Пролет, птички, сбъднати мечти, греят вече две черти ! ~бебеправене 603~

  • 34 451
  • 1 075
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 273
Дух, позитивен е отвсякъде! Пожелавам хубаво ЧХГ и до финал! Purple Heart

Момичета, аз още чакам да ми излязат част от резултатите, но имам щитовидна и ще съм благодарна за мнение.

Скрит текст:

# 571
  • Мнения: 469
Дух, колкото и аз да не им вярвам на престото, това си е + отвсякъде! Тихичко честито 🍀

Lе strange, изглежда всичко върви добре, чакаме потвърждение от лекаря 😊

Аз не съм забелязала да съм тревожна, но съм супер нервна точно 1-2 дни преди МЦ. Мога да се скарам с всеки за всичко. Плача от нерви даже, а 7дни след О, пък си плача за всичко 😀

Ние изчакахме една година за изследванията, просто защото аз бях голям оптимист, че ако този месец не е нашият, ще е следващият и така, докато АГ-то не ми светна лампичката. Но пък при нас проблем уж няма за сега и реално няма за какво да се обвинявам, че сме изчакали. Ако имаше, най-вероятно щеше да ме е яд.

Благодаря ви за стиснатите палчета! Голяма сте подкрепа! Чакам вдругиден прегледа да видим какво се случва с другите фоликули 🙂

Thedoodle, моите резултати са сходни и ми казаха, че всичко е наред 🙂

# 572
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 869
Дух, позитивен е отвсякъде! Пожелавам хубаво ЧХГ и до финал! Purple Heart

Момичета, аз още чакам да ми излязат част от резултатите, но имам щитовидна и ще съм благодарна за мнение.

Скрит текст:

Ок са, не бих пипала аз но бих проследила в началото на юни как са отново.

# 573
  • Мнения: 2 754
Благодаря Heart

Дудъл, на мен тсх ми казаха, че трябва да е около 1.5 това Начев ми го каза.

# 574
  • Мнения: 273
АГ казват, че под 2.00 е оптимално за забременяване. При мен винаги е било около 1.7, сега се е изстреляло така нагоре. Ще го следя, да видим дали ще се нормализира, ще оптимизирам малко храната и спорта, че режимът ми напоследък не е много стриктен. 
Сега обаче идва по-сложната част, излязоха ми прогестерон и естроген - съотношението им е 79, което говори за естрогенова доминантност. Но и двете са над горна граница, което ми се вижда малко странно. Днес трябва да е 7-ми или макс 8-ми ден след овулация.
Скрит текст:
Дори не знам дали да търся АГ, репродуктивния или ендокринолог...
Хома индекс е на 1.7, засега ще приема, че е в норма, въпреки че и то ми се вижда високо.

# 575
  • Мнения: 1 897
Момичета , имате ли идея дали има проблем да се изследват хормони на щитовидната жлеза , при положение , че приемам противозачатъчни ? Срещам доста противоречива информация в нета .
theDoodle , моя НОМА е 1,6 , мислех си , че това е добра стойност 🤔

# 576
  • Мнения: 273
theDoodle , моя НОМА е 1,6 , мислех си , че това е добра стойност 🤔
Под 2.00 е в норма, просто аз си представях, че моят ще е по-нисък, защото цял живот съм спортувала и съм се хранила разумно. Та сега се чувствам все едно тялото ми ме предава, пък аз толкова съм се грижила за него през годините. Grin

# 577
  • Мнения: 1 897
Не знам , миличка , на мен ми звучи ок НОМА 1.7 . На мен глюкозата на гладно ми излезна 5.56 , а инсулина 6.46 . Глюкозата ми се струвал леко към горна граница , та пак ще ги пускам .

# 578
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 931
theDoodle , моя НОМА е 1,6 , мислех си , че това е добра стойност 🤔
Под 2.00 е в норма, просто аз си представях, че моят ще е по-нисък, защото цял живот съм спортувала и съм се хранила разумно. Та сега се чувствам все едно тялото ми ме предава, пък аз толкова съм се грижила за него през годините. Grin
под 2.50

# 579
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 869
АГ казват, че под 2.00 е оптимално за забременяване. При мен винаги е било около 1.7, сега се е изстреляло така нагоре. Ще го следя, да видим дали ще се нормализира, ще оптимизирам малко храната и спорта, че режимът ми напоследък не е много стриктен. 
Сега обаче идва по-сложната част, излязоха ми прогестерон и естроген - съотношението им е 79, което говори за естрогенова доминантност. Но и двете са над горна граница, което ми се вижда малко странно. Днес трябва да е 7-ми или макс 8-ми ден след овулация.
Скрит текст:
Дори не знам дали да търся АГ, репродуктивния или ендокринолог...
Хома индекс е на 1.7, засега ще приема, че е в норма, въпреки че и то ми се вижда високо.

За естрогенова доминантност се говори над 200пмол между 2-5 ден.

# 580
  • Мнения: 1 441
Не знам дали има връзка, но моето TSH преди няколко месеца беше 2. След 3 месечен прием на Инозитол падна на 1.7.

# 581
  • Мнения: 273

За естрогенова доминантност се говори над 200пмол между 2-5 ден.

Аз преди два месеца бях с 236 pmol/L. Стойчева тогава каза, че е ок (референтните граници бяха до 332), но аз от линка, който ти беше пратила за оптималните стойности, знаех, че трябва да е под 200.
Може би ще направя една консултация с ендокринолог и другия месец ще меря пак всичко.
Имам някаква надежда, че нещо може и да се е случило този месец, но се опитвам да не се самонавивам. Пък и с това ТСХ може би не е най-подходящо.
Биби, и аз съм на инозитол, ще видя дали при мен ще се отрази така Simple Smile

# 582
  • Мнения: 2 754
Момичета чгх 134, прогестерон 85 как е?
29ден от мц е днес

# 583
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 869
Супер е

# 584
  • Мнения: 456
Честито, Дух, всичко да е наред до финал! Yellow Heart

Общи условия

Активация на акаунт