Отговори
# 240
  • Мнения: 315
 Честито 2 месеца на всички бебенца! Да са живи и здрави!   bouquet
tini-mini и аз имам намерения да поспортувам, ама може би напролет или лятото. mama-shushi ние се къпем към 20:30-21:00 ч. и после папаме, и ака си заспива изкъпан и напапан.  baby_neutral

Последна редакция: вт, 20 фев 2007, 15:17 от KrisDiMar

# 241
  • Мнения: 315
 Честито 2 месеца на всички бебенца! Да са живи и здрави!   bouquet
tini-mini и аз имам намерения да поспортувам, ама мойе би напролет или лятото. mama-shushi ние се къпем към 20:30-21:00 ч. и после папаме, и ака си заспива изкъпан и напапан.  baby_neutral
Извинявам се за Spamm-a, но нещо се бъгна при зареждането на страницата. Опитах се да го изтрия, но ми показва грешка. Извинявам се още 1 път.  Peace

Последна редакция: вт, 20 фев 2007, 15:40 от KrisDiMar

# 242
  • Мнения: 572
Благодаря ви, момичета, за разбирането. Наистина беше влудяващо, два месеца след раждането да ми "окрият" нещо, баш на рожденната дата на бебка. Слава Богу съм добре.

violina, аз също бях доволна от Костова, докато бях бременна, макар че винаги ме претупваше адски бързо и не проявяваше много човешко внимание и ако не се сетя да попитам разни неща, тя много-много не те мисли, ехограф и тва е. Обаче това сега...след инжекциите ме пуснаха да си тръгвам, но на регистратурата ми стана лошо, добре че имаше къде да седна...направих някаква реакция, казват към бускулизина и започнах да треперя цялата като след секциото, задъхвах се и ми изтръпнаха китките, особено на лявата ръка. Жената от регистратурата ходи да ми вземе айрян, че ми се прияде, и шоколад..., който беше бял, тя не знаела, че не върши работа в такива моменти, та се върна да ми вземе голяма милка...после извика доктор и една сестра отнякъде..., докторът за малко да ме вкара по спешност в болницата, но понеже бях с бебето с количката, та ми се размина. Вкараха ме в една стая и ми биха диазепам. От диазепам ми мина до 10-тина минути и дойдоха мъжа ми и една приятелка да ме вземат. А Костова изобщо я нямаше и не си вдигаше телефона.  После като я открих след 1 час, вече си бях вкъщи, ми каза да ходя да си взема едно лекарство, за да ми се отворил канала, това лекарство, обаче, го имало само в една аптека - тази до Тина К. Съпругът ми отиде дотам, но лекарството го нямаше и от аптеката се свързаха с Костова - те й имат телефона (!!!) и тя казала аз да й се обадя, но на мен не ми вдигаше,  нито отговаряла на мъжа ми, въпреки, че вече знаеше за реакцията към инжекциите. Обаче като й звънят от аптеката, вдига телефона. Казала, ми като го няма, то може и без него. Е, как, вика мъжа ми, като може без него, защо е на първо място в рецептата? Оказа се, че това лекарство го нямало никъде, пък и било адски скъпо. А лекарят в Закрила ми вика, той "каналът" вече е отворен, щом сте имали течение...Е, правете си изводи, за аргументите на Костова...или по-скоро мотивите й.

Не знам, чудя се тези хора като отиват да стават доктори, не си ли дават сметка за колко пари ще работят и как смятат да работят такава професия, като не могат да се отнасят човешки към хората!?  newsm78 Можело е и изобщо да не ми бият никакви инжекции, защото, както се разбра, това си е просто цикъл. Ама аз и си ги купих сама (барабар със спринцовките!) и си понесох и реакцията после...

Klemy, много хубави снимки, Никол е адски сладка и малкият е  страхотен с тези дънки...пу пу пу!
tini-mini, поздравления за спорта! И аз трябва да почна, ама в тоя квартал като няма фитнес...
Аз искам и на шофьорски да тръгна, ама не знам как ще циркулирам като съм с бебка...

Последна редакция: вт, 20 фев 2007, 17:59 от Sarra

# 243
  • Мнения: 238
Привет мамчета.
Ние от два дни си акаме по веднъж на ден, но многооооооооооо големи и гъсти .........,така че по препоръка на 3- ма педиатри не смятам да спирам да давам овесена вода на Алекс ако се поразровите из форума ще откриете повече положителни отзиви.Освен това на 1л. вода се слага 3-4 лъжици  овес.ядки което е едва под 10% разтвор.Длъжна съм да го напиша защото аз първа подигнах този въпрос.Като всяко нещо има плюсове и минуси-ваксини,вода ,сокчета ,термометри и т.н.

Но нека всяка от вас се консултира с педиатър  и реши сама за себе си кое може и кое не.
   
Също така даваме и по 20 -30 мл. сок от ябълка и не може да си представите какво е желанието му да пие още и още.


Сара относно секцио нямам все още никакви наченки на мензис а аз също кърмя но и по 20 мл.добавка понякога изяждаме,доктора ми изключителен гинеколог от Майчин дом каза че до 6 месеца е нормално да не ми дойде

тини мини ти каде ходиш на тае бо аз ходих на аеробика дълги години и мисля пак да се захващам с нещо от сорта.

За муцунките на бебо и при нас се проявяват много често нежелание да засуква и зверски плач но смо за по 5 мин след което си зацоква и папка по 30 минутки мисля че се израства а кърмата си увеличих с чая на Хип но на гранули ,преди това пих на пакетчета и нищо.

