С какво ви дразнят свекървите? – 156

  • 32 038
  • 753
  •   1
Отговори
# 345
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 346
Ma ko,някои свекърви точно това не могат или не искат да разберат.
Че внучето си има родители с чието мнение трябва да се съобразят.

# 346
  • при късмета
  • Мнения: 24 136
"вие решавате, ако искате може да го обсъдим, но крайното решение е ваше".

Това работи, може  пак да се приеме с резерви и дразнене да се получи ,но нищо повече, няма скандал.
Разбира се, че работи. При това при всякакви отношения, не само снаха-свекърва. А голяма част от проблемите идват, защото свекървите смятат, че общоприетите отношения не важат в тази ситуация и те имат някакво предимство или им се дължи нещо повече, без да важи с обратен знак, те да го дължат. А то не е така, останало е от някога си

# 347
  • Другата България
  • Мнения: 37 859
...
Тъй като тук четат и бъдещи свекърви ,за да се поучат , какво да не правят,да направим един списък със забранените неща за казване и вършене.
По-лесно ще е да се направи списък с позволените неща за казване и вършене.
Оу, празен ще е май 🤣
Joy

Аз се чудя защо никой не се оплаква от свекървата, а то нова тема имало.
Та, празен ще е при определени условия.
Ако както казва марулета “маминка“ хем ги е подслонила, хем плаща сметки, трудно ще да е да остане празен.

# 348
  • Мнения: 2 533
Нали говорим за хора, които живеят самостоятелно и не зависят от майки и свекърви?
Ако става дума за живеещи в детската стая, нещата са съвсем други.

# 349
  • Другата България
  • Мнения: 37 859
Аз откакто чета темата всякакви случаи срещнах.
По принцип говорех, но ако постът е в контекст на конкретен разговор, който не съм проследила - извинявам се.

# 350
  • Мнения: 2 689
Тъй като тук четат и бъдещи свекърви ,за да се поучат , какво да не правят,да направим един списък със забранените неща за казване и вършене.
Ето това е най-доброто начало на такъв списък:
1. Може да останеш в детската стая докогато искаш, сине.
2. Да, снахо, може да се нанесеш у нас, няма проблем.
3. Има цял празен етаж от къща, нали за теб съм го строила, аз за какво се мъчих и си дадох живота за тея тухли, тук трябва да живееш.
(Ето това, ако спазите да НЕ казвате, считайте че на 80% сигурност ще имате добри отношения със снахата.)
4. Почвайте да давате вода на детето.
5. Ама как така няма да яде пюрета.
6. Сложете на детето вълнени чорапи през май.
7. Топни си пръста в бирата и го оближи, бабиното, а за мезе мушни тая торта с половин кило захар, ама не казвай на майка си.
(А тези няколко точки ако НЕ ги казвате, ще ви докарат 99% сигурност за добри отношения.)
Единия процент го оставям заради гостуванията. Там е малко сложна работата, но ако си знаете дома и оставате само за една нощувка най-много, няма да има време да стъпите накриво и шансовете ви да бъдете чудесна и обичана свекърва стават 100%. Wink

Та ако се припознаете в някоя от точките, да не се чудите "ама аз защо не съм номинирана за свекърва на годината?". Grinning

# 351
  • Мнения: 18 876
Хайде не залитайте пък толкова, съгласна с изводите, ама пък и номинации не ми трябват. Вече за нищо, някога все нещо ми се е искало ,днес - не. Най-малко пък свекървинско нещо. Децата отлитат,  остаряват даже, та само навреме да си ходим, преди и те да станат стари ми е мисъл. Гадно е да видиш детето си остаряло.

# 352
  • София
  • Мнения: 12 803
Не сте прави съвсем, нашите снахи ще ги дразнят други неща. Мислила съм, че ще стана истинска свекърва, когато снаха ми се окаже веган и антиваксър,, например, но пак тяхна си работа. Просто има неща, които биха напрегнали всеки, но мисля да продължа с правилото всеки да си се оправя със своите родители или деца. Не мисля, че е място на снахите да се карат със свекървите, да си се разбират с мъжете. Същото и за свекървите, като си много напрегната и на зор питай сина си, маме, що не ваксинирате детето, що не му давате месо. С чуждия човек да се караш това води до стогодишната война. Пък с детето все ще се сдобрите. Ако изобщо ти е работа в нещо да се бъркаш.

