🌹 ЕРГЕНЪТ 🌹 - Сезон 3, Тема 8

  • 110 011
  • 2 755
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 506
Оставяйки настрана предаването и образите на Надя и Йоана в него, които са ми супер неприятни, бих казала, че те с най-нормални и здраво стъпили на земята. Останалите имат твърде много дефицити или са нагазили твърде дълбоко в желанията си да са следваща съпруга на милионер (не Алек, а по принцип). Сиви, Горджъса и Милена не ги коментирам, там филмът е друг.

Чак се дразня колко ужасни персонажи си създадоха Надя и Йоана, имаха потенциал да фаворити на публиката. Уви.

# 76
  • Мнения: 682
Стана ми интересно за това което Персона 7 написа -че трябва задължително да избереш групичка в която да влезеш за да  не станеш аутсайедер в групата на момичетата.
В случай обаче ,че има 2 групички ,които те  ухажват  ,тогава как избираш  групичката към коя да се присъединиш?
И ако сменяш групички как се отразява на стратегията?
Авторите съветват да гледаш силните на деня, момичетата на преден план, и да разчиташ на интуиция също. Оглеждаш се са участнички, към които ергенът проявява интерес (погледи, разговори), носителката на Розата от пръв поглед, участнички, които вече са чели тази книга 😁 или са им разказвали. Също казват, че и първата представила се на ергена е добър избор, защото продукцията гледат да стигне далеч. Някой помни ли коя беше този сезон?

Надалеч се бяга от нестабилни участнички, тези, които много пият, плачат, шутове са.

Без приятелства и добри отношения поне с няколко момичета победата се вижда през крив макарон.

# 77
  • Мнения: X
Скрит текст:
Вчера не можех да спя и си дръпнах някаква книга "Как да спечелим Ергенът", която обаче се оказа изключително подробна и информативна - мисля, че май Елена от предния сезон я беше чела. Оказа се, че всичко, което дразни много от нас (церемониалната роля на водещия, в случая Наум, че ергенът май не си избира сам коя да гони, мизерните условия на живот за момичетата), са абсолютно нормални и тенденциозни неща за този тип предаване. Авторите директно си пишат, че да спечелиш вниманието/сърцето на ергена е много малка част от самото предаване, тъй като и там участниците влизат с мечти за последователи в ИГ, работа с брандове, бъдещи подкастове и т. н.

Някои интересни (за мен поне) неща от първата 1/3 от книгата:
Скрит текст:
- Авторите пишат, че ергенът има максимален контрол единствено върху това коя е победителката с пръстена, а решенията коя да остане, до какъв етап да играе и тн се взимат от продукцията. Той не избира коя да гони дори в първата нощ от играта. Обикновено ергенът има няколко фаворитки, за които споделя с продукцията, и те единствени имат някаква "протекция" по тази линия.

- Изключителна грешна стратегия е да се усъмняваш, зъбиш, изискваш, спориш и тн с ергена. Ергенът се интересува изключително много от имиджа си и да не олекне в очите на хората. Безусловната подкрепа към него и изборите му, ако ще да е кръгъл идиот, е важна, за да продължиш напред.

Забележка: Ергенът може да си хареса някоя веднага както в миналия сезон. На Валерия се разминаха доста неща, защото му беше фаворитка, но това означава, че за всички останали момичета просто ще се търси повод да ги изгони.

- Да изграждаш приятелства и коалиции е може би още по-важно, в противен случай можеш да получиш ролята на Злодея, Аутсайдера, да няма кой да те защити в конфликт. Пример за това този сезон е Силви. Има няколко такива победителки, но авторите отбелязват, че напоследък ергените считат за лош знак, ако някое момиче не може да се разбере с никого в къщата. Тъй като често има доноснички, които ще се опитват да разклатят връзката между ергена и някое от момичетата, да имаш максимално много приятелства е добра стратегия.

- Авторите говорят за Personal Tragedy Card (карта с лична трагедия), било то болест, смърт, лоши връзки, травми, тормоз и тн. Тази карта била много важна да се изиграе в точния момент (на първа нощ рискът е голям и ще изглежда абсурдно, например Валерия сезон 3) и е лесен начин да се заслужи роза, а дори може да се използва и като щит, ако някой ти подлива вода и има риск от изгонване.

- Много е важно да вдигаш нивата на интерес към ергена постепенно и правдоподобно, да извървиш целия път от 'имам симпатии и интерес' към 'лудо влюбена съм' правилно, в противен случай рискуваш да си тръгнеш по-рано.

- Стана ми интересно и че американците вкарват не само семействата на участничките на финала, но и се е случвало да вкарват бивши гаджета за повече драма. На някаква дори вкарали мъж, който забила за една вечер.

