тема...аз ви чета от няколко месеца, информативно...
Че и аз съм с рроблем неясно точно какъв..и майка. За майка в епикризата от тук пише тахи бради симптом и др неща, двама лекари тек спорят какво й е. Записахме час в трета градска в София..това НКБ ли е, или ? Трудно ми е с тия софийски болници, центрове, филиали със старо и ново име..каша...

# 148
  • Мнения: 55 060
Да, НКБ е Трета Градска.
При кой лекар, Тет?

# 149
  • Мнения: 69 350
Който е на смяна. Никой конкретно. Тя майка се е обаждала и записала час.
Пейсмейкър споменаваха тук..това значи че е проводно нарушение ли, тоест електрофизиолог да настояваме май? Тя трудно я убеждавам, не ме слуша много...ама който и да е, все ще знае повече от нашите тук.

Общи условия

Активация на акаунт