Много боли, и с Вас ли е било така ?

  • 2 883
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Smallville
  • Мнения: 994
Мисля,че една жена с такава подкрепа от страна на семейството си,не би трябвало да се замисля дори за миг.Не е нормално да се държи така един мъж и както са ти казали и другите това няма да се промени,колкото и обещания да получиш,не се заблуждавай,след време всичко си потича отново и по същия начин.Дори и да ти се иска дълбоко в теб да запазиш семейството си,помисли какъв пример ще дадеш на детето си за семейство,може би знаеш,че децата несъзнателно търсят и създават като големи,същия модел на това,в което са израснали.Детето ти е малко и няма да има големи сътресения,пък и ти казваш,че той не се интересува много от него.Помисли,че и ти имаш право на щастие,не заслужаваш това отношение,всъщност никой не заслужава такова поведение.Успех Peace

# 16
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Така, като чета, май имаш 2 деца  - едното, което си родила и отглеждаш, и едно в нескончаема пубертетна възраст с всичките му трупания на бройки  newsm78

Няма ли да ти е по-лесно да отглеждаш само едно? Семейството ти те подкрепя, сестра ти знае истината, няма как "милия" да изкара, че си неоправдано ревнива.

Казваш имате бизнес и апартамент, но на чие име е. Започни прехвърляне веднага, ако е на ваше име, защото само остава и да делиш имот и бизнес с него. Консултирай се с адвокат и направи необходимото, но с мъдрост!

Твърдо заставам зад тази позиция. Дори и да се оправят нещата, хубаво е да знае кой дава хляба, и да се помъчи малко да се докаже като съпруг и баща. А не да лежи на гърба на жена си и семейството й, Thinking Naughty и да тича при маминка за отмора  Crossing Arms

Детенцето ви още е малко, но скоро ще започне да пита защо тати не иска да си играе с него и не му обръща снимание  Confused Какво ще му кажеш?  Confused

Много късмет ти пожелавам, ще имаш нужда от него, и дано намериш верния път! За себе си и за детенцето!   bouquet

# 17
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Не е лесно решението, което трябва да вземеш.
Не искам да те съветвам но все пак: помисли добре, говори с него, опитай отново- доколкото разбирам това е първият по- сериозен разговор който си провела.
НЕ бързай,
подкрепата на родителите е нещо много важно, но дали ще я имаш при един евентуален развод е друго нещо,
материалната независимост - също е от огромно значение
НО
идва момент когато се прибираш, и си сама вкъщи,
с проблемите - своите и на детето
Така че, преди да вземеш решение, мисли,
Върни лентата назад и потърси и сквоите грешки, анализирай неговите, и опитай да разговаряш

# 18
  • Мнения: 561
Имаш 2 опции в случая: 1/ да останеш с него или 2/ да го изгониш, като и двете може да са временни.
1/ Ако ще си го оставяш вкъщи /за какво не ми е ясно/ не е зле още веднага да започнеш работа в твоя си ресторант, като надлежно му обясниш, че няма основания да не те допуска там, а пък дали работата е тежка сама ще прецениш. И дори да прецениш, че е тежка, нали той за това ти е "мъж" - да ти помага в тежката работа!!! Вече там, сигурна съм, ще ти се изяснят много неща от така "разнообразната" му работа в съпровод на жени и алкохол. Може би това ще ти подейства като катализатор да вземеш необходимите решения. Ако той е решил наистина да се променя /нещо чудесно и ти го пожелавам, но защо ли не ми се вярва/ ще си тръгвате заедно или с редуване - една вечер той да остава с детето, една ти. Така и ти ще бъдеш точно толкова уморена и ще искаш да вечеряш и заспиваш /както прави хубавеца/. Да не говорим за положителните страни, че ще бъдеш сред хора, ще се запознаеш отблизо с работата и персонала. Между другото това е и една от причините той да не желае да те допусне там, /освен жените/ така упражнява контрол и власт над теб. Така и той ще се почуства татко на досега пренебрегваното си дете.
2/ Гониш го, но след добре премислени действия. Както ти казаха по-горе оправи си собствеността, доколкото разбрах баща ти ви е осигурил и дом и работа. Консултирай се с адвокат веднага, дори да си решила да му даваш шансове. Ако е обща собственост накарай съпруга ти да прехвърлите примерно ресторанта на детето ви /жилището най-вероятно при развод ще го оставят на родителя, който отглежда детето, т.е. ти/. Ако се заопъва за прехвърлянето му изтъкни доводите, че той трябва да помисли за добруването на детето, че утре както хойка може някоя жена да роди от него, че така ще се чувстваш по-сигурна, че така той демонстрира загрижеността си и обичта си ако не към теб, то поне към детето и бла-бла. Ако категорично отказва - ами то тогава изводите се налагат сами. Решавай и действай!! Но али-бали от сорта на ...страх ме е да остана сама, жал ми е за детето и него, той ще се промени може би, някога - това не е сериозно. Животът може да бъде чудесен и с мъж и без мъж, повярвай ми, преживяла съм го, но с мъж на всяка цена - е, т`ва вече не го разбирам.