- Важно е всички да мислят, че си там поради "правилните причини" - да намериш любовта. Дори да не е така, посееш ли някакво очевидно съмнение по този въпрос, излиташ бързо.

- Авторите пишат, че всякакви отличителни фрази и мимики могат да са в плюс на участниците. Ако за нас на Християна заапването, на Маги широката от почуда уста или на Надежда мимиките са смешни, то от гледна точка на продуцентите са поне запомнящи се. Доста мога да пиша за културните различия между нас и Щатите в начина, по който възприемаме предаването, но вече стана дълго. 😁

- Напиване по коктейли и особено първата нощ е голяма грешка. Не е добре обаче и да изглеждаш сякаш не се забавляваш и не участваш в купона наравно с другите. Целта на многото алкохол е да те препъне (справка: Теа). Авторите дават трикчета как да изглеждаш, че пиеш, а всъщност да си останеш трезва.

- Ако идеята на предаването е романтична, твърдят, то по време на коктейли ергенът щеше да дава шанс на всяка за разговор и то гд с равно време. Да, ама не. Simple Smile Затова и ергенът се "краде" и се създават драми около вниманието му. Най-важно е добрият тайминг, да знаеш колко да се буташ, кога да се намесиш. Твърде ранното крадене е грешка. Нещо, което ме развесели - ако разговорът протича добре, кради смело! Ако разговорът съвсем не върви, остави конкуренцията да се изложи напълно. 😁 Играчите, които не участват в това крадене било то поради морални причини, защото има се вижда под нивото, или защото вярват, че мъжът трябва да ги преследва, губят доста и остават известни като пасивни, мързеливи, храстчета и тн.

- Да, водещият е наистина само там, за да представи игрите, открие и закрие коктейла, да си каже репликите и тн. Но все пак интересно описват, че водещият показва и продуцентската воля. Добре е да се разбираш с него, защото често се случвало в противен случай да идва да ти прекъсва срещите с ергена. Какво казва това за Надежда?

- Мястото, където живеят момичетата нарочно е мизерно, за да подклажда нерви и драма. И в Америка са по няколко стая с минимум лично пространство. Някаква участничка говори и за падаща мазилка, мръсотия, неработещи електрически уреди. Накрая имала алергични реакции, недоспиване, твърде много алкохол, дехидратация и затова била и подпухнала.

- Цитат на някаква участничка: за първите два месеца може би прекарваш макс 12 часа с ергена. Наистина няма как да опознаеш този човек, още повече предвид средата, в която се намират. Вие бихте ли се сгодили за някого, с когото сте прекарали макс 20-30 часа?

- Злодеят е най-важният архетип. Задължително е да го има, а изгони ли се, идва следващият. Злодеите са злодеи, защото не се харесват на момичетата вътре и/ли на публиката, но доброто представяне пред ергена може да ти спаси кожата. Обикновено излиза някакъв главен злодей на сезона, който получава 6/7мо място. Авторите готино го описват като сделка с дявола - получаваш екранно време за сметка на унижение от страна на продукцията и монтажа.

- Други архетипи: the fool/глупакът, който да бъде шут, клоун и обект на подигравки (Теа?) [впрочем има спомената някаква, която разказала за някаква детска травма с блъскащи се колички, а продукцията й организирали групова среща с такива колички и подигравателен едит - брутално], the foreigner/чужденецът, the professional/кариеристът (участникът с много важна и сериозна работа, който си е зарязал ангажиментите за любовта на ергена), the good girl/доброто момиче, която го играе сладка и невинна (сещам се за малкото Вики сезон 1, Катето в този), the free spirit/свободната душа/бохемът, the single mother/самотната майка (авторите пишат, че в Америка им дават да фейстаймват с децата си, стига да е пред камера... както и че не трябва да се разкрива тази информация първата нощ, но все пак в рамките на първата седмица вътре Simple Smile Нани май е чела тази книга & също така стигат далеч, но засега само една такава е печелила), the bumpkin/провинциалистката (представете си една кюстендилка слива), the weirdo/странната (Миленка) the pageant queen/кралицата на красотата , the princess/принцесата (Силви - принцесата е недолюбвана от момичетата вътре, не е там за приятели, често се превръща в Злодея), the dynamic duo/дуото, при който два участника се обединяват, за да стигнат максимално далеч (Надя и Йоана)
Въобще много интересна книга, ще си я дочета скоро.

В заключение: това предаване няма нищо общо с реалните романтични отношения в живия живот.

Разпознахте ли Елена (сезон 2), Маги и Надежда в някои от тези описания? Ще ми е интересно да чуя какво мислите. Благодаря, ако сте се навили да изчетете целия ми преразказ, хубав неделен следобеда от мен! 🌹
[/quote]
Скрит текст:

Благодаря ти, Persona7! Супер интересно. Ще взема да я прочета и аз.