# 353
  • Мнения: 13 833
Тъй, де, ама той ще каже на жена си: мило, мама пита що не ваксинираме детето, и пак ще последва вой от снахата, че свекървата се бърка където не ѝ е работа и наговаря милото зад гърба ѝ 😃
Имаше едни вицове преди време, че свекървата трябвало да е с кънки на краката и катинар на устата. А най-добре би било, щом синът се зажени, тя да се увива с белия чаршаф и да се запътва в правилната посока 😉

# 354
  • Мнения: 9 222
С какво правим, когато младите, държащи на независимост родители, държат свекървата да спазва горните "правила" , а в същото време не спират да мрънкат  , че баба ходи на маникюр, фризьор, екскурзия в чужбина с други шантави приятелки, или смуче коктейл на двора, вместо да се обрече на внучето?
   Не бързайте да ми скачате, просто насочвам вниманието и към друга тема за размисъл, както по-горе с живота в детската стая.
   Не оправдавам свекървите, които критикуваме, но нещата никога не са черни и бели.

# 355
  • Другата България
  • Мнения: 37 859
С какво правим, когато младите, държащи на независимост родители, държат свекървата да спазва горните "правила" , а в същото време не спират да мрънкат  , че баба ходи на маникюр, фризьор, екскурзия в чужбина с други шантави приятелки, или смуче коктейл на двора, вместо да се обрече на внучето?
   Не бързайте да ми скачате, просто насочвам вниманието и към друга тема за размисъл, както по-горе с живота в детската стая.
   Не оправдавам свекървите, които критикуваме, но нещата никога не са черни и бели.
Записваме час за нова процедура, или запазваме билет за следваща дестинация.
Казвам го съвсем сериозно.

# 356
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 346
Всъщност е много просто.
Ако майката остави бебето за определено време при бабата-трябва да се спазва режима на бебето ,ако има такъв и да се дава само  храната,която майката е оставила-АМ ,пюре ,каша...примерно..
И в никакъв случай да не се захранва бебето без майката да знае.
Да не се дават на дете храни,които майката не позволява-например шоколад,вафли,мед,чипс...

Да не се ходи на гости на младото семейство без предупреждение.
В днешно време всички имаме телефони.
Ако младите са в къщата на свеки-да почука на вратата преди да влезе в стаята им...
Аз и гости като имам на вилата,пак се съобразявам и чукам преди да вляза в стаята им..

Елементарно е да се зачита правото на лично пространство на младо семейство,както и мнението на родителите относно отглеждането на детето.

Да не се оплюват родителите пред детето.
Много е грозно да кажеш на едно малко дете ,,Майка ти не я бива за нищо,, или ,,Онази кучка майка ти...,,Това съм чувала на площадката...

Точно тези  прости правила най-често са повод за конфликти ,разваляне на отношенията между снаха и свекърва,а понякога и
между младите..

Дори и младите да живеят в детската стая на таткото или на етаж от къщата на свекърите,това не означава,че не трябва свекървата да се съобразява с мнението им относно отглеждането на детето.
Не е нужно свекървата да им ,,козирува,, но и не е редно да им налага своите разбирания за отглеждане на дете.
Подслонила ги е-ок.Съгласна съм-трябва да са благодарни.Но това не значи да позволят свеки да осоли бебето или да го захрани с боб нали?

# 357
  • Мнения: 13 833
За всичко съм съгласна с теб, само да вметна, че не съм видяла баба да дава чипс на бебе/малко внуче, но пък е пълно с такива майки по парковете и градинките.

# 358
  • София
  • Мнения: 12 803
Тъй, де, ама той ще каже на жена си: мило, мама пита що не ваксинираме детето, и пак ще последва вой от снахата, че свекървата се бърка където не ѝ е работа и наговаря милото зад гърба ѝ 😃

Точно така си го представям и аз. Защото не съм от хората, които ще кажат, че никога няма еди какво си без да са си развихрили въображението. И моята хипотеза за ужасна свекърва опря в подобен сценарий Simple Smile

# 359
  • Мнения: 1 599
Майка ми наскоро ми сподели със смях, как навремето дала кюфте на едно роднинско бебе, което оставили при нея за 20-тина минути. Тя ги пекла тъкмо, то я гледало и примлясквало. Направо ми стана неприятно какво си е позволила. Хич не и е дошло на ума, че може да има алергия, че има сума подправки вътре, че може да го задави. Добре, че няма да става свекърва. Щеше да е в тази тема 100%

Общи условия

Активация на акаунт