# 19
  • Мнения: 1 771
2/ Гониш го, но след добре премислени действия. Както ти казаха по-горе оправи си собствеността, доколкото разбрах баща ти ви е осигурил и дом и работа. Консултирай се с адвокат веднага, дори да си решила да му даваш шансове. Ако е обща собственост накарай съпруга ти да прехвърлите примерно ресторанта на детето ви /жилището най-вероятно при развод ще го оставят на родителя, който отглежда детето, т.е. ти/. Ако се заопъва за прехвърлянето му изтъкни доводите, че той трябва да помисли за добруването на детето, че утре както хойка може някоя жена да роди от него, че така ще се чувстваш по-сигурна, че така той демонстрира загрижеността си и обичта си ако не към теб, то поне към детето и бла-бла. Ако категорично отказва - ами то тогава изводите се налагат сами. Решавай и действай!! Но али-бали от сорта на ...страх ме е да остана сама, жал ми е за детето и него, той ще се промени може би, някога - това не е сериозно. Животът може да бъде чудесен и с мъж и без мъж, повярвай ми, преживяла съм го, но с мъж на всяка цена - е, т`ва вече не го разбирам.

Ако нещата са на ваше име или дори твое след брака всичко е общо и ако той има деца от друга ще делят заедно с твоето, твоето наследство. Решението е всичко да се прехвърли на името на детето. Това е много важно независимо от сегашното ти решение. Не можеш да му имаш доверие, затова си оправи собственоста. И най добре консултация с адвокат.

# 20
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Не е лесно решението, което трябва да вземеш.
Не искам да те съветвам но все пак: помисли добре, говори с него, опитай отново- доколкото разбирам това е първият по- сериозен разговор който си провела.
НЕ бързай,
подкрепата на родителите е нещо много важно, но дали ще я имаш при един евентуален развод е друго нещо,
материалната независимост - също е от огромно значение
НО
идва момент когато се прибираш, и си сама вкъщи,
с проблемите - своите и на детето
Така че, преди да вземеш решение, мисли,
Върни лентата назад и потърси и сквоите грешки, анализирай неговите, и опитай да разговаряш



това е много вярно
помисли и над тези неща
много много много верни!

# 21
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Ако все още го обичаш, ще ти е много трудно да се разделите. И мисля, че той го знае и затова така прекалява. Защо не опиташ с временна раздяла? Не е гаранция, че ще помогне, но поне ще ти даде време да свикнеш и самата мисъл че има път назад ще те успокоява.А за теб съм сигурна, че ще успееш да се справиш. Имаш на своя страна младостта, подкрепа на близки хора и може би ще ти хареса да спрат тези постоянни поводи за тъга. Каквото и да решиш-бъди силна и мъдра и опитай да си обективна и да мислиш реално. Май сега си много наранена и е нормално, опитай да се отдалечиш от проблема и да си дадеш време за трезва преценка-какво искаш и може ли този човек да ти го даде?Желая ти успех каквото и да решиш

# 22
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
временна раздяла - само в краен случай ако си сигурна че ще издържиш
аз така плаших-  даже събирах на 2-3 пъти багажа
е най-на края мъжа ме взимаше вече на подбив
така че не си гърми патроните ако ще се върнеш на др ден

# 23
  • ...на брега на голямата река....и близо до морето
  • Мнения: 214
ОООООООо, мили Боже!
Да не ти стане навик да прощаваш?! fight gydi
Имаш жилище, подкрепа от родители да ти помагат за детето, не си сама, имаш близки.
Какво чакаш?! newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78
Остави го някъде другаде да му вървят номерата. Връщане назад - НЕ! smile3513
Нека се осъзнава на друг терен и там да плаче на глас.   smile3538 smile3537 Stuck Out Tongue Winking Eye     Ти трябва да бъдеш спокойна майка за детето ти. feeding
Що за любов към този.......съпруг?!   smile3527    Нека други го обичат af

# 24
  • Мнения: 597
такъв идиот никога няма да се оправи
може да обещава , да с екълне в лубов но пак ще се връща към старите си навици
всичко му е поднесено на тепсия а той дори елементарно уважение не проявява
разкарай го тоя паразит докато си млада и имаш шанс за по-добра вразка с мъж който ще те обича и уважава

# 25
  • Мнения: 1 350
Може би съм крайна,но мисля, че бракът ти е загубена кауза.Не знам до колко временната раздяла би била решение.Той няма да се промени!Разбирам болката ти и това,че държанието му е унижение за цялото ти семейство,но колкото по бързо приемеш мисълта,че и сега си сама,а не след това, толкова по-добре за теб.В  крайна сметка или няма да изтърпиш или с времето ще се примириш до пълно безразличие-в много семейства е така.Защо ти е да го търпиш такъв обаче,какво бъдеще виждаш за себе си и децата си?....Трябва ти време,нямаш за къде да бързаш....Всички искаме да вярваме,че това което ни се случва е само лош сън,но понякога кошмарите се оказват истина и колкото по-бързо това се схване,толкова по-добре...Що ти е да те прави на маймуна?!Покажи му къде му е мястото на тоя!!! Crossing Arms

# 26
  • Мнения: 236
ОООООООо, мили Боже!
Да не ти стане навик да прощаваш?! fight gydi
Имаш жилище, подкрепа от родители да ти помагат за детето, не си сама, имаш близки.
Какво чакаш?! newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78
Остави го някъде другаде да му вървят номерата. Връщане назад - НЕ! smile3513
Нека се осъзнава на друг терен и там да плаче на глас.   smile3538 smile3537 Stuck Out Tongue Winking Eye     Ти трябва да бъдеш спокойна майка за детето ти. feeding
Що за любов към този.......съпруг?!   smile3527    Нека други го обичат af
ПОДКРЕПЯМ!!!

Общи условия

Активация на акаунт