Отпаднал ембрион ли е това?

  • 546
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте! Надявам се темата да е подходяща за този раздел.
Моята история е следната:
Имах успешна едноплодна бременност и родих декември месец 2023 г. по естествен път страхотно момченце, което страшно много обичам. Не са ми казали да е имало някаква особеност с плацентата или каквото и да е.
Случи се обаче нещо странно преди самото раждане.
При изпадането на слузестата запушалка, т.нар. “тапа”, заедно с малко кръв и слуз, излезе нещо много странно от мен, което в първия момент ми заприлича на някаква обелка от нещо…
След като мина известно време в чудене какво може да е това странно нещо, погледнах снимка на ембрион в ранните седмици и страшно много ми заприлича  на такъв - оформено тяло, всякаш има сърчице, опашка, и всички останали характеристики.
Прикачвам колаж от снимка (от ляво) на това което изпадна от мен със слузестата запушалка (явно е стояло там) и от дясно такава на ембрион от интернет. Извинявам се за кадъра.
Скрит текст:
Моля за Вашето мнение, възможно ли е това да е ембрион, който да е отпаднал в самото начало, но поради налична тапа да е останал там до края на иначе успешната ми бременност? Възможно ли е бебетата да са били две в един плоден сак? При прегледите не се е видял втори плоден сак.
Отделно от това на един гинекологичен преглед се установи някаква течност в матката, която още не се е резорбирала и се налага да я проследя.
Попитах и гинеколог за мнение, но не се ангажира с такова, каза, че трябвало да го види, да го пипне и т.н.
Нямам в рода си близнаци.
Просто трябва да знам. Моля, ако има някой с повече опит и знания в тази сфера, да ми помогне да разреша тази загадка.
Благодаря предварително!

Последна редакция: вт, 09 апр 2024, 15:44 от fani177

# 1
  • София
  • Мнения: 13 173
"Отпадналите" ембриони при успешна бременност обичайно се абсорбират или изпадат при кървене на много по-ранен етап, а не при раждането.

# 2
  • Мнения: 1 130
Почти на 100% съм сигурна, че това няма как да е втори ембрион по две причини.
- Първо, ембриона изглежда по този начин някъде 5-6 седмица от бременността, а по това време е голям между 0,13 и 0,32 см (т.е. между 13 и 32мм), което е много по-малко от това, което е изпаднало от Вас.
- Второ, когато един ембрион спре развитие толкова рано обикновено се резорбира, дори при по-късно спиране на развитие (говоря около 14г.с.) обикновено до раждането няма следи от втория близнак. Или както fever ray е написала, изпада с кървене.
- Допълвам трето - тапата започва да се формира след 7г.с., т.е. няма как да задържи нещо, което е тръгнало да се чисти, преди да се е формирала

# 3
  • Мнения: 2
Много Ви благодаря за отговорите!

Общи условия

Активация на акаунт