С какво ви дразнят свекървите? – 156

  • 30 141
  • 753
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 25 825
Четене му е майката. Не само бъдещите майки трябва да четат книги за отглеждането на децата, ами и бъдещите баби – да си осъвременят разбиранията,. И тогава голяма част от проблемите покрай бебетата ще отпаднат автоматично.

Синът ми беше още ученик, когато попаднах в този форум точно с такава цел. Познато момиче от друг форум забременя и понеже бях единствената майка там тогава, къде на шега, къде сериозно ми подхвърли, че щяла да се съветва с мен, когато се роди бебето. И аз се стреснах – то хубаво ще ме пита разни неща, ама аз не съм в час с новостите, пък и бях позабравила вече доста неща. И се регистрирах в BG-Mamma да чета.
Естествено, една от първите разлики, на които попаднах, беше това за водата. В първия момент се шокирах, с времето го приех. Личното ми мнение е, че за тези години, прекарани във форума, не съм чула някое бебе да е умряло, защото е било само на кърма и не са му давали вода, както и нито едно бебе не е умряло, защото са му дали вода. Майката си решава ще дава ли, няма ли, отделно, че с времето самото бебе си показва дали иска, или не иска. Кое му е толкова сложното?

Даже е много забавно, когато се сравняват изискванията на педиатрите преди и сега. Ако са адекватни майката и бабата, ще ги сравнят, ще се посмеят и това е, никаква драма.

# 616
  • Мнения: 5 028
Само че бабите първо трябва да осъзнаят, че техните знания са остарели, а не да тропат с крак, че те толкова деца са отгледали и всичко знаят.

# 617
  • Мнения: 9 074
Само че бабите първо трябва да осъзнаят, че техните знания са остарели, а не да тропат с крак, че те толкова деца са отгледали и всичко знаят.
   Да , така е.
  Ама аз пак да си питам - как се стига до там,
че се позволява на бабите да се намесват до степен , че понякога вредят на здравето на детето.  Ще стигнат до там, докъдето им позволят. Без значение тъщи или свекърви.
 
Скрит текст:
Аз понякога обичам да съм на всяка манджа мерудия, като оня лаф - не ми е работа, ама да си кажа. Еми честно , не си представям нито дъщеря ми , нито синът  ми да ме оставят да си разигравам коня.  В различни ситуации и двамата са ме "поставяли на място" . И понеже искам да съм в помощ, изобщо не смятам да си прекарвам времето в опити да се доказвам на който и да е ,   не се сърдя, напротив, после си мисля върху ситуацията, анализирам я и виждам, че са прави.

# 618
  • Мнения: 51
Нито един мъж, колкото и да е добър и грижовен, колкото и да осъзнава какво прави майка му - не може да я спре, ако тя реши да атакува и да прекрачва граници.Ще дам пример с моята собствена майка, която по съвместимост е и свекърва. Когато ние бяхме с брат ми тийнове тя беше супер chill... И сега е такава, но има моменти, в които я хваща лудото и се превръща в истинско свекървище. Наскоро обясняваше на снахата, че е прието всичко да се глади на децата поне до 3/4 годишна възраст, че всичко останало е мързел. Когато аз и казах, че няма да гладя на новороденото си, защото имаме сушилня и не смятам да си губя времето - не каза нищо. Брат ми винаги я парира, а и не само той, но тя пак намира начин да блесне... И моят мъж парира майка си, но и тя намира кога и как да блесне.Очаквам с огромно нетърпение следващите няколко дни, в които ще сме заедно....

Последна редакция: вт, 21 май 2024, 10:57 от anna.ozolos

# 619
  • Мнения: 1 022
Пълно глупости! Как точно не може да я спре?!? Тя да не е с Калашников до снахата и да я държи на прицел за да глади? Като ми каже, че съм мързелива, ще и заявя, че такава ме е избрал сина и, и че държи да не се променям. С мазна усмивка ще и спра напъните.

# 620
  • France
  • Мнения: 13 072
Аз се чудя на 2 неща:
Първо как бабите въобще помнят какво и как е било навремето?
Второ, майките, които спазват указанията до последната запетайка колко деца имат? Защото обикновено големите захранват малките без въобще да се интересуват какво казва СЗО по въпроса

# 621
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 328
Повечето свекърви смятат,че имат право да се намесват в отглеждането и възпитанието на детето а някои  дори да налагат мнението си.
Детето има двама родители-да.
Но за обикновено свекървата изобщо не го отразява,защото е мъж.
Често свекървите първо не смятат младите за отделно семейство и и второ-не зачитат личното им пространство.
Мнението на майката не се зачита ,защото ,,Тя е млада,а пък аз две деца съм отгледала,,....
Свекървата не иска или не може да разбере,че детето си има майка и баща и те решават как ще се гледа.Освен ,ако не са някакви малоумници или пропаднали...
Темите във форума са доказателство за всичко това.
Колко пъти сме чели как свекървата захранва бебето зад гърба на майката,как пристига на гости без предупреждение,скандали заради името на бебето,как се дават непоискани съвети за всичко,а темата за дивана помните ли я....и какво ли още не..


