🌹 ЕРГЕНЪТ 🌹 - Сезон 3, Тема 8

  • 110 170
  • 2 755
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 1 562
Не знам някой да е говорил за готвене при Маги. Аз по-скоро съм 'за' хората да имат елементарни двигателни умения, от рода на това да държат нож и да наливат течност в чаша. Към елементарните умения причислявам и общоизвестни факти, които дори и да не знаеш, по някаква причина, можеш да вкараш някаква капка логика и да си отговориш.

Смятах, че сме преминали еволюционния етап, в който всички опира до 'оцеляване'. То, честно казано, нищо не е задължително за оцеляването, стига да откликваш на физиологичните си нужди. Сред тях не е да смяташ, четеш, пишеш или знаеш нещо.

# 406
  • София
  • Мнения: 3 902
Пак е за предпочитане пред обичайните игри, където физическата сила е водеща и преимущество имат такива като Барбара, по очевидни причини. Иначе нито този тип игри, нито тези за знания имат особено значение коя ще е победителката на финала, но нали трябва да запълнят тези няколко часа предаване с нещо.

# 407
  • Мнения: 1 505
Ако беше достатъчно да учим до 2 кг домати + 2 кг краставици, минимума за оцеляване, тогава нямаше да го има всичкият технологичен прогрес, изкуство, архитектурни решения, закони и градоустройство, от които всички се ползват.

Съмнявам се, че някоя участничка не е блеснала, защото изведнъж голяма сценична треска я е хванало Grinning Ами това само показва хлабави знания. Същото като на изпитите, как пък някои деца изкарват 6, а други - не. Дали не е от учене, интерес и капацитет най-вече.

# 408
  • Мнения: 3 813
Игрите традиционно са тъпи в това предаване, но най-тъпи са ми викторините и цялата вълна от възмущение от резултатите. Може би преди 10-15 години с първите такива игри в Биг Брадър ми беше смешно, но вече ми е писнало.

# 409
  • Мнения: 31 382
Маги трябва спешно да смени този жълт цвят на косата.
Това е т.нар. golden blonde или скандинавско русо също. Пепелно русото вече е отживелица и за мен лично супер грозно и евтинеещо. На Маги цветът е прекрасен и най-вече: естествен. В природата руското е точно в такъв нюанс.
Да, знам как се казва, ужасен е. Жълт и изглежда неподдържан. Така ходят жените, които нямат добър колорист и ползват кофти бои. Не говорим за пепелни нюанси, но жълто- оранжево не е мода определено.

# 410
  • Мнения: 3 813
Маги няма коса за русо като цяло. Тънка, рехава, прилепнала по скалпа… то нюансът да ѝ е проблема. Теа пък собствена коса нямаше почти. На Нанка не ѝ седи лошо. Киара си има хубава коса, изсветляването ѝ ходи.

# 411
  • Мнения: 5 878
Много ще ми е скучно довечера, дразня се от такива викторини, дори ще пропусна и темата, защото ще има 15 страници аууу, оууу, ма как може, ма накъде отива България, аз тези насън да ме бутнеш, ще ги кажа, 3-годишното ми дете отговори веднага и т.н. От дивана е ясна работата, ама повече от половината от тези, които довечера ще пискат, ще покажат същите знания, ако ги изтъпанят пред камери, в жега, недоспали, изнервени и с ясна цел унижение.
Точно това си мислех. Че ако аз бях в същото положение, едва ли щях на секундата да си спомня, че България е парламентарна република и кой е авторът на "Време разделно" или столицата на еди коя си държава. Като се сетя на изпити, като застане пред мен тоя ми ти професор и те погледне с презрение, готов да те нахока, направо си забравях целия материал или ръсех и аз глупости.
Също така и страхът да не се изложиш, плюс малкото време за мислене, много ясно, че ще доведе до грешки.
Донякъде съм съгласна, ама да решиш, че България е президентска република си е смешно.

# 412
  • Мнения: 5 633
Е то ако в училищата се преподава само необходимото за живота след това, би трябвало поне 80% от учебния материал да отпадне и образованието да приключи някъде след 5 клас.
Ами това е изключително жалко. 80% ненужни знания. Образователната система е супер сбъркана. Липсват основни знания за живота - умение да се планират финанси, контрацепция, самоуважение, умения за общуване, уважение, състрадание, първа помощ, разпознаване на различни симптоми на болести, влияние на опиати, четене с разбиране и още безброй... Ама не, дай да се посмеем на Маги, това ще ни оправи в живота. Смешни попадения има, признавам, но като цяло е доста тъпо.

