Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари - 58

  • 51 626
  • 545
  •   3
Отговори
# 405
  • там където има винаги вятър
  • Мнения: 2 409
Извънредно, защото миналата седмица ми се стори че шушулките са малки. Сега в събота като го видях, лошо ми стана...по нашия край му казваме че е задъртял Smile

Лазаня.

Пак салата.

Добруджанки.

Първото сладко от ягоди/евтини ми се сториха за това време на годината - 4.50кг/Нашите са малко и си ги ядем.

Имаше пак печено агнешко и дроб сарма, че на мама момчето не можа да си дойде за Великден, пиле с грах за неядящите го, супи 2 вида, леща. Прибирах магданоз, копър, бланширах останалия черен боб ...Имам чувството че 5 дни готвих. На Великден не ми беше толкова натоварено. Rolling Eyes

Последна редакция: пн, 13 май 2024, 11:50 от mama iasi

# 406
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 501
Палачинки с малко пълнозърнесто брашно и мед, и свинско с картофи в слоукукъра


# 407
  • Мнения: 2 939


Лазаня

Кекс с боровинки

# 408
  • Варна
  • Мнения: 725
Любимото ни пилешко с ориз и 🥗:


  Бутерки с болонезе:

# 409
  • Мнения: 1 920
С печено пиле с картофи и бира нагостих семейството днес. Продуктите бяха домашни и вкусът се получи чудесен. 😋☺️👩‍🍳🍲
https://inthebeniskitchen.com/2024/05/13/%D0%BF%D0%B5%D1%87%D0%B … 0%B8%D1%80%D0%B0/

# 410
  • София
  • Мнения: 15 486












Последна редакция: пн, 13 май 2024, 22:37 от Тайна

# 411
  • Мнения: 9 230
Ох, чушките на Тайна окапах се

аз на АФ едни пълнени гъбки


крем лимонов моя измислица мноого кофти снимка


спанак,гъби,сирене,яйца

това е ясно


и питката до припад😉

# 412
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 400
Вчера пекох агнешко, но като имам гости нищо не снимам. Все не стига време за снимки Grinning
Но, имам за показване от днес зелен боб


Една запеканка от тиквички, вдъхнових се от рецепта на Бени за овесените ядки и домати отгоре, иначе аз си я правя с кисело мляко.


Солен кекс с моцарела, нямам друго сирене и стана сплескан с моцарела, но вкусен


И десерт

# 413
  • Под сянката на разлистените кактуси
  • Мнения: 1 443
Здравейте, момичета! Много рядко слагам вече нещо, защото сме на диета и рядко ядем Joy Но ви следя редовно!
Но направих парти - изненада за рождения ден на много добър приятел и се скъсах от готвене и приготвяне, затова да се похваля. Снимките са ужасни, но хората вече бяха дошли и успях да щракна нещо в цялата лудница

Шкембенцето на най-добрия приятел на мъжката Туна, който вече е заел позиция до масата, виждат се мезенца, сармички, солена палачинкова торта, лимонов сладкиш, сладкиш с ябълки, питка



Салати зелена и домати и краставици, цвекло и моркови, снежанка, руска, пълнени яйца, кьополу, баница



Дроб сарма, имаше и агнешко печено, оглозгаха го докато се сетя да снимам



Тортата на рожденика, който е много добър и винаги помага на всички, затова му сложих кученцето, което винаги се притича на помощ Grinning Ягоди и маскарпоне с ванилови блатове



Уф, остарявам явно, зор видях...Вчера реанимирах на дивана цял ден...А, да кажа, че бяхме около 30 души, да не си помислите, че много ядем...

# 414
  • Мнения: 537

Детето пожела спагети с доматен сос и малки кюфтенца (мъжът ми ги приготви) и понеже беше направил страхотен сос аз си изпекох патладжан на хартия във фурната.


Домашна лимонада -лимон,ягоди, мента и малко мед.

# 415
  • София
  • Мнения: 11 740
КИПЪРСКА РЕЦЕПТА ЗА ПЪЛНЕНИ ЧУШКИ СЪС СОС
.............Тази рецепта я видях при Мария от Кипър,  така си я наричам, много я харесвам, като кулинар и съм ползвала много нейни рецепти и винаги са с прекрасен резултат, така и тук. Ясно е, че чушките ще са пълнени ,но новото е  соса, заради него ги завъртях и по думите на Мария няма другаде такъв вкусен сос, и е вярно.

ФРЕНСКИ КОЗУНАК - FRENCH BRIOCHE
.................Много подвеждащо заглавие има тази рецепта, но  винаги изписвам всичко, както е дадено, много рядко правя промени било на заглавие на рецепта или промени в самата рецепта, или ако съм направила някаква промяна в самата рецепта то тя е незначителна.
Тази рецепта си е точно за френски бриош и това си е.........................



https://cookwithmarcheva.blogspot.com/

# 416
  • Мнения: 6 047
Таратор с репички и цвекло

# 417
  • София
  • Мнения: 1 004
marchеva14, и аз много харесвам блога на Мария и честичко го наглеждам ( живяла съм в Кипър и имам носталгия към всичко свързано с този остров) . Ще ги пробвам задължително тези чушки.

При нас няма време за никакви снимки.
Отчитам се с едни мариновани пилешки филенца с опит за чипс от батат

Скрит текст:

Последна редакция: вт, 14 май 2024, 13:07 от placebo7

# 418
  • София
  • Мнения: 11 740
marchеva14, и аз много харесвам блога на Мария и честичко го наглеждам ( живяла съм в Кипър и имам носталгия към всичко свързано с този остров) . Ще ги пробвам задължително тези чушки.
..................
Скрит текст:
Да, хубав блог има Мария, освен това е и много приятна и винаги отговаря при зададен въпрос, а Кипър.....оооо, била съм само веднъж и ми е любимо място, голяма красотица е там,  имат едно вино, Командария, което е на световно ниво и е запазена марка на Кипър, няма такова никъде по света, любимо ми е. Кипър ме грабна   веднага със стъпването на кипърска земя.

# 419
  • Русе
  • Мнения: 1 862
Аспержи сотирани с варени яйца и настъргана моцарела, и с копър и балсамова редукция с манго




И някакъв първи опит за рамен, доста наблъскана купичка

Общи условия

Активация на акаунт