Разбира се не всички свекърви са такива,има и изключения.
Да,има и случаи,когато снахата не е права..

Но точно гореописаното поведение на свекървите води до проблеми и конфликти не само между снаха и свекърва,ами и между младите.
А всичко може да е толкова просто...всеки да си знае мястото и да зачита правото на личен живот на другите..



# 622
  • Мнения: 51
Пълно глупости! Как точно не може да я спре?!? Тя да не е с Калашников до снахата и да я държи на прицел за да глади? Като ми каже, че съм мързелива, ще и заявя, че такава ме е избрал сина и, и че държи да не се променям. С мазна усмивка ще и спра напъните.
Ами тя винаги намира своя момент, да каже нещо такова....Не може да я накра, но е достъчно да и го каже, когато са двете сами. Хубавото е, че тя и е свикнала и не се връзва, а обикновено я праща тя да го свърши нещото, ако е толкова важно според нея и настъпва мир. Но ако каже на мен нещо такова, знае че светът ще падне върху нея, именно заради нейното либерално възпитание, което тя ни е дала и ни караше сами да се застъпваме за себе си... Пробва се жената.

# 623
  • София
  • Мнения: 28 901
Пълно глупости! Как точно не може да я спре?!? Тя да не е с Калашников до снахата и да я държи на прицел за да глади? Като ми каже, че съм мързелива, ще и заявя, че такава ме е избрал сина и, и че държи да не се променям. С мазна усмивка ще и спра напъните.
Разбира се, че може да я спре. Стига наистина да иска. А и снахата няма сливи в устата, нали? Да мълчи не е признак на възпитание, а на малодушие.

# 624
  • Мнения: 762
А каква е историята с дивана? Дано да е нещо по-забавно от сегашните тежки драми.

# 625
  • Мнения: 2 382
Пълно глупости! Как точно не може да я спре?!? Тя да не е с Калашников до снахата и да я държи на прицел за да глади? Като ми каже, че съм мързелива, ще и заявя, че такава ме е избрал сина и, и че държи да не се променям. С мазна усмивка ще и спра напъните.
Разбира се, че може да я спре. Стига наистина да иска. А и снахата няма сливи в устата, нали? Да мълчи не е признак на възпитание, а на малодушие.


Естествено, че може да я спре. Това е ясно. Проблемът е, че непрекъснатото натякване за нещо/неща трови. Една и съща тъотия, повтаряна с години дразни и създава напрежение, до степен да не понасяш човека.
Не че не съм си правила, каквото съм си решила, но споменът за тормоза си остава. Щото да намиляш нещо с години си е баш тормоз. Между другото, винаги в отсъствието на сина и.

Последна редакция: вт, 21 май 2024, 11:46 от alex_jp

# 626
  • Мнения: 4 082
То винаги е в отсъствието, дори моята "разбрана" свекърва каквото има да ми казва - все е когато го няма мъжа ми. И хем се разбираме - все има нещо, което да си каже и което не би казала на дъщеря си. Решението - по-редки срещи. Тя най-накрая се усети и спря да идва без предупреждение, не е стъпвала вкъщи от месеци, освен ако не е наложително за нещо. Преди това мине се, не мине се и се обади, че е в града и идва, правят ѝ се забележки и пак си го правеше. В този дом сме от десет години, не е като да е от вчера, просто наистина най-накрая се чатна сама, че това не е ок, явно нашите забележки преди това не ѝ правеха впечатление и си ги пускаше покрай ушите.

# 627
  • Мнения: 9 074
Не съм съгласна с Вероника. За мен тези описани свекърви са по-скоро изключение , и това , че ги дъвчем тук не значи , че са общовалидни.
   Кажете ми , снахите, дето живеете отделно, самостоятелно и финансово независимо от свекървите, защо позволявате да ви се бъркат.
    Вие сте големи хора, по някакъв начин сте успели,гледате си семейството, справяте се с живота, защо по ягодите ще идва и ще ви се меси. И как така няма начин да я спрете във вашия дом, във вашето семейство. Това за намилането на едно и също нещо , ясно е ,че не може да забраните да си говори. Но просто намирате своя начин да се абстрахирате.   Това от опит го казвам , и със свеки/лека й пръст / и с майка ми. Всяко нещо, казано в мой ущърб , в отсъствието на ММ е сведено до неговото знание. Само че никога не съм чакала той да ми вади горещите кестени. Но от друга страна моята свекърва е несравнима с тук обсъжданите. Тя беше възпитана, интелигентна, винаги сме стигали до разбирателство.  Прекарваха по месец два при нас лятото, не е като да не е имало малки дразнения, но смятам ,че възпитаните хора намират път един към друг.

Последна редакция: вт, 21 май 2024, 12:33 от Не се сърди, човече

# 628
  • при късмета
  • Мнения: 24 123
марулетка, нито Ганели, нито Вероника някога са живяли със свекърва. Даже на Вероника е неподвижна, чисто физически, не идва. Намират си начин, нали виждаш

# 629
  • София
  • Мнения: 28 901
Намират начин, ако избереш да им позволиш.

Общи условия

Активация на акаунт