Дългото чакане след трансфер- тема 112

  • 31 742
  • 804
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 28
Тук всички чакаме с години да се случи чудото. Всеки е готов на компромиси. Но аз смятам, че все пак не трябва да се правят компромиси спрямо половинката, поне докато не се случи положителният тест. Ние тези години не сме имали почти никакъв сексуален живот, не сме отишли никъде на почивка, депресирам се при всеки отрицателен тест и мъжа ми се чуди как да ми вдъхва сили. Взех решение, че започвам да живея с него, въпреки опитите, защото искам да градя бъдещето си с този човек и да сме щастливи. А ако е писано ще успеем, ако ли не ще търсим други варианти. Искам да сме щастливи, а не заради опитите за бебе да загубя и него в един момент. Не че не ме подкрепя, но го обичам и искам и той да бъде щастлив.
Чаках за тази бременност 10 години. Тъй че мога и без определени храни и напитки, и без секс и още каквото е нужно ще мина. Приятелка бягаше по километри бременна, друга водеше курсове по спорт до раждането, трета пък пиеше бира и пушеше по половин кутия цигари...не нарушиха ритъмът си на живот по никакъв начин. Е, аз се изморявам и по стълбите. Лекарствата ми са всекидневни... но ще си имаме рожба. И всичко си заслужава.

# 136
  • Мнения: 281
Няма проблем за името, никой не го е произнесъл вярно досега Grinning

Кактус, аз съм вегетарианка от близо 15 години. Тествах си Б12 преди няколко седмици заради бременността, и е близо до горната граница. Изобщо не е вярно, че всички вегетарианци са с недостиг на Б12. Понеже като вегетарианка познавам и други такива хора, както и вегани, никой от тези мои познати няма недостиг, а се тестват веднъж на няколко години по други причини, бременност например или от любопитство.
Не приемам никакви добавки или инжекции и никога не съм. Б12 не се набавя само от месото. Б12 е бактерия, която вирее и по зеленчуците, и по зелената салата, ако не я отмиеш напълно в старанието да измиеш добре салатата.
Отделно, вече на пазара всичко е обогатено с Б12, бадемово мляко например и какво ли още не. Отделно, тревопасните животни, от чието месо си набавяме Б12 откъде ли го получават? Кокошките, прасетата, кравите, овцете, козите и техните бебета не ядат месо, а уж от тях си набавяме Б12.  Малко нещо не е пълна теорията с месото и Б12. Да, и в месото има, но далеч не е само там.

Не знам защо казваш, че не съм права и че 2-3 грейпфрута ежедневно са проблем, след като аз написах почти същото - че 5 грейпфрута ежедневно може би са проблем. Написах, че един грейпфрут на няколко дни не е проблем, а не ежедневното тъпчене с грейпфрут, така че технически май сме на едно мнение по този въпрос. Кой ли изобщо го яде този плод, но го обсъдихме.

И последно, като всички тук, и аз приемам прогестерон на инжекции ежедневно и още някои неща.

Ще ме накараш да се червя от срам, но да попитам Д-р Стаменов, основател на Надежда и светило в репродуктивната медицина, който е обучил половината репродуктивни доктори в България, за този грейпфрут, за да ми каже за трети път да спра да чета по форумите Grinning

# 137
  • София
  • Мнения: 2 689
Аз съм от тези, които обичат грейпфрут и срам не срам, на прегледа за установяване на бременност, си питах дали мога да го ям 😀 Казаха ми може, но рядко, без да се прекалява.

И двете сте прави, момичета 🌸

# 138
  • Мнения: 387
не ми говорете за секс , 2 месеца вече суша ..  Grinning и на него му е много трудно мрънкаше първо после се примири и сега мълчи Grinning

