За тези, които са на терапия с Фраксипарин

  • 2 441
  • 66
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 752
Засега и около пъпа ми е лесно да хвана гънка. Досега един единствен път ми излезе по-голяма синина, защото уцелих явно кръвоносен съд. Иначе другитв пъти или няма следа след поставяне, или е точица, която бързо изчезва. Затова се изненадах, че днес имам зачервяване, което е като кръг около убоденото място, хем сърби, хем пеи натиск леко и боли. След няколко дни съм на преглед. Надявам се да не е нещо притеснително и всичко да е наред.

# 46
  • Мнения: 70
 Не се притеснявай нормално тези инжекции не са опасни .Те затова ни оставят да си ги бием сами и в корема и където да забиеш няма как да не подразни кожата аз ги слагам от април и преди 4 дни имах кафяво зацапване казаха да ги спра и днес пак стартирам такава е процедурата. Трябвало 4 чисти дни без препарат. Та по корема ми имам синини и даже ми стана по твърдо от ляво ходих за ЛЛК и казах на лекарката да го погледне и ми вика не е лесно да си майка ще ти мине. Така,че спокойно си ги слагай и лека бременност.

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 6 183
Ако сърбежът и зачервяването се засилят, си пусни ПКК с еозинофили.

# 48
  • Мнения: 752
Ако сърбежът и зачервяването се засилят, си пусни ПКК с еозинофили.
Днес вече няма нищо. Ще го изкоментирам и с АГ да видим какво ще каже.

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 6 183
Ако сърбежът и зачервяването се засилят, си пусни ПКК с еозинофили.
Днес вече няма нищо. Ще го изкоментирам и с АГ да видим какво ще каже.
То не е нещо постоянно.
Появява се и изчезва. Въпросът е, че ако се засилва, може да се развива алергия към Фраксипарин и в този случай трябва да се мине на Клексан.

# 50
  • Мнения: 1 464
Ако е единичен случай, може да не е нищо особено, но ако започнеш често да получаваш зачервяване и сърбеж на убоденото място, това клони към алергия. При мен стана така и минах на Клексан.

# 51
  • Мнения: 752
След вчерашното поставяне днес отново е леко червено около мястото на убождане с лек сърбеж. Явно е точно както казвате. Иначе предишния път изчезна за няма и 2 дни. Сега ще видим.

# 52
  • Мнения: 1 464
То изчезва, но проблема е появяването му изобщо. Не трябва да го има.

# 53
  • Мнения: 752
След 3 дни ми е прегледа. Проблем ли е дотогава да слагам Фраксипарин или според вас е редно още сега да потърся АГ. Червенината е едва забележима, като сърбежът е много лек засега. Притеснява ме да не е вредна тази реакция за бебчето и дали търпи отлагане. Бия го през ден.

# 54
  • Sofia
  • Мнения: 6 183
Търпи отлагане (щом можеш да спиш спокойно - аз нощно време не можех да си намеря място заради сърбежа). Можеш да си изчакаш прегледа.
Ама това слагане през ден... честно не разбирам какъв е смисълът.

# 55
  • Мнения: 39
Здравейте!
Пиша с огромен страх и тъга. През 2022 година бях бременна, стана доста бързо.
След мисед в 8 седмица загубих плода. Откриха ми тромбофилия свързана с приема на фолиева киселина и PAI 4g/4g. Съответно имам изписан фраксипарин 0.4
Та искам да ви попитам помага ли фраксипарина за успешното износване бременността? Изключително много се притеснявам от това нещо. Благодаря!

В ръката ли? Фраксипарин се инжектира в корема, обикновено. Има подробни указания на листовката. Иглата е толкова малка и тънка, че не е нещо страшно.

# 56
  • Мнения: 141
Здравейте!
Пиша с огромен страх и тъга. През 2022 година бях бременна, стана доста бързо.
След мисед в 8 седмица загубих плода. Откриха ми тромбофилия свързана с приема на фолиева киселина и PAI 4g/4g. Съответно имам изписан фраксипарин 0.4
Та искам да ви попитам помага ли фраксипарина за успешното износване бременността? Изключително много се притеснявам от това нещо. Благодаря!

В ръката ли? Фраксипарин се инжектира в корема, обикновено. Има подробни указания на листовката. Иглата е толкова малка и тънка, че не е нещо страшно.
Със сигурност помага, аз също имам мисед в 8г.с и сега съм на фраксипарин 0,3 и от деня на трансфера, вече съм в 10 г.с , но имам назначена и друга терапия.

# 57
  • Sofia
  • Мнения: 6 183
Здравейте!
Пиша с огромен страх и тъга. През 2022 година бях бременна, стана доста бързо.
След мисед в 8 седмица загубих плода. Откриха ми тромбофилия свързана с приема на фолиева киселина и PAI 4g/4g. Съответно имам изписан фраксипарин 0.4
Та искам да ви попитам помага ли фраксипарина за успешното износване бременността? Изключително много се притеснявам от това нещо. Благодаря!
Терапия с инжекции НМХ не гарантира успешно износване на бременност. Той помага да се предотврати прекомерно съсирване на кръвта, което може да доведе до загиване на плода (поради запушване на някоя артерия, която храни плода).
Една бременност може да бъде изгубена по много причини. Тромбофилията е само една от тях.

# 58
  • Мнения: 141
Момичета против появяване на синки пробвали ли сте с лед преди и след поставяне на инжекцията? Аз съм много светла, с бяла кожа и  много лесно ми се появяват синки 😒

# 59
  • Мнения: 752
При мен се получи наистина алергия към Фраксипарин и ми го смениха с Клексан. При убождането усещането е същото, обаче при вкарването на лекарството с Фраксито нямах никакъв проблем, докато сега усещам болка и парене, които са доста неприятни.

Общи условия

Активация на акаунт