С какво ви дразнят свекървите? – 156

  • 30 262
  • 753
  •   1
Отговори
# 75
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 337
Съвсем естествено е една майка да взема решенията свързани с отглеждането на детето.Естествено и бащата трябва да е в час..Но основните грижи за едно бебе се полагат от майката...

Четох постовете на Ужас и смятам,че тя е права.
Често проблемите със свекървата започват точно,когато се роди бебето.
Защото свекървата смята ,че има право да се меси ,да дава непоискани съвети и най-лошото- да се налага и да не се съобразява с мнението и решенията на майката относно отглеждането на бебето.Бащата?Ами обикновено свекървата изобщо не го отразява...

Мисля,че и  друг път съм споделяла тук.
Гледала съм племенницата ми,когато беше бебе.
Снахата ми казва
Не давай мед-не давам.
Облечи бебето с тези дрехи-обличам го с тези дрехи.
Дай му млякото в 12ч.-давам млякото в 12ч.
 
Не съм спорила,не съм вземала решения сама.
Защото това е нейното дете,а не моето.
Затова се разбирахме със снахата и тя ми имаше по-голямо доверие,отколкото на двете баби.

Не е сложно.

# 76
  • Мнения: 1 703
Точно така се прави. А свекървите не си отразяват синовете, защото са мъже и какво разбират те от гледане на дете. А после ни се обясняват, че ние трябвало да ги научим и да ги ангажираме на равно с нас. Тя не го е научила и не го бръсне за нищо, аз ще го уча.

# 77
  • София
  • Мнения: 28 983
От теб зависи дали мъжът до теб ще бъде другият родител или някакъв мъж, който помага за отглеждането на детето си.

# 78
  • Мнения: 1 703
Да бе сигурно. Той ако половината неща не ги е видял в неговото семейство, аз на 30 и кусур ще го превъзпитам. За щастие, поне има положителен пример от баща си,който го е отгледал.

# 79
  • София
  • Мнения: 28 983
Не е сигурно, а е точно така. Всеки избира докъде да позволи да му се качат на главата. Тук принципът е същият. Мъжът ми каза "не" н баща си (той.беше проблемният при тях), защото аз не се съгласих да кажа "да" преди това.

# 80
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 337
Моят съпруг участваше с голямо желание в грижите за детето.И памперси сменяше и храна приготвяше и го къпеше..
Обаче майка му пак не го отразяваше ,,Ти си мъж ,какво разбираш...,,
И беше безкрайно възмутена ,че той участва ,,Ама защо ти ще приспиваш бебето..,,
,,Не може мъж да къпе бебе,,
Ей такива простотии..
И се караха двамата.


# 81
  • Мнения: 402
Тази тема да не е със сбъркано заглавие? Понеже 6 поредни страници се говори за “кой гледа децата”?
Явно нещо съм изпуснала. Отивам да си търся свекървенската тема.

# 82
  • Мнения: 1 868
Супер компетентните мами стават супер компетентни свекърви и тъщи.Ама темата е за свекървите.

# 83
  • Мнения: 4 823
Човек уж с времето помъдрява, но факт е , че човек от нрава си цял живот не може да избяга.
Mei Mei същите тези мами са започнали с командирското отношение с мъжа си, после са продължили с децата- дали привидно или не , но им се е получавало добре дирижирането.. Набрали са " инерция" и подходът към снахата и внуците продължава да е същия, нооо ...изненада, тя снахата расла в друго време и възпитана в други нормалноси.
Умереност, уважение, толеранс, балансиране, загриженост са основата за успешна връзка, но някои хора не допускат, че са грешни, че другите може да са по-знаещи и можещи.

# 84
  • Мнения: 9 164
След всичко изписано не разбирам защо Ужас не отиде за час-два у свекървини и да си се прибира. Ако се наложи мъжът й да влезе в тоалетната, свекървата през това време може да мушне бибата в меда.Дори и да има желание мъжът й да контролира майка си, няма как да се случи, щом свекито изобщо не чува. Значи , за да е спокойна майката, или не ходят , или отиват всички , като все един е при бебето и отбива злонамерените атаки.
   Вероника, така се прави!

