Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари - 58

  • 66 970
  • 685
  •   6
Отговори
# 330
  • Мнения: 15 440
Тайне, семенцата приличат на елда(гречка). Мисля, че е зелена елда.
Аз наскоро "открих" елдата и съм очарована от нея. Засега фаворит ми е запечената(кафява) елда, вкусна е и е идеална за салати.
Скрит текст:
Пп Ти как си миличка, възстановяваш ли се. Пожелавам ти много здраве. Hug Heart
Честити празници, момичета.
Както винаги представяте чудни гозби.
Мен напоследък ме мързи да снимам моите творения(то и не съм се разготвила кой знае колко) и не поствам в темата, но си ви чета и се наслаждавам на вкусотиите ви.

# 331
  • Мнения: 1 348
На мен ми заприличаха на кедрови ядки, счукани. 🤔
Само това съм снимала напоследък 🫣

Последна редакция: ср, 08 май 2024, 10:05 от Queensmother

# 332
  • София
  • Мнения: 15 503
Тайне, семенцата приличат на елда(гречка). Мисля, че е зелена елда.
Аз наскоро "открих" елдата и съм очарована от нея. Засега фаворит ми е запечената(кафява) елда, вкусна е и е идеална за салати.
Май си права, най-много прилича  на зелена елда. Мерсиии!

# 333
  • Мнения: 636
Винен кебап и картофени кюфтета

Козунаците от Великден

# 334
  • Русе
  • Мнения: 1 880
Чудни козунаци, яйца и всякакви апетитни ястия сте показали. И при мен същите неща и едни меденки.




# 335
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 543
Хрупкави магданозени банички

# 336
  • София
  • Мнения: 3 527
Импровизация на пица (арабски питки, прошуто крудо, някакво твърдо сирене изостанало в хладилника, малко топено сиренце, великденски яйца)- вкусно

# 337
# 338
  • Мнения: 6 917
Преди Великден направихме домашна наденица за печене по рецепта на Дзверски вкусно. Вакуумирах и прибрах във фризера.
Снощи изпекох във фурната. Ммм, много вкусно. Направих салата със зелена салата, репички, краставици и яйца, останали от Великден. Зелената салата и репичките са мое производство 😊

# 339
  • Мнения: 542

Солен кекс с луканка, кашкавал и сирене.

# 340
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 406
Честити лични празници на всички, които пропуснах да поздравя!

След дълга празнична почивка се завърнах с домашен крем с горена захар


Паста импровизация с каквото имам


Яйцата от Великден




Лозови сарми с новите листа, кайма и много градински зеленийки


И мляко с ориз

# 341
  • Мнения: 15 440
Хъш, сигурно цял живот ще ми се сърдиш, но сармите се завиват наобратно. Винаги върху грубата част (жилките) се поставя плънката, а нежната част е отгоре. За да ти е по лесно разстели нежната част върху дъска за готвене, постави плънката върху грубата част и завий. Моля, не се сърди, това е просто съвет. И ще имаш съвършените сарми. Сигурна съм, че твоите са вкусни, просто не са завити правилно. Извини ме за съвета.

Последна редакция: чт, 09 май 2024, 08:32 от Джаста Праста

# 342
  • Мнения: 308

Най-добрата паста, която някога съм приготвяла у дома - с печен сос от чери домати, чесън, мед и зехтин, сервирана с трохи от пармезан и босилек. Семпла и убийствена на вкус.
И салата Капрезе.

# 343
  • Мнения: 80

Най-добрата паста, която някога съм приготвяла у дома - с печен сос от чери домати, чесън, мед и зехтин, сервирана с трохи от пармезан и босилек. Семпла и убийствена на вкус.
И салата Капрезе.


Изглежда страхотно пастата. Чери доматите с чесъна, меда и зехтина ли се пекат, и ако да, горе долу колко време им трябва? Благодаря предварително!

# 344
  • Мнения: 308
Да, слагам в тавичка повечко чери домати, една цяла глава чесън, поръсвам със сол, зехтин, черен и малко лют червен пипер и лъжица мед. Пека до готовност, около 40 минути, пасирам и изсипвам в тиган малко да се сгъсти соса. Накрая добавям риган.  Сварените спагети заливам със соса, а отгоре поръсвам с пармезан и босилек, които съм пасирала с чопъра.

Общи условия

Активация на акаунт