# 78
  • Мнения: 3 810
Надя и Йоана в един момент ще бъдат застрашени от това да отговарят заради Алеко ли са вътре. То всички са застрашени т това с изключение на Мария, Маги и Нани.

# 79
  • Мнения: 232
Persona, благодаря ти ,че публикува това! Дано повече хора осъзнаят,че това наистина е стратегическа игра и е далеч от романтичните представи!

# 80
  • Мнения: 696
Аз наскоро се сетих и за друго, което беше споделила Елена в Надкаст и често разсъждавам върху него, докато гледам. Беше нещо подобна на това, че развитието на всеки персонаж в предаването търпи последователни възходи и падения. Т.е. когато някой преживее нещо позитивно, когато бъдат показани негови хубави качества и прояви, значи скоро се очаква да му се случи нещо негативно, да бъде дискредитиран, да преживее неприятен момент. И обратното - зависи колко дълго остане в предаването.
И като се замислите, вече доста момичета имаха такива обрати, някои от които завършиха със "смъртта" на техния персонаж.
Замислих се за Маги, как досега виждахме тенденциозно само позитивните й моменти и в следващия епизод се очаква да има "пропадане".

Последна редакция: нд, 14 апр 2024, 19:36 от Meddyy

# 81
  • Мнения: X
Елена си беше класа, въпреки лекото й обсебващо поведение на моменти.
Елена не се различава само по това, че разви чувства, ами най-вече по това, че може би е най-умната участничка в Ергена досега. Всички ми бледнеят спрямо нея, относно интелект. За мен тя им направи цялото шоу.

# 82
  • Мнения: 1 167
Чудих се много дълго време какво ме смущава във визията на Надя - освен неизменната тлъста очна линия и пребелването на очите, когато се превзема. Ами то цялото й поведение е като изкопирано от индийски сериал. Вероятно и заради това я смятат за неискрена и фалшива.
Пуснах си Надкаст вчера и от всички, които изгледах, Габа ми беше най-непоносима. След изсекването на носа с ръка, съвсем ме отказа да я гледам.
Коментарите на Елена и Камелия са ми приятни за гледане, защото са свестни момичета. НО много се прехласва по Маги Елена и Камелия не смее да й противоречи. Освен това Елена уж би трябвало да е хепи сега, а на пореден лайф е доста неприветлива и нацупена. За разлика от Камелия, явно не я забавлява това коментиране. Изглежда сякаш насила го прави.

# 83
  • Мнения: 3 810
Нормално да ги показват в позитивна и негативна светлина, за да има по-пълнокръвен образ. Да се вълнуваме коя добра, коя лоша. За мен водещо в избора на фаворитка винаги е било коя най-много харесва на ергена. Или поне коя изглежда най-автентично влюбена в него. В този смисъл тази година нито една не ми харесва. Изначално са сбъркали в кастинга, търсейки твърде конфликтни личности и правейки прекалено много интрига, която изобщо не включва Алек.

# 84
  • Мнения: X
Нормално да ги показват в позитивна и негативна светлина, за да има по-пълнокръвен образ. Да се вълнуваме коя добра, коя лоша. За мен водещо в избора на фаворитка винаги е било коя най-много харесва на ергена. Или поне коя изглежда най-автентично влюбена в него. В този смисъл тази година нито една не ми харесва. Изначално са сбъркали в кастинга, търсейки твърде конфликтни личности и правейки прекалено много интрига, която изобщо не включва Алек.

Да, неведнъж сме коментирали, че кастинга този път е пълно мазало. Нищо любовно и интересно няма в срещите, на коктейлите, масово антипатични. Аз още съм 50/50 това търсен ефект ли е от страна на продукцията или просто е нямало по-добри момичета на кастинга.

Винаги съм си мислила, че направиш ли нещо добро, би трябвало да го надградиш още повече следващия път, а не да се получи точно обратното.

# 85
  • Мнения: 1 506
Подкрепям ви.

На мен много повече би ми харесало да има реална тръпка между ергена и 1-2-3 от момичетата. Да има реална конкуренция, чувства, емоции. Този сезон е изключително изкуствени и 'интригите' са ниво пети клас 'тя е вещица, тая седна в скута на Иванчо, госпожо, Пенка се прави, че я боли ръката, че да не влиза във физическо' и подобни. Стават, за да те настроят негативно/положително към някоя за няколко минути, но толкова, след това ги забравяш и никога не си ги спомняш. Така де, поне хората, които не ги коментират в бг мама. Grinning

# 86
  • Мнения: X
Подкрепям ви.

На мен много повече би ми харесало да има реална тръпка между ергена и 1-2-3 от момичетата. Да има реална конкуренция, чувства, емоции. Този сезон е изключително изкуствени и 'интригите' са ниво пети клас 'тя е вещица, тая седна в скута на Иванчо, госпожо Пенка се прави, че я боли ръката, че да не влиза във физическо' и подобни. Стават, за да те настроят негативно/положително към някоя за няколко минути, но толкова, след това ги забравяш и никога не си ги спомняш. Така де, поне хората, които не ги коментират в бг мама. Grinning

С две да са е напълно достатъчно.Grinning Пак щяхме да се избиваме тук, защото щеше да има две любимки и едните щяхме да харесваме едната, другите другата...