# 85
  • Мнения: 21 699
То най добре да не ходи никой, ако свекървата е престъпница, която ще издебне нарочно мъжът да отиде в тоалетната, за да мушне бибата в меда. Аз не виждам защо изобщо някой ще ходи при такъв вредител. Ще се редуват до кенефа, та да пазят бебето ли?

Нали съзнаваме, че всичко това е мега преувеличено и нито свекървата ще дебне нарочно да остане насаме да отрови детето, нито е необходимо авторката да ходи да ги пази всичките.
Вместо едно половинчасово свиждане между баба и внуче в присъствието на родител тука вече шеста страница се чертаят планове за защита от атентат.

# 86
  • Мнения: 18 792
Е, този мед ,всички разбраха вече ,че е  алерген. Не на всеки влияе, но се избягва.
 Нима има още не разбрали и напук топят биберони в него?
 Все си мислех, че е нарицателно за нарушение на режим.  Реално и ние  не сме давали преди хиляда години, на бебета , та сега ли. Водата срещу колики се подслаждаше да не горчи и нищо друго.  Със захар, не с мед. Нямаше капки като сега.

# 87
  • Мнения: 9 443
марулета,
то за Великден става въпрос, който е след 3 седмици, но Ужас от сега се е затръшкала.
Изобщо не разбирам казуса. Или се гласува доверие на мъжа, или се отива с него. Kакво има да се мисли 3 седмици по-рано?

# 88
  • при късмета
  • Мнения: 24 131
Ако съвсем целенасочено се прави, че не чува, изобщо не бих ѝ имала доверие, че няма да направи нарочно това, което са ѝ казали да не прави.
Имахме такъв случай, макар свекъра да не го направи нарочно. Дребния преди няколко дни беше навършил 2 и уж не трябваше вече да се притеснявам, ама бяхме у свекъра и по стечение на обстоятелствата мъжа ми беше точно в тоалетната, а аз отидох до кухнята за вода. На масата оставена чиния с бисквити, купешки, няколко вида, включително и с шоколадово покритие. Свекъра не му е дал, но детето самО си е взела и той не го е спрял. Свекъра от незапознатите с гледането на малки деца, ни стари, ни нови тенденции, изобщо не знае, че не трябва да яде това. Като влязох вече беше нахапал бисквитата, точно в частта покрита с шоколад. Взех му я, една, две хапки да е изял. Вечерта се обрина. На другия ден педиатърката само като зърна обрива каза, че е хранителна алергия и се сетих за бисквитата, защото нищо не беше променяно в храненето. След стриктно ограничаване още известно време, сега няма проблем и я де шоколад.
Та атентат може и да не е, но това не прави положението за детето безопасно, особено със свекърва, която нарочно прави на пук
Боряна, захарта е по-лошо и от мед. За водещата ни позиция по болни от диабед и всичките разновидности, ИР и т.н. е виновен именно този метод. Държим това първенство в Европа над 50 години. То и меда в ранна възраст може натам да отиде, при него лошото е, че може да се изрази и по много други начини, като бутолизъм, сенна хрема, алергия към полени и още доста.
Дали захар, дали мед, все едно, било е голяма, кардинална грешка и в същото време стереотип за гледане на новородено. Това е абсурдното и още по-абсурдно е, че някои се тръшкат, че по-правилно от този начин няма. Голяма грешка е било и солта във водата за къпане на бебето. Като цяло всичко от едно време е отречено и то не защото някой е искал да вкара нарочно "модни" тенденции, а защото научно е доказано, че са вредни.
Да, оцелели сме. Но последиците са в късна възраст и почти всеки ги носи. Винаги съм смятала, че децата сега са арергични, защото ние сме алергични, но преди не се обръщаше внимание толкова на алергиите. Смяташе се, че ще се израстат от самосебе си

# 89
  • Мнения: 5 054
Е, този мед ,всички разбраха вече ,че е  алерген. Не на всеки влияе, но се избягва.
 Нима има още не разбрали и напук топят биберони в него?
 Все си мислех, че е нарицателно за нарушение на режим.  Реално и ние  не сме давали преди хиляда години, на бебета , та сега ли. Водата срещу колики се подслаждаше да не горчи и нищо друго.  Със захар, не с мед. Нямаше капки като сега.

Медът не се дава заради бактерията, която съдържа, а не защото е алерген.

Общи условия

Активация на акаунт