Раждане в Чикаго?

  • 3 357
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 154
Аз не знам дали ще съм ти полезна, защото въобще не съм наясно с пъблик ейд и различните видове социални осигуровки.
Включвам се само, за да ти препоръчам болницата, в която аз раждах преди по-малко от 2 год. Ето тази: http://www.advocatehealth.com/luth/
Живеем в Парк Ридж и болницата ми е на 5 мин. с кола от вкъщи. Но разстоянието не е единственото й предимство. Безкрайно съм доволна от обслужването, от персонала и особено от лекарката ми - както за консултациите, така и за самото раждане. Имат необходимата апаратура и оборудване, а неонатологичното им отделение е едно от най-добрите в града (дано да не се налага да се ползва, но все пак е от голямо значение). Затова и сега за втората ми бременност отново избрах същата болница и същата лекарка. Друго предимство е, че имат голяма и добра детска болница, от която можеш да избереш педиатър за бебето.
Ако имаш повече въпроси, с радост ще ти отговоря.
Желая ти успех с намирането на лекар и болница! Мисля, че повечето болници тук са добри, тъй че е малка вероятността да сбъркаш с избора  Peace

П.С. Сега видях, че и Траянка ти е препоръчала същата болница. Много се радвам, че мненията ни съвпадат и че и тя е останала доволна от персонала в LGH.

# 16
  • Мнения: 108
благодаря ви за линковете на болницата, момичета. разбирам, че наистина е добра, но както trayanka е писала, може и да не ме приемат, тъй като аз съм в по-напреднала бременност. по въпроса за здравната осигуровка - и аз точно гледах all kids и от това, което разбрах е, че имат програма за бременни жени, за която се кандидатства и веднага ти казват дали си одобрен Medicaid Presumptive Eligibility (MPE) Program и покрива разходите ти докато разгледат апликацията ти за Moms & Babies.  остава да намеря агент, който се занимава с това и да видя кои болници и доктори работят с нея.
trayanka, ти за Moms & Babies ли беше кандидатствала и не ти изплатиха това, което е било за 3 месеца назад? много неприятно, наистина. но най-важното е, че имаш едно здраво бебче и освен многото грижи около него, сега идват най-хубавите моменти Wink между другото и аз чакам момченце, така че скоро време пак ще се консултирам с вас, че от отглеждане на момчета и представа си нямам Rolling Eyes да са живи и здрави децата Hug

# 17
Аз раждах ето тук  http://www.edward.org/virtual_visit/vvmotherbaby.asp  в Naperville. Simple Smile
А за тези социалните застраховки за бременни статута е без значение и те одобряват почти веднага.Аз лично не съм с такава. Simple Smile

# 18
имат програма за бременни жени, за която се кандидатства и веднага ти казват дали си одобрен Medicaid Presumptive Eligibility (MPE) Program и покрива разходите ти докато разгледат апликацията ти за Moms & Babies. 

Точно това е част от Медикейд за която трябва да имаш зелена карта за да се класираш - нас ни отговориха за 2 дни като просто ни поискаха копия от зелените карти (каквито ние нямаме).

Както казва ТинаХрис трябва да има щатски програми, за които ще питаш в финансовия офис на болницата. При нас за да се класираме за такава трябваше да нямаме НИКАКВА застраховка - а нас унив ни задължава да имаме.  Освен това са доста стриктни с раздаването на тези пари - номерата с последните 2 чека не минават, искат копие от данъчната ти декларация и да опишеш всичките си средства, банкови сметки, коли всичко (и да го разпишеш). Но разпитай, не се притеснявай, Илиной може да е различно.

# 19
  • Мнения: 108
не споря и вярно, че предишният път като кандидатствахме искаха информация за абсолютно всичко - сметки, имущество, точно както си написал Travis, но ето какво пише на сайта на all kids:
You do not have to be a citizen or a legal immigrant to get MPE.
You do not have to have a Social Security number to get MPE.
ето и линк: http://www.allkids.com/pregnant.html
скоро ще имам отговор и на това от личен опит  Crazy и ще споделя.
стискайте палци Peace

# 20
  • Мнения: 31
az rodix predi godina tuk v chicago i sam mnogo dovolna njma ni6to ob6to s bg.na meni mi bjxa prepora4eli tozi doktor;joseph Furlin   melrose park,il tel;708 615 1100  'adresa e 1111superior street.poznavam kam 20mai4eta ot bg koito sa razdali pri nego i sa mnogo dovolni.

# 21
  • Мнения: 31
az polzvax zastraxovkata kid care,ima ofis na 2701 west lake street melrose park il , ta 6te te predvizat po barzata prozedura .trjbva da nose6 belezka ot lekar 4e si bremena i 4ekovi ot rabotata na teb i mazati.uspex.a zabravix tuk ima bg .dezka lekarka kazva se dr.vateva ,a tova i e telefona 773 385 80 29popitai nej.

Общи условия

Активация на акаунт