Аз няма да забравя, миналата година, хора които не биха си причинили подобно предаване, дори и мъже, толкова им беше станало интересно по едно време, че нямаха търпение да видят развръзката - коя ще избере. А, да не говорим колко кинаджийско им се получи на финала.

# 87
  • Мнения: 682
Елена разви чувства, защото идеализира Евгени, приписа му "дълбочина" там, където такава няма, видя се в един живот, където е женена за Маестрото Абсолют, а тя - жената поезия - дава соарета след концерти, обсъжда Рахманинов с културния елит и понаписва тук-там нещо, което буни духовете. После се видя, че нищо такова няма и Евгени е много по-просто устроен. 😁

Сигурно идеала й за Евгени й е помогнал доста, но Капитонова спечели без пукната пара да дава за Виктор, че накрая и не се видяха и един път след финала. Тоест излиза, че ергенът не е никаква награда, защото не е нужно да изпитваш реални чувства, а пък и в тази среда няма да се опознаят двама души пълноценно. Затова и няма успешни връзки след формата.

Елена може да е всякаква, но е факт, че изнесе целия сезон на гърба си. Без да смятам, че е свръх интелигентна, е на светлинни години пред която и да е този сезон.

Интересно ми стана, че според книгата главният злодей на сезона си тръгва малко преди топ 5. Чудя се коя вътре ще е това и само Барбара и Виктория ми излизат в главата. Но Барбара е просто... проста, а Виктория има ужасно много синхрони и внимание към себе си всеки епизод. Дори да не е замесена директно, показват тя какво мисли. Би обяснило и че тя има най-гаден стайлинг.

# 88
  • софия
  • Мнения: 3 425
Финалът беше разкош. Колко пъти ще им се падне подобен персонаж и толкова излъган в чувствата си, които за момента бяха истински. Да не говорим, че и при последната си среща с фаворитката допусната онези негови думи: най-накрая мога да кажа, че изборът ми си ти. Наблягам на "най-накрая".
 За мен ергенът, като персонаж е повече част от продукцията, не го слагам изобщо в категорията участници. Кукла на конци, която се води от микрофона в ухото. Не ми побира акъла, какъв човек трябва да си за да причиниш подобно нещо на една сюрия жени без да ти трепне нещо. Да залъгваш, да омайваш с ясното съзнание, че в най добрия случай си излъгал 25 от 26.
 За това не изпитвам и грам съжаление към Алеко. Тази година момите изкараха на ергена през носа участието. Чувствам се някак отмъстена за всички останали сезони. Даже искам още да му се качват на главата и да се чуди на къде да хване.

# 89
  • Мнения: X
Финалът беше разкош. Колко пъти ще им се падне подобен персонаж и толкова излъган в чувствата си, които за момента бяха истински. Да не говорим, че и при последната си среща с фаворитката допусната онези негови думи: най-накрая мога да кажа, че изборът ми си ти. Наблягам на "най-накрая".
 За мен ергенът, като персонаж е повече част от продукцията, не го слагам изобщо в категорията участници. Кукла на конци, която се води от микрофона в ухото. Не ми побира акъла, какъв човек трябва да си за да причиниш подобно нещо на една сюрия жени без да ти трепне нещо. Да залъгваш, да омайваш с ясното съзнание, че в най добрия случай си излъгал 25 от 26.
 За това не изпитвам и грам съжаление към Алеко. Тази година момите изкараха на ергена през носа участието. Чувствам се някак отмъстена за всички останали сезони. Даже искам още да му се качват на главата и да се чуди на къде да хване.

Ами нормално е да не им трепва на eргените да залъгват с чувства. То реално това е една от главните есенции на предаването, а самите участнички трябва много добре да знаят, че това може да се случи и ще се случва. Доброволно всеки си влиза и играе ролята си. Аз лично никоя не съжалявам, пък за Алек съвсем ми е все тая.

Иначе, да. Той си е част от продукцията, за мен е повече водещ дори от Наум. Обучили са го какво да говори, как да се държи, дали са му насоки. Сигурно го подпитват по време на предаването към кои има симпатии и прочее, и продукцията си решава коя да гони, на база story line-a.

Общи условия

Активация на акаунт