Качествена дограма - 4

  • 1 200
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 365
Здравейте! И на мен ми предстои смяна на дограма на малък апартамент в стар панелен блок,като избора ни е между Кьомерлинг, Трокал  и Века. Апартамента е южен и през целия ден е огрян от слънце  В сегашното положение 2024 кои са най-добре като качество? Знам,че сегашното качество не е толкова добро като на дограмите преди 10/15г. Но всеки отговор на хора сменяли дограма скоро 2023/24г - от кои марки сте доволни и от кои не? Благодаря предварително на всички включили се в питането ми Simple Smile

# 16
  • Мнения: 6 297
Здравейте! И на мен ми предстои смяна на дограма на малък апартамент в стар панелен блок,като избора ни е между Кьомерлинг, Трокал  и Века. Апартамента е южен и през целия ден е огрян от слънце  В сегашното положение 2024 кои са най-добре като качество? Знам,че сегашното качество не е толкова добро като на дограмите преди 10/15г. Но всеки отговор на хора сменяли дограма скоро 2023/24г - от кои марки сте доволни и от кои не? Благодаря предварително на всички включили се в питането ми Simple Smile
Kьомерлинг 88+ и Трокал са еднакви. Не знам сега, дали състава на пластмасите е днакъв. Сяпоред вносителите на първите, техните профили няма да ожълтеят. Няма как да го разбера, защото сме с алуминиеви капачки от външната страна. Преди около месец ни монтираха и Трокал 88 без капачка, но във времето как ще е не е ясно. Най-много ми хареса като визия, изработка, цена и като показатели (поне на хартия).

# 17
  • Мнения: 1
Здравейте,
благодаря за споделената информация.
Имам къща на село и ще сменям старата дървена дограма.
Спряла съм се на АЛУПЛАСТ ИДЕАЛ 4000 -
двоен стъклопакет - 70 мм
5 камерна
стъкло бяло К.
обков МАКО или РОТО
Моля за Вашето мнение

Последна редакция: вт, 23 апр 2024, 18:31 от iteia

# 18
  • Мнения: 365
Те верно са еднакви,дори хората,контактните лица са едни и същи на фирмите Трокал и Кьомерлинг.  Моделите също,продуктите,които предлагат също. Сайтовете им 1:1 - никаква разлика. Хмммм...

# 19
  • Мнения: 6 297
Те верно са еднакви,дори хората,контактните лица са едни и същи на фирмите Трокал и Кьомерлинг.  Моделите също,продуктите,които предлагат също. Сайтовете им 1:1 - никаква разлика. Хмммм...
Излизат от един завод, но както казах уж на по-скъпия Кьомерлинг съставът е различен и с повече добавки и т.н.

# 20
  • Мнения: 41 046
Към седем години съм с Трокал, троен стъклопакет. Не мога да кажа за пожълтяване, защото е цвят "златен дъб", но не се е разхлопала, не духа, не е провиснала... Не виждам какво повече мога да искам. А да, зимата почти не пускаме парно и не ни е студено.

# 21
  • Мнения: 365
Аз след 2 дни разговори и проучване се разколебах доста. А преди малко намерих и това - което още повече ме натъжи и отчая.

https://city-comfort.com/%D0%B1%D0%BB%D0%BE%D0%B3/%D1%81%D0%BF%D … D1%80%D0%BD%D0%B0

Някой питаше/казваше че не е чувал за Profine на питане на някой за между стълбищен прозорец на блок с дадена оферта за сума над 4К.

# 22
  • Мнения: 6 297
Аз след 2 дни разговори и проучване се разколебах доста. А преди малко намерих и това - което още повече ме натъжи и отчая.

https://city-comfort.com/%D0%B1%D0%BB%D0%BE%D0%B3/%D1%81%D0%BF%D … D1%80%D0%BD%D0%B0

Някой питаше/казваше че не е чувал за Profine на питане на някой за между стълбищен прозорец на блок с дадена оферта за сума над 4К.
Тези сме ги дъфкали. Пълна измишльотина. Махнали са ги от списъка с дистрибуторите и после писали злобни коментари...

# 23
  • Мнения: 68
Привет! Пак съм аз Relaxed
Научих от вас, че трябва да си искам транспортен профил (и не само това, де, много научих от вас и безкрайно ви благодаря за всички съвети и мнения, които давате Flowers Bouquet) и си го поставих в изискванията за оферта. Гледам, обаче, че ми е заложен по целия периметър на дограмата. Замислих се, че може би е свързано с изолацията, но не съм сигурна, затова моля за вашето мнение - има ли смисъл от това или просто искат да ме натоварят в сметката?
Благодаря!

# 24
  • София
  • Мнения: 757
Моля за координати на добър и коректен майстор за алуминиева дограма. Става дума за много големи отвори, и да може да се справи. Благодаря предварително.

# 25
  • Мнения: 6 297
Привет! Пак съм аз Relaxed
Научих от вас, че трябва да си искам транспортен профил (и не само това, де, много научих от вас и безкрайно ви благодаря за всички съвети и мнения, които давате Flowers Bouquet) и си го поставих в изискванията за оферта. Гледам, обаче, че ми е заложен по целия периметър на дограмата. Замислих се, че може би е свързано с изолацията, но не съм сигурна, затова моля за вашето мнение - има ли смисъл от това или просто искат да ме натоварят в сметката?
Благодаря!

Питайте ги!

Иначе при нас е само отдолу, но в едния случай дограмата е изнесена на външния ръб, по-добрият монтаж, и после е монтирана изолацията "пред" нея. Изолацията не е необходимо да застъпва дограмата и няма нужда от транспортен профил. Ползва се Апо лайстна в ъгъла при обръщането и толкова.



а във втория случай отворите са предварително обърнати и имат фибран по периферията.


И в двата случая транспортен профил по периферията е излишен при нас, само долу.

Последна редакция: чт, 25 апр 2024, 14:20 от drago_2008

# 26
  • Мнения: 183
Моля за координати на добър и коректен майстор за алуминиева дограма. Става дума за много големи отвори, и да може да се справи. Благодаря предварително.
Аз поръчах от https://katina2000.bg/, но още не са ми ги монтирали. Ще мога да изкажа мнение по-късно. И моите прозорци не са от лесните.

# 27
  • Мнения: 68
Хиляди благодарности, Драго!
Да, на външен ръб ще е и при нас, много благодаря за онагледяването, нещо не можех точно да си го представя Relaxed

# 28
  • София
  • Мнения: 757
Моля за координати на добър и коректен майстор за алуминиева дограма. Става дума за много големи отвори, и да може да се справи. Благодаря предварително.
Аз поръчах от https://katina2000.bg/, но още не са ми ги монтирали. Ще мога да изкажа мнение по-късно. И моите прозорци не са от лесните.

Бързо ли стават? Кога ще ви ги монтират?

# 29
  • Мнения: 183
Моля за координати на добър и коректен майстор за алуминиева дограма. Става дума за много големи отвори, и да може да се справи. Благодаря предварително.
Аз поръчах от https://katina2000.bg/, но още не са ми ги монтирали. Ще мога да изкажа мнение по-късно. И моите прозорци не са от лесните.

Бързо ли стават? Кога ще ви ги монтират?
За около месец, ако профилите са налични. Зависи и от това, дали производителят на дограмата не е договорил някой голям обект и къщите в този случай не са им интересни ...

Общи условия

Активация на акаунт