# 139
  • Мнения: 2 635
Да, в крайна сметка се оказа, че сме на едно и също мнение за грейпфрута. Просто съм учила клинични случаи с лошо развитие заради грейпфрута....За това апелирам да не се консумира изобщо при прием на каквито и да е лекарства. Не се знае кога човек ще изтегли късата клечка.
Стана ми интересно дали ядеш яйца, морски дарове или си пълна вегетарианка😁 Също така дали консумираш соеви продукти и други такива обогатени с В12, както и хранителни добавки. В12 няма как да се набави от растителни източници в НУЖНОТО количество(невъзможно е), но пък е единственият водоразтворим витамин, който има запаси в организма. Благородно ти завиждам за В12, защото аз съм все към долна граница, а ям месо, дробчета, яйца, но при мен явно проблем е дефект в гена и бонус проблем със стомаха и червата от време на време. Благодарение на добавките успявам да го вдигна. В12 не е бактерия 😅 това е ВОДОРАЗТВОРИМ витамин.
Давам ти отговор за тревопасните животни- бактерии в храносмилателната система на преживните животни синтезират витамин B12. Просто не си попаднала на лекар или фармацевт, който да ти обясни нещата. Всичко си е ясно и доказано.
Скрит текст:
В горните си изказвания мога да бъда категорична, защото съм учила с години за ефектите на лекарства, добавки и билки върху организма и конкретно по време на бременност. Просто искам да бъда полезна. ❤️ 😁☀️
ПП нямам добро мнение за доктор Стаменов и като цяло за болница Надежда, но се радвам, че ти имаш успех там.

Последна редакция: нд, 21 апр 2024, 11:30 от Kactus

# 140
  • София
  • Мнения: 1 384
Ще кажа, че от самото начало бременността ми е рискова и не са ми позволени чайове, пикантна, люта храна, кофеин, движения. Преполовила съм втори триместър, че дори отгоре, но до края трябва да избягвам категорично посочените. Още преди трансфера не ги консумирам, но после като имаше причина ми ги забраниха задължително. Кой да знае, че матката ми е с много повишен тонус и имам контракции, които не усещам. Слава богу попаднах на добър лекар и ми е дал терапия, но това не изключва забраната. Моята бременност не се получи от първи трансфер. Ходех си със сълзи на очи, когато не ставаше и се терзаех много. Изпитали сте го, не съм само аз.

Така че сега правя всичко възможно да са наред нещата. Бебето ми е най-важното, а срещата най-чаканата в живота ни.

Не смятах да пиша, но е редно да избягвате определени неща, не се знае какво до кое може да доведе. Пиша го и малко обрано умишлено, няма да нападам.
Обаче, замислете се, че тази бременност не е естествено случила се и е необходимо повече обгрижване.
За мен Кактус е повече от права. Simple Smile

# 141
  • Мнения: 419
Момичета, моят резултат е положителен, отново не познах Grinning
8 ден 132.25 mIU/ml
10 ден 448.23 mIU/ml

# 142
  • Мнения: 2 635
Bu, честитооо! Много се радвам 🥰 Нека всичко продължи по учебник до пухкав финал! ☀️🍀☀️
Може ли пак да споделиш какви бяха твоите усещания и симптоми ☺️

# 143
  • Мнения: 419
Благодаря ти много, Кактусче Hug
Генерално нищо особено или силно изразено. Преди теста имах по-често пригладняване, леко отпадналост, пмс корем (по-сериозно на 5-6ден), гърдите много леко ме болят. Най-нетипичното беше че съм много емоционална. Сутрешно гадене има от 2 дни.

# 144
  • Мнения: 952
Момичета, моят резултат е положителен, отново не познах Grinning
8 ден 132.25 mIU/ml
10 ден 448.23 mIU/ml

Колко ембриончета са ви върнали?

# 145
# 146
  • Мнения: 952
Момичета, усещате ли бодежи и по колко нош па е позволено да се пие?
От някъде 40 мин усещам бодежи ниско в ляво, не мога да разбера какво е - яйчника или нещо друго… и друг път съм имала, но отшумяваше

# 147
  • София
  • Мнения: 1 384
3x2 на ден е позволено, 40 мг.

# 148
  • Мнения: 17
Момичета, колко пъти сте проверявали ЧХГ, до коя стойност? Никой ми нищо не каза освен да дойда на преглед след 10 дена, от първото положително ЧХГ.

На 9ти ден - 238
На 11ти ден - 613

# 149
  • Мнения: 1 866
Чхг ти е много хубава стойност и расте супер. Няма смисъл да се бодеш повече, направо на преглед - в 5 г.с могат да видят сак и жълтъчно мехурче, в 6 г.с и сърдечна дейност Hug

Общи условия

Активация на акаунт