Надявам се да не съм обидила някой. Embarassed
Целувки на беболинчетата.  love001

# 244
  • Мнения: 4 970
Ние днес бяхме на консултация. Бебката е пораснала с 1.200 и вече е 5 850 кг, както и с 4.5 см и е 58.5 см.  Мнооого сме големи и шишкави.  Докторката ми не беше очарована, че не искам още да давам сокчета, но каза, е детето си е мое и аз си решавам. Освен това изчакваме още да видим дали другия месец ще има някаква информация за новите ваксини. Ако ли не тогава вече ще купуваме. Тя беше готова да сложи от ваксините на ЗК, а и аз за малко да се престраша, но в крайна сметка съм решила да е от инактивираната.
Днес времето беше прекрасно и бяхме близо 5 часа навън! Приятна вечер на всички!

# 245
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Ние днес ставаме на 2 месеца и по този повод черпя.



На Мамите, които спортуват ще им отидат стройните фигури, а на тези като мен   261uu  Mr. Green ай да хапнем още по едно  Mr. Green

Преди малко се прибрахме от една дълга дълга разходка. Бебе още спи и аз имам време да ви почета. Че нещо напоследък малкия ми ангажира цялото време, не че нещо не слуша, напротив, просто аз гледам да съм постоянно с него. Айде сега отивам да приготвям скромното семейно рожденно парти. После и снимки ще сложа.
Честито и на другите празнуващи днес Александър но Шрю и Юлиян на Уитча.

# 246
  • Мнения: 535
Честита месечинка на Петърчо! Hug
Sarra  #Crazy #Crazy #Crazy  #2gunfire
Честит рожден ден на Никол! Много е сладка малката госпожица   Flutter

# 247
  • Мнения: 581
  bouquetЧестито и от мен!  bouquet

# 248
  • Варна
  • Мнения: 893
честито на всички!

КланГ що бе аз го харесвам сока от моркови  newsm78 може да съм само аз  Mr. Green
в интерес на истината като малка мн обичах пюретата на Ганчев "Ябълка с моркови"  newsm22

# 249
  • Мнения: 315
Аз като малка мн. обичах пюрета от праскови, каисии.  baby_neutral мисля да давам такива пюрета и на бебо, ама по-нататък.  Heart Eyes

# 250
  • Мнения: 3 324
Вержи, въпрос на вкус! Аз само като го пимириша и  Sick! нали знаете че по този начин родителите без да искат определят вкуса на децата си? Като не обичаш нещо и съответно не го готвиш, като не го готвиш децата отказват после да го ядат! Така момчетата не ядат същите неща като мен, и много ме е яд на мен си, пък после си викам - ми то си е гадно що да го ядат! Но ме е срам де, да ги лишавам от възможността те да си изберат кое не  обичат. Само че това го разбрах късно и сега в къщи най полезните храни като тикви, и др. са "персона нонграта"

# 251
  • Варна
  • Мнения: 893
да права си! напомни ми за един любим израз - въпрос на вкус,казала котката и се облизала отзад  hahaha

мъжа ми не яде шкембе! Shocked
аз не обичам риба  Sick
и двамата не ядем пача.
изобщо аз мразя всичко де що е желирано,или по-люто от лук и чесън Sick
баща ми не яде кокос и банани
като дете бях мн злояда, майка се скъсваше да готви какво ли не с надеждата че ще хапна ама тц.не ядях ориз,кайма,нищо зелено,нищо мазно,даже чоплех шпековия салам с вилица да му махна мазното ooooh!,леща не ядях защото брат ми беше казал че приличала на разстройство   Confounded (с извинение),на пържолите намирах кусури!!! ooooh! и куп глупости!
после в пубертета се опомних ! Wink

# 252
  • Мнения: 361
Честита месечинка на Петърчо,Алексчо и Юлианчо,хиляди усмивки и целувки.

Сара,мила ти,егати докторите....

Ние днес направихме супер разходка,малката спа около 1 ч. и през цялото време гледка слънчицето,каките,таваните по магазините,с две думи като ококори едни очички ,никой не разбра,че бебето е будно.Милата госпожичка не мога да я разбера с това ядене,веднъж папа 60-70мл.,друг път цели 120 л.,направо не знам  newsm78,един път едната гърда и стига,друг път иска още и й давам и от другата.. newsm78.Сега след малко гимнастика заспа,а беше време за къпане...

Сока от моркови го обожавам,а с добавка от кайсии е още по добре Drunk

# 253
  • Мнения: 320
Ники, честито!!! Приятно празнуване. Честито и на Петърчо, Алексчо и Юлианчо.

Вержи, не си само ти, и аз много обичам сок от моркови.

Нас днес цял Бургас ни чу, че сме много гладни, тъкмо разходката приключваше и моята мома се разпищя все едно я колят, хората се обръщаха след нас.  И бегом от морската градина с количката до вкъщи. Докато стигнем, тя горката душа береше....И такова ядене направи, до последна капка, забрави за всякакви стачки.  Naughty
Ама утре ще ме е страх да не се повтори. Ако да - ще кърмя в морската, какво пък... Thinking

# 254
  • Мнения: 101
Nikki мерси за почерпката  Grinning, и аз съм от тези    261uu , да ти е здраво и весело Петьофито. Честито и на другите бебоци на 2 месеца    bouquet
Като стана дума за пюретата на Ганчев се сетих за находката, която открих в едно от тях, когато хранех баткото когато беше бебе - стъкло от дъното на бурканчето, голямо колкото палеца ми  #Shocked Добре, че го разклатих преди това бурканчето и че беше голямо парчето. Не ми се мисли какво можеше да последва ако беше дребно стакълце  Praynig Реших, че това е типично по български, но разбрах, че и в пюре на Hipp някои са намирали косъм, така че трагедията е на всякъде  Angry

Последна редакция: ср, 21 фев 2007, 00:17 от mutsanka

Общи условия

Активация на акаунт