Последна редакция: ср, 17 апр 2024, 16:53 от Spiritlight

# 413
  • София
  • Мнения: 330
Да, така беше за поколенията без Google. Сега обаче дефицитите са огромни и ги наблюдавам при студентите в най-елитното ни висше училище. В защита на Маги мога да кажа, че в последно време  много често си бяхме президентска република и за малко пак щяхме да сме, но взеха, че промениха Конституцията Bowtie

Да си спомняш бързо заучени факти не е интелигентност. Това е въпрос на услужлива памет. Когато мислиш, че ще се изложиш - блокираш. А историята на реалити предаванията показва,  че на такива игри много хора се излагат.

А и преди писах, че трябва и Алек да участва, но ме “контрираха”, че той е завършил френската значи със сигурност е умен. На мен такова сляпо доверие в така наречените ни елитни гимназии ми се струва наивно. Едно време така прабаба ми си мислеше, че щом си висшист значи със сигурност си много интелигентен човек.
Едно време е било така. Wink

# 414
  • Мнения: 5 878
Жалко е, че не ги показват как провеждат нормални разговори и обсъждат актуални или исторически събития. Или ще спорят за възраст, или ще коментират Алек, или ще се обиждат. Тъжна работа. 🤷

# 415
  • Мнения: 2 968
Не знам някой да е говорил за готвене при Маги. Аз по-скоро съм 'за' хората да имат елементарни двигателни умения, от рода на това да държат нож и да наливат течност в чаша. Към елементарните умения причислявам и общоизвестни факти, които дори и да не знаеш, по някаква причина, можеш да вкараш някаква капка логика и да си отговориш.

Смятах, че сме преминали еволюционния етап, в който всички опира до 'оцеляване'. То, честно казано, нищо не е задължително за оцеляването, стига да откликваш на физиологичните си нужди. Сред тях не е да смяташ, четеш, пишеш или знаеш нещо.
Това, че не си отговорил на въпрос, пред камери, уморен, в жега и притеснение, не значи, че не знаеш отговора.
Аз разказах за моите устни изпити. Знаех си перфектно материала, но пред професора - изпотена, притеснена, най-често в жега и задух лятото, си глътвах граматиката и в опитите си да кажа нещо все пак, ръсех тъпотии.
Явно не сте била на устни изпити или пък нямате "изпитна треска", затова ви е странно Simple Smile

# 416
  • Мнения: 2 968
Маги трябва спешно да смени този жълт цвят на косата.
Това е т.нар. golden blonde или скандинавско русо също. Пепелно русото вече е отживелица и за мен лично супер грозно и евтинеещо. На Маги цветът е прекрасен и най-вече: естествен. В природата руското е точно в такъв нюанс.
Да, знам как се казва, ужасен е. Жълт и изглежда неподдържан. Така ходят жените, които нямат добър колорист и ползват кофти бои. Не говорим за пепелни нюанси, но жълто- оранжево не е мода определено.
Бъркате се. Това в момента е топ тенденция, именно защото се доближава максимално до естествено русият, тип скандинавски цвят на косата Simple Smile Понеже се интересувам от колористика и съм ходила на разни семинари, тази информация е от семинари.

# 417
  • Мнения: 1 505
Да си спомняш бързо заучени факти не е интелигентност. Това е въпрос на услужлива памет.
Не е нужно да са бързо заучени факти.
По-скоро е липса на досег до литература и незаинтересованост от социо-политическото развитие на държавата, в която живееш. Така прозвуча засукано, но е елементарно като няколко пъти да си проследил избори или парламентарна сесия или спор между правителство и президент, за да се досетиш каква ли република е България...
То това дори не е обща култура мен ако питате. Обща култура е да знаеш и извън държавата ти.
Дето се казва, coq au vin Simple Smile

# 418
  • Мнения: 686
Бтв със заявка за интересен епизод:
Скрит текст:
По време на вечерния коктейл зрителите на bTV ще станат свидетели на поредното скандално разкритие на Виктория за друга от участничките, а „находката“ ѝ неминуемо ще предизвика смут зад стените на красивото имение.

И сексът май няма да е мираж вече:
Скрит текст:
Зрителите на bTV ще станат свидетели и на спонтанната покана на Алек към едно от момичетата за индивидуално усамотение с повече от страстен завършек. Разкритието на дамата, че по време на уединението им с Младенов са стигнали до интимност, ще разтърси имението из основи.

И за феновете на лафа "да не ти е златен?":
Скрит текст:
Очаква ни и една по-различна „Церемония на Розата“, в която цветята няма да са червени, а златни.

Чак се развълнувах.

# 419
  • Мнения: 2 968
Наскоро четох статия уж с думи на Мария, че Алек я употребил и после я захвърлил. Явно ще излезе истина

Общи условия

Активация на акаунт